www.futbalsfz.sk

Úradná správa SFZ č. 10 zo dňa 7. 9. 2018

piatok, 07.09.2018
|
Autor: Milan Vojtek
Posledná aktualizácia 07.9.2018 13:55

BRATISLAVA (SFZ) - Úplný a záväzný text úradnej správy Slovenského futbalového zväzu

ODDELENIE RIADENIA SÚŤAŽÍ

II. liga muži – schvaľuje:

8. kolo: Skalica – Šamorín  8. 9. o 19:00;

10. kolo: B. Bystrica – L. Mikuláš  21. 9. o 16:00.

ŠPORTOVO – TECHNICKÁ KOMISIA

Oznamuje: 

Hráč, ktorý nepredložil k stretnutiu registračný preukaz (RP), ale hral na osobný doklad totožnosti, je povinný do 48 hodín predložiť RP riadiacemu orgánu súťaže (SP, čl. 43/3/b). Ak tak hráč (klub) neurobí, považuje sa takýto štart hráča v stretnutí za neoprávnený (SP, čl. 52/i) a stretnutie bude kontumované (SP, čl. 82/f a čl.11).

Schvaľuje:

Slovnaft Cup, 3. kolo: Rusovce – Skalica  26. 9. o 15:30.

U19:

2. kolo: D. Streda – Trenčín v pôvodnom termíne, ale na ihrisku DAC Academy;

5. kolo: Michalovce – Trnava 12. 9. o 11:00, Prešov – Senica v pôvodnom termíne, ale na ihrisku v Ľuboticiach.

U17/16:

4. kolo: Michalovce – D. Streda v pôvodnom termíne, ale na ihrisku v Močaranoch, Nitra – Poprad v pôvodnom termíne, ale na UT v Nitre.

U15/14:

2. kolo: Domino – ViOn ZM  6. 9. o 10:00 / 12:00, Karlova Ves – Senica 15. 9. o 10:00 / 12:00 (na ihrisku ŠKP Dúbravka);

6. kolo: Levice – Skalica  3. 10. o 16:00 / 14:00.

U13/12:

3. kolo: Lokomotíva Košice – Vranov v pôvodnom termíne, ale na ihrisku Sokoľ;

5. kolo: Karlova Ves – Púchov  30. 9. o 10:00 / 11:45.

ŠTK – ženský futbal:

Oznamuje:

  • Kategórie WU19/15 sa riadia SP, čl. 29/2/b, c, ako aj RS, čl. 22/6. Z týchto ustanovení neplatí žiadna výnimka a pri ich porušení bude ŠTK postupovať v zmysle SP, čl. 82;
  • FK Prievidza (WU19/15) bude hrať svoje doma vyžrebované stretnutia na ihrisku v Bojniciach;
  • L. Mikuláš (II. liga ženy) bude hrať svoje doma vyžrebované stretnutia na ihrisku v L. Mikuláši – štadión Okoličné.

Schvaľuje:

Slovenský pohár, 2. kolo: P. Bystrica – Nitra  v pôvodnom termíne, ale o 17:00.

I. liga, 4. kolo: B. Bystrica – Žilina  16. 9. o 10:00, Slovan BA – NMŠK  14. 9. o 17:30 (UT Prievoz).

II. liga, skupina A:

2. kolo: Svätý Jur – Kopčany  7. 9. o 16:30;

5. kolo: FK Dúbravka – Nové Zámky  22. 9. o 13:00.

II. liga, skupina B:

3. kolo: Topoľčany – Prievidza 9. 9. o 14:00;

4. kolo: Štiavnik – ViOn ZM  13. 9. o 16:30.

