U17 DEVELOPMENT CUP 2017: SLOVENSKO- MOLDAVSKO 2:4

Piatok, 20.1.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 20.1.2017 19:21

MINSK (SFZ/MATEJ KRAUS) – Slovenská reprezentačná sedemnástka dnes na turnaji Development cup v bieloruskom Minsku prehrala zápas o 7.-9. miesto, keď nestačila na Moldavsko 2-4.

Našim reprezentantom vôbec nevyšiel vstup do zápasu, keď v 6. minúte otvoril skóre premenenou penaltou Obleac. Naši dostali v prvom polčase tiež možnosť zahrávať penaltu, no Čerňanský nedal, a tak sme do šatní odchádzali s jednogólovým mankom.
Druhé dejstvo už bolo na góly bohatšie. Na našu radosť hneď v 46. minúte vyrovnal Čerňanský. Vyrovnanie našich naštartovalo tlak Moldavcov, ktorí strelili dva góly za šesť minút a prakticky rozhodli zápas. Nádej ešte „sokolíkom“ vrátil striedajúci Dávidík, no v závere namiesto vyrovnávajúceho gólu našich, prišiel štvrtý moldavský, čo znamenalo, že naša sedemnástka prehrala druhý zápas v rade, tentoraz 2-4. Posledný zápas na turnaji odohrajú zverenci trénera Hudeca zajtra o 12:15 proti Ukrajine.

Slovensko U17 - Moldavsko U17 2:4 (0:1)

Góly: 46. Čerňanský, 67. Dávidík - 6. Obleac (11 m), 49. Dumbravanu, 55. Graur, 76. Stefu
ŽK: 38. Tvrdý, 44. Petro, 80+3. Čerňanský - 25. Graur, 32. Caputerco, 56. Revenco, 66. Dumbravanu
Rozhodovali: Kolochinskiy, Bogovich, Titulenko, Rassolko – 100 divákov

SR U17: Trnovský - Sekerka, Petro (58. Kozák), Kóša, Tvrdý (66. Kelemen) - Machara (41. Vojtko), Krkoška (41. Potoma) - Pochylý (58. Dávidík), Mihálik (58. Murcko), Kmeť - Čerňanský

Hlas po zápase:
Ladislav Hudec
(tréner Slovensko U17):
„Dnes sme dali šancu hráčom, ktorí mali menšiu minutáž. Zápas sme začali zle, hneď v úvode sme dostali gól z penalty, ktorá vznikla po našej chybe. Potom nastala pasáž, v ktorej sme veľa kazili. Stále hovorím o tom istom: krytie lopty, presnosť prihrávok, spracovanie lopty, stále sa točíme okolo toho istého. V prvom polčase ešte mrzí Čerňanského zahodená penalta. V druhom polčase sme sa snažili niečo urobiť so zápasom, ale dve štandardné situácie súpera rozhodli o tom, že sme zápas prehrali. S dnešným výkonom som veľmi nespokojný."