U17 DEVELOPMENT CUP 2017: UKRAJINA - SLOVENSKO 5:0

Sobota, 21.1.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 21.1.2017 17:23

MINSK (SFZ/MATEJ KRAUS) - Slovenská sedemnástka zakončila svoje účinkovanie na turnaji Development cup prehrou 0:5 s rovesníkmi z Ukrajiny a obsadila na ňom 9. miesto.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do sedemnásť rokov neuspeli vo svojom poslednom vystúpení na turnaji  Development cup v bieloruskom Minsku. Nad naše sily boli reprezentanti Ukrajiny, ktorí nám uštedrili debakel 0:5. „Sokolíci" tak obsadili na turnaji 9. priečku (pozn. na turnaji štartovalo 12 tímov). Zajtra sa ešte odohrajú posledné zápasy o umiestneie a v pondelok sa výprava vracia späť domov.

Ukrajina 5:0 Slovensko (1:0)
Góly: 18. Kholod, 50. Shevtsov, 56. Titayevskyi, 66. Kashchuk (11m), 72. Stupnik
ŽK: 43. Slyva, 48. Rudiuk, 75. Bondarenko - 66. Vojtko, 75. Machara
Rozhodovali: Lozin, Pranovich, Emelyanchik, Kolochinskyi - divákov 240

Slovensko U17: Trnovský (41. Krajčírik) - Strachan, Pišoja, Kozák, Tvrdý (41. Krkoška) - Machara, Vojtko (73. Sekerka) - Murcko (41. Kmeť), Potoma (58. Mihálik), Dávidík (63. Pochylý) - Kelemen (41. Čerňanský)

Hlas po zápase:
Ladislav Hudec (tréner Slovensko U17): „V prvom polčase bola hra z našej strany celkom dobrá, škoda že sme nevyužili veľkú šancu, ktorú mal Denis Potoma. Gól na 1:0 sme dostali z rýchleho protiútoku. Cez polčas sme to chceli ešte vyhecovať, ale po dvoch štandartných situáciach a kikse brankára bolo po zápase. Celkový prejav bol veľmi zlý a budeme musieť z toho vyvodiť nejaké dôsledky."