II. liga, skupina C, 9. kolo: Oravský Podzámok – Poprad  27. 10. o 11:00.

WU19 / WU15:

3. kolo: Žilina – Martin 13. 9. o 16:00 / 18:00 (UT), Bardejov – Poprad  11. 9. o 10:00 / 12:00 (UT), Dubnica/Beluša – Podbrezová  8. 9. o 12:00 / 14:00 (Beluša), Slovan BA – Senica o 13:30 / 15:30 (UT Pasienky);

4. kolo: D. Streda – Slovan BA  19. 9. o 10:00 / 12:00 (UT);

5. kolo: Bardejov – Prešov  22. 9. o 10:00 / 12:00 (ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves);

6. kolo: Bardejov – Ružomberok  29. 9. o 9:30 / 11:30 (UT), Poprad – Michalovce  7. 10. o 10:00 / 12:00, Dubnica/Beluša – Prievidza  29. 9. o 10:00 / 12:00 (UT);

7. kolo: Ružomberok – Michalovce 13. 10. o 14:00 / 16:00 (UT);

10. kolo: Michalovce – Lokomotíva Košice  23. 9. o 10:00 / 12:00 (Lastomír).

DISCIPLINÁRNA KOMISIA

Vylúčení po 2. ŽK. Disciplinárna sankcia (ďalej len DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U201: Patrik Zajac (FC Lokomotíva Košice, II. liga), od 1. 9. 2018.

U202: Vladimír Majdan (MŠK Žilina B, II. liga), od 3. 9. 2018.

U203: Viktor Parma (FK Senica, I. LSD U19).

U204: Samuel Dianovský (FK Poprad, I. LSŽ U15), obaja od 2. 9. 2018.

U205: Tomáš Jusko (ŠK Odeva Lipany, Slovnaft Cup), od 6. 9. 2018. DS si vykoná v najbližšom stretnutí Slovnaft Cup-u.

U206: Danylo Beskorovainyi (MFK Zemplín Michalovce, Slovnaft Cup), od 6. 9. 2018. DS si vykoná v najbližšom stretnutí Slovnaft Cup-u.

U207: FC Spartak Trnava (Fortuna liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U195 a za HNS divákov (použitie pyrotechniky) a nedostatočnú US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas stretnutia 6. kola FL FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok, podľa čl. 57/1b a čl. 58/2b DP ukladá DS – finančnú pokutu 300 €, podľa čl. 58/3 a čl. 12/6 DP.

U208: Szilárd Németh (1089743, ŠK Slovan Bratislava, I. LMD U17, T). Berie na vedomie stanovisko menovaného k U198 a za HNS (okríknutie R a následné vykázanie z lavičky náhradníkov na tribúnu) počas stretnutia 3. kola I. LMD U17 MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 48/1a DP ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie na 2 súťažné stretnutia, podľa čl. 48/2a DP, od 30. 8. 2018.

U209: Marin Ljubičić (1357563). Berie na vedomie stanovisko klubu k U200 a za neoprávnený štart v stretnutí 2. kola Slovnaft Cup-u TJ ISKRA HORNÉ OREŠANY – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 53/1 DP ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 1 mesiac, podľa čl. 53/2b DP, od 6. 9. 2018. Zároveň rozhodla, že menovaný si v zmysle U751 najskôr vykoná zvyšok podmienečne odloženej DS (1 týždeň), podľa čl. 40/3 DP.

U210: Ján Švehlík (1331299, VM). Berie na vedomie stanovisko klubu k U200 a za umožnenie neoprávneného štartu hráča v stretnutí 2. kola Slovnaft Cup-u TJ ISKRA HORNÉ OREŠANY – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 53/1 DP ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie na 1 mesiac a zákaz vstupu do šatní a technickej zóny, vrátane priestorov hráčskej lavičky, podľa čl. 53/3b, čl. 16/2 a čl. 19/1 DP, od 6. 9. 2018.

U211: Martin Ševela (1073890, T). Berie na vedomie stanovisko klubu k U200 a za umožnenie neoprávneného štartu hráča v stretnutí 2. kola Slovnaft Cup-u TJ ISKRA HORNÉ OREŠANY – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 53/1 DP ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie na 1 mesiac a zákaz vstupu do šatní a technickej zóny, vrátane priestorov hráčskej lavičky, podľa čl. 53/3b, čl. 16/2 a čl. 19/1 DP, od 6. 9. 2018.

