angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Úradná správa SFZ č. 15 zo dňa 12. 10. 2018

12. Október 2018

VOLEBNÁ KOMISIA

Na svojom zasadnutí dňa 11. 10. 2018, v zmysle čl. 6, ods. 2 až 7 Poriadku Komory SFZ pre riešenie sporov, prijala a schválila nasledovné návrhy kandidátov:

Navrhnutí kandidáti za kluby profesionálneho futbalu – kandidáti navrhnutí za kluby súťažiace v dvoch najvyšších súťažiach mužov, z ktorých budú zvolení 4 členovia Komory SFZ pre riešenie sporov: Jakubec Ladislav, Lovášš Jaroslav, Majtán Marek, Messinger Ľubomír, Žáčik Andrej.

Navrhnutí kandidáti za kluby amatérskeho futbalu – kandidáti navrhnutí za kluby organizovaného futbalu, ktorý nie je profesionálnym futbalom, z ktorých budú zvolení 2 členovia Komory SFZ pre riešenie sporov: Biró Alexander, Dolobáč Marcel.

Navrhnutí kandidáti za aktívnych hráčov profesionálneho futbalu, ktorí sú členmi SFZ, združenie profesionálnych hráčov, ktoré je v čase voľby členom SFZ a FIFPro alebo iné združenie, zastupujúce záujmy hráčov profesionálneho futbalu, ktoré je v čase voľby členom SFZ, z ktorých budú zvolení 4 členovia Komory SFZ pre riešenie sporov. Každý aktívny hráč má jeden hlas: Bugala Juraj, Gábriš Tomáš, Lukášek Peter, Majerník Peter, Munková Renata.

Navrhnutí kandidáti za aktívnych hráčov amatérskeho futbalu alebo združenie, zastupujúce záujmy hráčov amatérskeho futbalu, ktoré je v čase voľby členom SFZ, z ktorých budú zvolení 2 členovia Komory SFZ pre riešenie sporov. Každý aktívny hráč má jeden hlas: Čollák Jaroslav, Poruban Andrej.

Voľby sa uskutočnia prostredníctvom informačného systému slovenského futbalu (ďalej len „ISSF“) v dňoch od 18. do 22. októbra 2018.

Podmienky doplňujúcej voľby kandidátov na členov Komory SFZ pre riešenie sporov v ISSF:
Za kluby profesionálneho futbalu sa volia 4 členovia Komory SFZ pre riešenie sporov, prostredníctvom klubových ISSF manažérov klubov s príznakom klub Profesionálny Áno.
Za kluby amatérskeho futbalu sa volia 2 členovia Komory SFZ pre riešenie sporov, prostredníctvom klubových ISSF manažérov klubov s príznakom klub Profesionálny Nie.

Za aktívnych hráčov profesionálneho futbalu sa volia 4 členovia Komory SFZ pre riešenie sporov, prostredníctvom aktívnych hráčov s materskou príslušnosťou ku klubu Profesionálny Áno.

Za aktívnych hráčov amatérskeho futbalu sa volia 2 členovia Komory SFZ pre riešenie sporov, prostredníctvom aktívnych hráčov s materskou príslušnosťou ku klubu Profesionálny Nie.

ODDELENIE RIADENIA SÚŤAŽÍ

Schvaľuje: 

14. kolo: Poprad – Bardejov 20. 10. o 17:00, Skalica – Petržalka 20. 10. o 18:00; 

17. kolo: Komárno – Bardejov 9. 11. o 13:30.

ŠPORTOVO – TECHNICKÁ KOMISIA

Schvaľuje:

U19:

11. kolo: Senica – Žilina 20. 10. o 10:00;

12. kolo: Senica – Ružomberok 25. 10. o 14:30.

U15/14:

7. kolo: Michalovce – Prešov, v pôvodnom termíne, ale na ihrisku Topoľany;

10. kolo: Inter BA – Domino 30. 10. o 10:30 / 12:30 na UT (Stupava), FC Košice – Lokomotíva Košice 7. 11. o 13:00 / 15:00, Ružomberok – Zvolen  30. 10. o 12:00 / 14:00 na UT, Slovan BA – Púchov  31. 10. o 11:00 / 13:00 na UT (Pasienky), Podbrezová – Martin,  v pôvodnom termíne, ale na ihrisku Brezno;

12. kolo: Prievidza – Inter BA 18. 11. o 10:00 / 12:00.

U13/12:

8. kolo: Stropkov – Prešov  21. 10. o 10:00 / 11:30, Senica – Trnava  19. 10. o 15:00 / 16:30, Juventus Žilina – Pohronie  20. 10. o 14:00 / 15:30;

9. kolo: L. Mikuláš – Juventus Žilina 4. 11. o 10:00 / 11:30;

10. kolo: Snina – Bardejov  31. 10. o 11:00 / 12:30, Zvolen – Ružomberok  30. 10. o 10:00 / 11:30, Námestovo – Jupie M. Hamšíka  30. 10. o 11:00 / 12:30;

12. kolo: Inter BA – Prievidza, v pôvodnom termíne, ale na UT (Stupava).

ŠTK – ženský futbal:

Oznamuje:

Odhlásenie družstiev GFC Topoľčany (WU19/15) zo súťaží.

Schvaľuje:

I. liga:

7. kolo: Slovan BA – Ružomberok,  v pôvodnom termíne, ale na Pasienkoch (jama);

9. kolo: NMŠK – Myjava  27. 10. o 14:00, Ružomberok – Bardejov  v obrátenom poradí t. j. 9. kolo 28.10. o 14:30 v Bardejove a 18. kolo v Ružomberku.

