U18: Gólový koncert so šťastným koncom

Štvrtok, 6.4.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 7.4.2017 08:18

JEREVAN (SFZ/Oliver Lányi) Slovenská reprezentácia do 18 rokov odohrala v Jerevane druhý zápas s arménskymi rovesníkmi a aj dnes sa tešila z víťazstva 4:3

Slovenská reprezentácia do 18 rokov odohrala v Jerevane druhý zápas s arménskymi rovesníkmi a aj dnes sa tešila z víťazstva 4:3. Zápas začal naozaj zostra. Sokolíkom sa podarilo otvoriť skóre po piatich minútach hry, no domáci okamžite reagovali, o pár desiatok sekúnd sa im podarilo vyrovnať. Do kabín však odchádzali spokojnejší Slováci, keďže sa im podarilo streliť ešte jeden gól.

Druhému dejstvu nechýbala ako atraktivita, tak ani góly. Arménom sa podarilo zvrátiť nepriaznivý stav, vyrovnali a rozhodenú obranu našej 18-ky vzápätí potrestali ďalším gólom, ktorý znamenal ich vedenie. Tím Milana Malatinského sa však nevzdal a nielenže vyrovnal skóre zápasu na 3:3, ale dokonca sa mu podarilo dotiahnuť zápas do víťazného konca. Oku lahodiaci duel priniesol sedem gólov a interesantnú futbalovú bitku, ktorej víťazmi boli aj dnes „sokolíci“ spod Tatier. 18-ka bola v Arménsku úspešná, domácich porazila v oboch zápasoch (prvý zápas – 2:0).

U18: ARMÉNSKO - SLOVENSKO 3:4 (1:2)
G: 7. Petrosjan, 59. Harutjunjan, 61. Bichakhchjan - 6. Špyrka, 26. Boženík, 64.Rymarenko, 82. Kraľovič
ŽK: Melkonjan - Ducár, Sluka, Boženík, Špyrka

Slovensko U18: Slančík – Madleňák, Baláž, Vaško, Ducár – Kudlička (46. Kubica), Filinský (46. Vician) – Chobot (64- Sluka), Špyrka (64. Kraľovič), Kružliak (64. Rymarenko) – Boženík (64. Gerebenits)

Milan Malatinský (tréner SR U18): "Očakávali sme ťažký odvetný zápas, čo sa potvrdilo po všetkých stránkach. V 5min. sme sa dostali do vedenia, ale o minútu nato súper vyrovnal skóre zápasu. Do prestávky sme boli lepším tímom, vytvárali sme si po kombinačných akciách strelecké príležitosti a jednu z nich sme využili na skórovanie. Po prestávke súper otočil skóre po našich chybách v defenzíve, ale išli sme za víťazstvom, ktoré bolo opäť zaslúžené. Teší nás víťazstvo a strelené štyri góly na ihrisku súpera. Verím, že nás tento prípravný dvojzápas psychicky povzbudí na Slovakia Cup."