U19 - Prehra aj v odvete s Českom, po lepšom výkone

Nedeľa, 6.6.2021 11:35 | Posledná aktualizácia 6.6.2021 11:37

autor: VLADIMÍR DANČÍK, zdroj: SFZ

DUNAJSKÁ STREDA – Aj v odvete prehrala slovenská devätnástka s českými rovesníkmi, tentoraz však po lepšom výkone a nie takým výrazným gólovým rozdielom.

Po seneckej prehre 0:4 sa museli sokolíci posnažiť o rehabilitáciu svojho mena a futbalového umenia. Hoci Česi vstúpili do zápasu efektnejšie aj efektívnejšie – viedli po prvej strele medzi žrde po chybe stredu našej obrany, keď bol Uriča znenazdajky sám proti Dankovi a nezaváhal – rusnákovci ukázali, že v reprezentačnom drese vedia zabojovať. Ruvali sa so súpermi, dostupovali ich, podstupovali súboje a hoci výraznejšia kvalita bola stále na druhom brehu, rozdiel už tak neklal oči. Zaslúžene sme vyrovnali po kolmej akcii a Gažiho prihrávke ako na podnose, ktorú doklepol Jambor. Náš kapitán mal príležitosť aj na druhý gól, tentoraz po prihrávke zľava, koncovku mu však zblokovali českí obrancovia.

Veľké teplo akoby vysalo z našich hráčov potrebnú agresivitu, po prestávke už neboli v súbojoch dôrazní, viac si pomáhali faulami. Súper nás potrestal hneď aj na začiatku II. polčasu, štandardku zakončil hlavičkou od žrde Kulíšek, o chvíľu sa triaslo brvno nad Dankom a keď Vecheta zvýraznil tretím gólom náskok súpera, o víťazovi nebolo pochýb. Poučný duel, tréner Rusnák so svojím štábom má po tomto dvojzápase vykasané rukávy.

Zaujímavosťou stretnutia boli kapitáni tímov, obaja sú nostelia mena Jambor, na slovenskej Timotej, na českej David.

SLOVENSKO 19 – ČESKO 19 1:3 (1:1)
5. Uriča, 34. T. Jambor, 48. Kulíšek, 79. Vecheta.
ŽK: Kopásek, Oravec.
Rozhodovali: Valent – Košecký, Zemko (všetci SR) – bez divákov.
SLOVENSKO 19: Danko – Kopásek (65. Spáčil), Luka, Hečko (55. Lehotský), Mazanovský – Gaži, Oravec (55. Rakyta), Šmatlák (65. Božík), – Tomík (55. Gajdoš), T. Jambor, Sliacky (65. Smith). Tréner: Albert Rusnák st.
ČESKO 19: Stoppen (46. Ulrich) – Kulíšek (81. Černák), Endl (46. Vydra), Prebsl (81. Večerka), Kutík (57. Stropsa) – Jurásek (65. Višinský), D. Jambor (57. Drozd), Langhamer (65. Samek), Uriča (65. Hadaš)– Stránský (65. Vecheta), Kabongo (57. Jedlička). Tréner: David Holoubek.

ALBERT RUSNÁK st (tréner Slovenska 19): „Dôležitá bola reakcia hráčov na zápas v Senci. Do prestávky to bolo solídne, stačili sme v agresivite, mali sme aj strelecké príležitosti, náš výkon zniesol isté kritériá. V druhom polčase sme skĺzli do „seneckých“ nôt, na môj vkus bolo v hre veľa chýb, málo dynamiky, povolenej tvrdosti. Som rád, že sme tieto zápasy odohrali, po dlhom čase sme mohli ísť aj do takejto konfrontácie, zmapovali sme si vyše štyridsať hráčov na ihrisku aj mimo neho a – musíme veľa pracovať.“