U212: Filip Hološko (1149348, K). Berie na vedomie stanovisko klubu k U200 a za umožnenie neoprávneného štartu hráča v stretnutí 2. kola Slovnaft Cup-u TJ ISKRA HORNÉ OREŠANY – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 53/1 DP ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie kapitána na 1 mesiac, podľa čl. 53/3b a čl. 16/2 DP, od 6. 9. 2018.

U213: FC Lokomotíva Košice. Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS športového riaditeľa Róberta Jana (vulgárne pokriky voči DO) počas stretnutia 7. kola II. ligy FC Lokomotíva Košice – ŠK Odeva Lipany, podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 12. 9. 2018. 

U214: FC Nitra (Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a Správy pozorovateľa rozhodcov, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (použitie pyrotechniky) počas stretnutia 3. kola Slovnaft Cup-u TJ Družstevník Dvory n. Žitavou – FC Nitra, podľa čl. 71/1, 3a, b, c DP, do 12. 9. 2018.

U215: TJ Družstevník Dvory n. Žitavou (Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a Správy pozorovateľa rozhodcov, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k nedostatočnej US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas stretnutia 3. kola Slovnaft Cup-u TJ Družstevník Dvory n. Žitavou – FC Nitra, podľa čl. 71/1, 3a, b, c DP, do 12. 9. 2018.

U216: Marko Kelemen (FK DAC 1904 D. Streda, I. LSD U19). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS uloženej U157 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 týždeň) a určuje skúšobnú dobu do 30. 6. 2019.

U217: Ladislav Šosták (1226653). Na základe rozhodnutia OK/18/2018 vo veci U1094, ukladá menovanému predbežné ochranné opatrenie, spočívajúce v pozastavení výkonu športu, podľa čl. 43/1, 2a, 4 a čl. 70/5 DP, až do rozhodnutia DK, od 6. 9. 2018.

U218: Milan Lônčík (1314204). Berie na vedomie rozhodnutie odvolacej komisie SFZ č. k. OK/19/2018.

U219: MST Partners, spol. s. r. o.  Berie na vedomie rozhodnutie odvolacej komisie SFZ č. k. OK/20/2018.

Najbližšie zasadnutie komisie sa uskutoční 13. 9. 2018 v sídle SFZ.

Odvolanie proti rozhodnutiu disciplinárnej komisie SFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP), sa podáva na disciplinárnu komisiu SFZ v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie SFZ (čl. 84, ods. 1 DP).

TECHNICKÝ ÚSEK – VZDELÁVANIE TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK VsFZ organizuje v Poprade Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (22. 9. – 27. 10. 2018). Prihlášky je potrebné zaslať do 14. 9. 2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ (SFZ / Tréneri / Školenia).

Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK BFZ organizuje v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (22. 9. – 14. 12. 2018). Prihlášky je potrebné zaslať do 10. 9. 2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ (SFZ / Tréneri / Školenia).

Oznamuje trénerom, že ÚFTS, dňa 24. 9. 2018  organizuje v Nitre Medzinárodný seminár trénerov ÚFTS, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov UEFA B/A/PRO licencie v rozsahu 6 hodín. Podrobné informácie ohľadom programu a záväznej prihlášky sú na webstránke SFZ (SFZ / Tréneri / Vzdelávanie).

ODDELENIE MLÁDEŽE A KONCEPCIE ROZVOJA FUTBALU

MINI CHAMPIONS LIGA SLOVENSKO 2018 – kategória žiačky.

Projekt Mini Champions Liga Slovensko je súčasťou Grassroots programu SFZ s názvom „Dajme spolu gól“. Hrá sa na mini-ihriskách s umelou trávou a je určený aj pre kluby I. a II. ligy žiačok, v kategórii U14.

