SR16 – Víťazstvo z poslednej akcie chutí dvojnásobne

Utorok, 29.5.2018 16:00 | Posledná aktualizácia 30.5.2018 11:54

ČERVENÍK (SFZ/PETER ŠURIN) – Dánsky brankár Aegidius vyrobil v nadstavenom čase zbytočný rohový kop. “Z takých padajú góly,“ prorokoval prítomný tréner SR 15 Peter Štefaňák, “strelí ho Rosenberger.“ Naplnilo sa do bodky!

ČERVENÍK (SFZ/PETER ŠURIN) – Dánsky brankár Aegidius vyrobil v nadstavenom čase zbytočný rohový kop. “Z takých padajú góly,“ prorokoval prítomný tréner SR15 Peter Štefaňák, “strelí ho Rosenberger.“ Naplnilo sa do bodky!

Zrodilo sa tak cenné víťazstvo nad fyzicky aj futbalovo silným súperom v zápase, ktorého priebeh smeroval k remíze. Šancami, držaním lopty, výkonmi brankárov to bolo vyrovnané, až na ten kiks Aegidiusa v 83. minúte...

V prvej štvrťhodine udával tón žilinský Kaprálik na pravej strane našej ofenzívy. Do útoku zavelil hneď v 1. min, jeho pokus už spoza brankára odvrátil na roh stopér Haahr, v 10. min sa uvoľnil naľavo a krížnou strelou preveril Aegidiusa a do tretice si vypýtal faul kúsok pred šestnástkou, z následného priameho kopu parádne trafil Mojžiš, ale Dán medzi žrďami sa predviedol.

Hra sa preniesla do stredu poľa, hostia stavili na svoju fyzickú vyspelosť, začali vyhrávať osobné súboje, Chudík sa vyznamenal pri strele Carstensena (20.), potom Dáni zakombinovali, ale napokon záver takmer gólovej akcie prekombinovali (29.).
Rovnako ako I. polčas, začali sme aj druhý: tutovkou. Ale rovnako bez gólového efektu, Škrteľ sa zoči-voči Aegidiusovi nepresadil, potom Kaprálik prudkou strelou z 22 m „olízal“ pravú žrď (45.) a Nebyla preveril brankára Dánov, no ten hájil čisté konto. Rovnako Chudík na druhej strane po brilantnom sóle šikovného Simsira. Hral sa solídny mládežnícky futbal, rýchly, dôrazný, čoraz viac sa prejavoval na hrote úradujúci Sorensen, mal však vychýlenú mušku a pálil do bočnej siete, z oboch strán. Zamrazilo nás v 60. min, keď si nevysoký Simsir naskočil na parádny center, ale na presnú hlavičku mu chýbali centimetre. Čas plynul, šancí pribúdalo a po hodine hry sa v priebehu minúty dvakrát zmenilo skóre. Otvorili ho sokolíci: Obert parádnou ľavačkou skoro od poliacej čiary našiel pred bránou číhajúceho Nováka, ktorý šikovne jemnúčko usmernil loptu do siete. Náskok sme si nepodržali dlho, prakticky z výkopu dostal možnosť ukázať, ako ovláda loptu Zaar: obhodil si stopéra, stlmil ju, sám pred Chudíkom nezaváhal – 1:1. V snahe vyhrať domáci útočili a dvakrát v krátkom čase pravá strana prepadla pri výpade súpera, dánske šance mali Crone a dvakrát Sorensen, ale my sme mali v bráne Chudíka – vymanévroval súperov, vychytal ich pokusy, vytlačil loptu očami v poslednej minúte. Potom pridal rozhodca tri minúty a prišiel dlhý nákop, chyba brankára a po nej rohový kop, strela spoza šestnástky a s pomocou teču lopta pevne zakotvená v rohu dánskej brány...

SLOVENSKO 16 – DÁNSKO 16 2:1 (0:0)
65. Novák, 80+. Rosenberger – 66. Zaar.
ŽK: Antonsen.
Rozhodovali: Papuča – Sluk, Vitko (všetci SR) – 150 divákov.
SLOVENSKO 16: Chudík – Tandara, Leitner, Obert, Capko – Kaprálik (63. Šiška), Novák (75. Rosenberger), Nebyla, Suslov (63. Pekár) – Mojžiš (63. Szetei) – Škrteľ (53. Čerepkai). Tréner: Samuel Slovák.
DÁNSKO 16: Aegidius – Fuglsang, Haahr, Agerbaek, Kristiansen – Antonsen (52. Palm), Ibsen – Carstensen (65. Zaar), Simsir, Damtoft (52. Crone)- Sorensen. Tréner: Sören Hermansen.

SAMUEL SLOVÁK (tréner Slovenska 16): “Cenný výsledok proti silnému súperovi, škandinávsky štýl futbalu nám zvyčajne nesedí. Vo veľmi dobrom zápase s dobrým koncom pre nás si hráči vďaka nemu zvýšili sebavedomie, celý čas šli za víťazstvom. Keďže o dva dni nás čaká odveta, chcel som rozložiť záťaž, preto hralo dnes až sedem Žilinčanov, pomohlo to aj súhre.“