SR WA - Tréner Peter Kopúň: Tento zraz je požehnaním

Posledná aktualizácia 22.7.2020 19:27
Kondičný tréner Sebastián Čanecký vedie rozcvičku na začiatku tréningu.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU (SFZ)  - “Dnešná tréningová náplň je rozdelená do dvoch častí, dopoludnia a popoludní, vzájomne sa prepájajú. Tu máte rozkreslený plán, zloženie skupín aj základné rozostavenie jednotlivých formácií. Prvú partiu vediem ja, druhú Miško Švihorík,“ tréner ženskej reprezentácie Peter Kopúň vydal pokyny pred začiatkom pracovného programu hráčok, povolaných na kontrolný zraz.

Už prvotný pohľad na zoznam nominovaných napovedal, že v ňom chýbajú dlhoročné tradičné opory ženskej reprezentácie ako Korenčiová, Škorvánková, Ondrušová či Haršanyová. “Sme radi, že sa nám naskytol takýto parádny priestor na krátky zraz. Povolali sme hráčky z, nazvime to, širšieho kádra, teda najmä dievčatá, ktoré vekovo skončili v devätnástke. Základ teda tvorí ročník 2001, ale máme tu aj štyri staršie a zopár mladších. Naskytla sa možnosť viac sa navzájom spoznať, pre nás trénerov je to skoro ideálna príležitosť odprezentovať hráčkam našu filozofiu a hernú koncepciu tímu,“ hlavný tréner neskrýval spokojnosť. Vo všetkých smeroch – podstata zrazu, prostredie v Bánovciach, nasadenie zverenkýň počas tréningov, fungovanie celého realizačného tímu, ktoré má na túto akciu až dvanásť členov.


A nikto sa nenudí. Práve počas našej návštevy zasahovali lekárka Lucia Knappková a fyzioterapeutka Veronika Rybárová pri zakopnutí a slzičkách bolesti Laury Bielikovej.  Jej obandážované koleno už mal v opatere zdravotnícky tím a po príslušnej kúre sa hráčka trochu nasilu, ale predsa usmievala. “Po obede tréning dám,“ neplánovala sa ulievať, hoci na to mala pádny dôvod. “Tuhý korienok zo stredného Slovenska,“ reagoval Kopúň na jej odhodlanie.

Nad všetkými prítomnými sa týčil Jano Novota. Bývalý reprezentačný brankár nie je členom realizačného tímu ženského áčka dlho, ale už medzi babami zdomácnel. “Je to v niečom iné, ako s chalanmi, ale podstata je stále rovnaká: aby sme mali medzi žrďami istotu,“ večne usmiate chlapisko, merajúce bez centimetra dva metre, má zdravý nadhľad. Veď vždy tak bolo, teda keď bol ligovým hráčom aj reprezentantom či teraz, keď vedie brankársku školu v Mierove, kde žije a má pod dohľadom 25 adeptov brankárskeho remesla. Potom súhlasne zareagoval na myšlienku Miroslava Hýlla, ktorú si osvojil Peter Kopúň, a akceptoval ponuku pracovať s brankárkami v reprezentácii. “Je to obohacujúce, verím, že obojstranne. Ja dávam dievčatám maximum, pretože ich reakcie a evidentný vývoj sú zase zdrojom posunu pre mňa.“ Dobrácky futbalový golem pri cvičeniach nezľavil žiadnej ani o piaď, ale vždy mal v ústach milé slovo a vysvetlenie, ak niečo nedopadlo úplne na sto percent. Proste, Jano Novota. 

“Keď som sa zamýšľal nad tým, aký význam majú pre nás tieto štyri dni, napadlo mi: tento zraz je požehnaním,“  pošúchal si ruky tréner Peter Kopúň, fúkol do píšťalky a začal vysvetľovať hráčkam posuny v rozostavení, pohyb na jednotlivých postoch a čo vlastne od nich chce, aby sa ženský reprezentačný futbal posunul ďalej...Peter Šurin
Značky
Osoba
Peter Kopúň
Osoba
Ján Novota
Reprezentácia
SR WA
Téma
kontrolný zraz
Mohlo by vás zaujímať

SR WA - NOMINÁCIA NA KONTROLNÝ ZRAZ V BÁNOVCIACH NAD BEBRAVOU

07.7.2020 13:29

SR WA – Škorvánková mení Bayern za Montpellier: Srdce mi povedalo, že mám vyskúšať niečo nové

01.7.2020 08:49

SR WA – Ondrušová po koronapauze: Tento návrat bol zvláštny, s Kolínom zabojujeme o záchranu

31.5.2020 20:27

SR WA – Žreb určil nové termíny kvalifikácie ME, kouč Kopúň: Bude to veľmi ťažké, najmä ten záver

29.5.2020 10:12

SR WA – Šurnovská získala po zrušení sezóny na Cypre titul, potom zažila štátnu karanténu: Nebudem spomínať v dobrom

19.5.2020 09:38

SR WA – Brankárka Korenčiová: Po mesiaci talianskej karantény konečne doma

05.4.2020 10:24

SR WA – Tréner Kopúň: Netreba zbytočne nič siliť, zápasy sa dajú odohrať aj neskôr

30.3.2020 09:03

SR WA – Deviaty triumf Škorvánkovej: Nikdy ma to neomrzí, máme za sebou dobrý rok

25.3.2020 10:10

Futbalistka roka 2019 - Poznáme víťazku Ceny fanúšika i výhercu

20.3.2020 11:36

SR WA – Najlepšia strelkyňa Women’s Cupu Hmírová: Potešilo ma to a naštartovalo k ešte lepším výkonom

16.3.2020 09:55

SR WA – Slovenky ukončili turnaj Women's Cup prehrou s Fínskom

20.7.2020 09:43

SR WA – Tréner Kopúň po remíze s Mexikom 2:2: Som veľmi rád, že sme zrealizovali veci, ktoré sme trénovali

20.7.2020 09:44

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.