Záväzné prihlášky do dievčenskej časti projektu môžu kluby I. a II. ligy žiačok zasielať  do 12. 9. 2018 elektronicky (sken) na e-mail: miriama.matulova@futbalsfz.sk.

Na stránke www.dajmespolugol.sk sú k dispozícií Propozície MCHL 2018 – žiačky, Pravidlá MCHL 2018 a záväzná prihláška do MCHL 2018".

KOMISIA ROZHODCOV

Ospravedlnenia: Štofík 13. – 16. 9., Poracký 22. 9., Špivák 4. – 10. 10., Husár 22. 9., 6. a 13. 10., Tomčík 10. – 12. 10., Kuba 29. 9., Pavlík 28. – 30. 9., Capík 12., 21. a 23. 9., Mišková od 15. 9., do prihlásenia.

Úsek PR – ospravedlnenia: Brendza 29. 9., Špila od 4. 9. k dispozícii KR, Hlebaško 21. – 30. 9.

KOMISIA DELEGÁTOV

Oznamuje, že v dňoch 14. – 15. 9. 2018 sa v Bernolákove uskutoční zasadanie komisie. Pozvánku s programom členovia komisie obdržia elektronickou poštou.

Ospravedlnenie: Schneider 15. 9.

SLOVENSKÝ FUTSAL

Exekutíva (Ján Ploštica, exekutiva@futsalslovakia.sk):

  • oznamuje, že sa zaoberala podnetom klubu Futsal Team Levice a konštatuje, že vzhľadom k tomu, že sa nejedná o priamy rozpor s inými normami SF, nebude otvárať už schválený RS VARTA futsal ligy pre sezónu 2018/19;
  • prijala podnet klubu Pinerola Futsal 1994 ohľadom štartu kmeňových hráčov klubu, v súvislosti s ich prípadným štartom v súťažiach organizovaných BFZ;
  • prijala podnet klubu Wild Boys ´02 Bratislava ohľadom prípadného štartu hráčov na súpiske družstva A, vo vzťahu k družstvám B a C; klub obdrží vyrozumenie na oficiálny e-mail po vyriešení podnetu.

Exekutíva v oblasti športovo–technických konaní (Ján Ploštica, exekutiva@futsalslovakia.sk):

  • žiada kluby o vyjadrenie k plánovanej výmene 4. a 7. kola, v zmysle e-mailu, zaslaného na oficiálne adresy klubov, Exekutívou SF dňa 5. 9. 2018, v termíne do 14. 9. 2018;
  • schvaľuje žiadosť klubu FC Bíli Andeli Futsal o odloženie stretnutia 2. kola VARTA Futsal ligy, podľa B/3/f. Klub predložil Exekutíve SF doklad o organizovaní MS juniorov v zápasení v MŠH v Trnave. Exekutíva žiadosť spoplatňuje administratívnym poplatkom 25 €, v zmysle RS B/3/e;
  • schvaľuje dohodu klubov FC Bíli Andeli Futsal a ŠK Makroteam Žilina o termíne dohrávky zápasu 2. kola VARTA Futsal ligy dňa 26. 10. 2018 o 19:30 v MŠH Trnava;
  • oznamuje ÚHČ zápasov 2. kola VARTA futsal ligy:

     Futsal Team Levice – Wild Boys´02 BA 14. 9. o 19:30, ŠH Levice (Behančin, Matula, Kuspán);

     Pinerola Futsal 1994 – MIBA B. Bystrica 14. 9. o 20:10, Inter Hala Pasienky (Belavý, Grom, Fischer);

     MŠK Žilina futsal - MIMEL Lučenec 15. 9. o 20:00, ŠH Rosinky Žilina (Botka, Badura, Krchňavý).

