SR WA - Tréner Peter Kopúň: Tento zraz je požehnaním

Posledná aktualizácia 22.7.2020 19:27
Kondičný tréner Sebastián Čanecký vedie rozcvičku na začiatku tréningu.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU (SFZ)  - “Dnešná tréningová náplň je rozdelená do dvoch častí, dopoludnia a popoludní, vzájomne sa prepájajú. Tu máte rozkreslený plán, zloženie skupín aj základné rozostavenie jednotlivých formácií. Prvú partiu vediem ja, druhú Miško Švihorík,“ tréner ženskej reprezentácie Peter Kopúň vydal pokyny pred začiatkom pracovného programu hráčok, povolaných na kontrolný zraz.

Už prvotný pohľad na zoznam nominovaných napovedal, že v ňom chýbajú dlhoročné tradičné opory ženskej reprezentácie ako Korenčiová, Škorvánková, Ondrušová či Haršanyová. “Sme radi, že sa nám naskytol takýto parádny priestor na krátky zraz. Povolali sme hráčky z, nazvime to, širšieho kádra, teda najmä dievčatá, ktoré vekovo skončili v devätnástke. Základ teda tvorí ročník 2001, ale máme tu aj štyri staršie a zopár mladších. Naskytla sa možnosť viac sa navzájom spoznať, pre nás trénerov je to skoro ideálna príležitosť odprezentovať hráčkam našu filozofiu a hernú koncepciu tímu,“ hlavný tréner neskrýval spokojnosť. Vo všetkých smeroch – podstata zrazu, prostredie v Bánovciach, nasadenie zverenkýň počas tréningov, fungovanie celého realizačného tímu, ktoré má na túto akciu až dvanásť členov.


A nikto sa nenudí. Práve počas našej návštevy zasahovali lekárka Lucia Knappková a fyzioterapeutka Veronika Rybárová pri zakopnutí a slzičkách bolesti Laury Bielikovej.  Jej obandážované koleno už mal v opatere zdravotnícky tím a po príslušnej kúre sa hráčka trochu nasilu, ale predsa usmievala. “Po obede tréning dám,“ neplánovala sa ulievať, hoci na to mala pádny dôvod. “Tuhý korienok zo stredného Slovenska,“ reagoval Kopúň na jej odhodlanie.

Nad všetkými prítomnými sa týčil Jano Novota. Bývalý reprezentačný brankár nie je členom realizačného tímu ženského áčka dlho, ale už medzi babami zdomácnel. “Je to v niečom iné, ako s chalanmi, ale podstata je stále rovnaká: aby sme mali medzi žrďami istotu,“ večne usmiate chlapisko, merajúce bez centimetra dva metre, má zdravý nadhľad. Veď vždy tak bolo, teda keď bol ligovým hráčom aj reprezentantom či teraz, keď vedie brankársku školu v Mierove, kde žije a má pod dohľadom 25 adeptov brankárskeho remesla. Potom súhlasne zareagoval na myšlienku Miroslava Hýlla, ktorú si osvojil Peter Kopúň, a akceptoval ponuku pracovať s brankárkami v reprezentácii. “Je to obohacujúce, verím, že obojstranne. Ja dávam dievčatám maximum, pretože ich reakcie a evidentný vývoj sú zase zdrojom posunu pre mňa.“ Dobrácky futbalový golem pri cvičeniach nezľavil žiadnej ani o piaď, ale vždy mal v ústach milé slovo a vysvetlenie, ak niečo nedopadlo úplne na sto percent. Proste, Jano Novota. 

“Keď som sa zamýšľal nad tým, aký význam majú pre nás tieto štyri dni, napadlo mi: tento zraz je požehnaním,“  pošúchal si ruky tréner Peter Kopúň, fúkol do píšťalky a začal vysvetľovať hráčkam posuny v rozostavení, pohyb na jednotlivých postoch a čo vlastne od nich chce, aby sa ženský reprezentačný futbal posunul ďalej...Peter Šurin
Značky
Osoba
Peter Kopúň
Osoba
Ján Novota
Reprezentácia
SR WA
Téma
kontrolný zraz
Mohlo by vás zaujímať

SR WA – Ideme za víťazstvom, Škorvánková (asi) v maske

22.10.2020 16:26

SR WA – Na zraze reprezentácie dekorovali Futbalistku roka 2019 Dominiku Škorvánkovú

19.10.2020 17:30

SR WA – V nominácii už uzdravené Haršanyová a Bartovičová

16.10.2020 19:33

SR WA - Nominácia na kvalifikačné zápasy v Maďarsku a s Lotyšskom

16.10.2020 19:34

SR WA – Tréner Peter Kopúň: Baby si trúfajú, páči sa mi to

02.10.2020 13:59

SR WA – Toto je kľúčový zraz

17.9.2020 11:32

SR WA – Nominácia bola náročná, zasiahla korona i zranenia, no chceme sa pripraviť na október, hovorí tréner Kopúň

14.9.2020 16:50

SR WA - Nominácia na kontrolný zraz a prípravný zápas v Senci

14.9.2020 11:27

SR WA - NOMINÁCIA NA KONTROLNÝ ZRAZ V BÁNOVCIACH NAD BEBRAVOU

07.7.2020 13:29

SR WA – Škorvánková mení Bayern za Montpellier: Srdce mi povedalo, že mám vyskúšať niečo nové

01.7.2020 08:49

SR WA – Ondrušová po koronapauze: Tento návrat bol zvláštny, s Kolínom zabojujeme o záchranu

31.5.2020 20:27

SR WA – Žreb určil nové termíny kvalifikácie ME, kouč Kopúň: Bude to veľmi ťažké, najmä ten záver

29.5.2020 10:12

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.