U17 DEVELOPMENT CUP 2017: SLOVENSKO- BiELORUSKO 2:3

Streda, 18.1.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 18.1.2017 22:33

Minsk (SFZ/MATEJ KRAUS) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do sedemnásť rokov. Dnes odohrali tretí zápas na turnaji Development cup v bieloruskom Minsku. Ich súperom bol domáci tím Bielorusov.

Úvod prvého polčasu patril jasne našim „sokolíkom“, ktorí hrali aktívne a súpera do ničoho nepustili. Odmenou im bol gól Kelemena, ktorý v 13. minúte otvoril skóre. Na opačnej strane mohli odpovedať Bielorusi, no skvelý zákrok predviedol brankár Krajčírik, keď zneškodnil prudkú strelu z hranice šestnástky. Naši ďalej pokračovali v aktivite a Bielorusi jasne nestíhali. Dokonalý gól do šatne sa potom podarilo streliť Dávidíkovi, ktorý zakončil rýchly brejk našich mladíkov.

V druhom dejstve na nás Bielorusi vybehli a zverenci trénera Hudeca sa nestačili čudovať. Za úvodných 5 minút druhého polčasu náš súper gólmi Vasilevich a Sakutu vyrovnal a začínalo sa odznova. Naši v tej chvíli nemali hru vo svojich rukách a šance sa striedali na oboch stranách. Azda najväčšiu zahodil náš Denis Potoma, ktorý sa pekne preštrikoval obranou, no u gólmana domácich nepochodil. V 64. minúte sa stalo, to čo sme nechceli. Bielorusom sa po rýchlej akcii podarilo dokonať obrat. Tretí gól strelil striedajúci Piatrenka, ktorý bol na trávniku sotva 3 minúty. Po treťom góle odštartoval nápor „sokolíkov“, no tých pozorná obrana Bieloruska už do žiadnej vyloženej šance nepustila. Zápas s Bielorusmi tak naša sedemnástka prehrala 2-3. Možnosť odčiniť prehru dostaneme už v piatok v súboji o 7.-9. miesto.

SLOVENSKO U17: Krajčirík - Strachan, Kozák, Pišoja, Vojtko - Machara, Krkoška (69. Mihálik) - Murcko, Potoma (69. Pochylý), Dávidík (61. Kmeť) - Kelemen (61. Čerňanský)

SLOVENSKO 17 - BIELORUSKO 17  2:3 (2:0)
G: 13. Kelemen, 40. Dávidík - 42. Vasilevich, 44. Sakuta, 64. Piatrenka
ŽK: 56. Strachan - 80+1. Piatrenka
R: Krivchik, Matushonok, Rusakovich, Yakovenko - 1500 divákov

HLAS PO ZÁPASE: Ladislav Hudec (tréner Slovensko U17): „Zápas dvoch polčasov. V prvom polčase sme hrali dobre, darili sa nám kombinácie a zaslúžene sme sa dostali do vedenia. Hrali sme pohľadný futbal. V druhom polčase súper prestriedal a v priebehu piatich minút dvomi individuálnymi akciami vyrovnal. Následne hra bola hore-dole, kde opäť po individuálnej akcií bieloruského hráča dostali tretí gól. V závere sme mohli vyrovnať, ale žiaľ už sa nám to nepodarilo. Škoda, lebo tento zápas sme mali dobre rozohraný a boli sme blízko postupu do bojov o 1.-3. miesto. Samozrejme, zajtra si podrobne vysvetlíme, že takýto náskok nesmieme stratiť a budeme sa snažiť dané chyby odstrániť."