  • vyzýva kluby, ktoré nemajú vysporiadané záväzky voči SFZ a SF (Partizán Bardejov – futsal, Grizzly Slovakia Košice v riešení, BNP Team Vranov), príp. voči iným členom SF, aby tak v záujme splnenia podmienok zaradenia do súťaží SF a regionálnych združení SF bezodkladne vykonali; z dôvodu nesplnenia finančných záväzkov majú uvedené kluby zastavenú súťažnú činnosť a výkon matričných úkonov v SF.

Exekutíva v oblasti mládeže (Dušan Štaffen, mladez@futsalslovakia.sk):                            

  • Vyzýva kluby GRIZZLY Slovakia Košice, TNF MIA SAN MIA KANIANKA, Pinerola Futsal 1994, Wild Boys ´02 Bratislava, FC Bíli Andeli futsal, MIMEL Lučenec, MIBA B. Bystrica, aby v zmysle e-mailu, zaslaného na oficiálne adresy klubov, zaslali požadované informácie ohľadom ŠH, povereného funkcionára a farebnú kombináciu dresov.
  • Oznamuje klubom, že uzávierka prihlášok v súťaži FEJ U17 a FEJ U20 je 16. 9. 2018.           

Exekutíva v oblasti riadenia R a DZ (Marián Fischer, rozhodcovia@futsalslovakia.sk):

Oznamuje, že termín náhradného seminára bude oznámený v nasledujúcej ÚS.

Exekutíva v oblasti matričných konaní: (Ivan Čuhár, matrika@futsalslovakia.sk):

Oznamuje zrealizované matričné úkony:                                                                   

Základné registrácie:

1299383

Samuel  Szabo

Wild Boys '02 BA

1335682

Denis Miškovič

FC Bíli Andeli futsal

Prestupy:

1156808

Andrej Adámek

FC Bíli Andeli-futsal

FC Bíli Andeli futsal

1265894

Michal Babják

FC Bíli Andeli-futsal

FC Bíli Andeli futsal

1259194

Peter Brestovanský

FC Bíli Andeli-futsal

FC Bíli Andeli futsal

1159953

Martin Cintula

FC Bíli Andeli-futsal

FC Bíli Andeli futsal

1251156

Andrej Dobiš

FC Bíli Andeli-futsal

FC Bíli Andeli futsal

1239618

Dušan Dzíbela

FC Bíli Andeli-futsal

FC Bíli Andeli futsal

1266764

Andrej Jedlička

FC Bíli Andeli-futsal

FC Bíli Andeli futsal

1258284

Boris Juhás

FC Bíli Andeli-futsal

FC Bíli Andeli futsal

1268281

Jozef Koricina

FC Bíli Andeli-futsal

FC Bíli Andeli futsal

1349286

Vladyslav Mazur

ŠK SLOVAN BA futsal

Mimel Lučenec

1237045

Robert Greško

MIBA Banská Bystrica

Mimel Lučenec

1271153

Igor Marko

MIBA Banská Bystrica

Wild Boys '02 BA

Prestup s obmedzením do 30. 6. 2019:

1336525

Jozef Holka

FC Vodáreň Trnava

FC Bíli Andeli futsal

1242555

Tomáš Doka

FC Vodáreň Trnava

FC Bíli Andeli futsal

1234071

Samo Marušinec

Pinerola futsal 1994

Wild Boys '02 BA

1261006

Marek Gajdács

Wild Boys '02 BA

FC Bíli Andeli futsal

1196772

Richard Horňák

4. FSC o. z.

FC Bíli Andeli futsal

Výkonný výbor:

  • oznamuje, že schválil nominačnú listinu rozhodcov a delegátov súťaží SF na sezónu 2018/19 tak, ako bola predložená Exekutívou SF;
  • oznamuje, že schválil J. Kopca za člena Exekutívy SF pre riadenie druhých líg.

SEKRETARIÁT

Všetky platné predpisy (poriadky, organizačné pokyny, smernice a iné predpisy) SFZ sú verejne prístupné na http://www.futbalsfz.sk/sfz-legislativa.

Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.