II. liga, skupina B:

7. kolo: ViOn ZM – Topoľčany  14. 10. o 14:30, P. Bystrica – Podhorie  13. 10. o 13:30;

8. kolo: Topoľčany – Beluša  20. 10. o 14:00.

WU19/15, 9. kolo: Bardejov – Michalovce  29. 10. o 10:00 / 12:00 na UT.

Kontumuje:

WU19/15, 6. kolo: Martin – Topoľčany – obe 3:0, podľa SP, čl. 11/2, s použitím čl. 82/1/b;

WU15, 6. kolo: Poprad – Michalovce 3:0, podľa SP, čl. 11/2, s použitím čl. 82/1/b.

Odstupuje na DK SFZ: 

MFK Zemplín Michalovce (WU15) – za nepricestovanie na stretnutie 6. kola;

GFC Topoľčany (WU19/15) – za nepricestovanie na stretnutia 6. kola.

DISCIPLINÁRNA KOMISIA

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (ďalej len DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U331: Pavol Popovec (ŠK Odeva Lipany, II. liga), vylúčený za HNS – podrazenie súpera v jasnej gólovej príležitosti pred PÚ, podľa čl. 46/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 7.10.2018.

U332: Ľuboš Vozár (MFK Zemplín Michalovce, I. LMD U17), vylúčený za HNS – surová hra – podrazenie súpera zozadu nadmernou silou v súboji o loptu, bez zranenia súpera, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 45/2a DP, od 7.10.2018.

U333: Richard Faltin (FK NOVES Spišská Nová Ves, I. LSŽ U15), vylúčený za HNS – zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera pred PÚ, podľa čl. 46/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 8.10.2018.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U334: Romulo Silva Santos (Partizán Bardejov BŠK, II. liga), od 7.10.2018.

U335: Anton Malík (FC Petržalka, I. LSŽ U15), od 6.10.2018.

U336: Dávid Haščák (ŠK Odeva Lipany, Slovnaft Cup), od 11.10.2018. DS si vykoná v najbližšom stretnutí Slovnaft Cup-u.

DS po 3. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 pohárové stretnutie, podľa čl. 37/8 DP.

U337: Roman Holíček (AFC Nové Mesto n. Váhom, Slovnaft Cup), od 11.10.2018. DS si vykoná v najbližšom stretnutí TIPOS III. liga Západ, podľa čl. 37/9 DP.

U338: Michal Jakubec (FK Slovan Most pri Bratislave, Slovnaft Cup), od 11.10.2018. DS si vykoná v najbližšom stretnutí TIPOS III. liga Bratislava, podľa čl. 37/9 DP.

DS po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 37/5a DP: 

U339: Martin Šulek (AS Trenčín, Fortuna liga).

U340: Jose David Casado Garcia (FC ViOn ZM-Vráble, Fortuna liga), obaja od 7.10.2018.

U341: Patrik Jacko (FK POHRONIE, II. liga), od 6.10.2018

U342: Erik Prekop (FC Petržalka, II. liga).

U343: Matej Jakúbek (FK Dubnica n. Váhom, II. liga), obaja od 7.10.2018.

U344: Milan Náčiniak (1282562). Na základe vlastných zistení, za HNS (prekročenie oplotenia a strhnutie klubovej vlajky hosťujúceho družstva) počas stretnutia 8. kola FL ŠK Slovan Bratislava – FK DAC 1904 D. Streda, podľa čl. 58/1c DP ukladá DS – zákaz vstupu na všetky štadióny Fortuna ligy do konca súťažného ročníka 2018/19, podľa čl. 58/4 a čl. 20/1,3 DP.

U345: FC ŠTK 1914 Šamorín (II. liga). Berie na vedomie splnenie povinnosti, uloženej klubu U304.

U346: FC Lokomotíva Košice (II. liga). Berie na vedomie splnenie povinnosti, uloženej klubu U305.

U347: Ivan Galád (1330599). Berie na vedomie stanovisko menovaného k U306 a za vstup do kabíny rozhodcov po stretnutí 10. kola FL ŠKF Sereď – FC Nitra, podľa čl. 48/1a DP ukladá DS – finančnú pokutu 500 €, podľa čl. 48/2a a čl. 12/2 DP.  

U348: ŠKF Sereď (Fortuna liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U307 a za nedostatočnú US (umožnenie vstupu do kabíny rozhodcov hlavnému trénerovi H) počas stretnutia 10. kola FL ŠKF Sereď – FC Nitra, podľa čl. 57/1c DP ukladá DS – upozornenie, podľa čl. 57/2 a čl. 10 DP.

U349: Ivan Tobiáš (1317039). Berie na vedomie stanovisko menovaného k U309 a za HNS (vulgárne pokriky voči R a AR) počas stretnutia 10. kola FL FK Senica – FK DAC 1904 D. Streda, podľa čl. 48/1a DP ukladá DS – pokarhanie, podľa čl. 48/2a a čl. 11 DP.

U350: FC Spartak Trnava (Fortuna liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U310 a žiada o oznámenie mien fanúšikov D, ktorí napadli rodinných príslušníkov hlavného trénera H v určenom sektore a videozáznam z incidentu, do 16.10.2018. DK ďalej pokračuje v šetrení veci.  

U351: ŠK Slovan Bratislava (Fortuna liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U311 a ďalej pokračuje v šetrení veci.

U352: Radoslav Látal (1341273). Berie na vedomie písomné stanovisko menovaného k U312 a za HNS voči delegovanej osobe (výroky voči R, s následným vykázaním z priestorov hráčskej lavičky, nedodržanie príkazu R, v súvislosti s vykázaním a zahodenie identifikačnej karty) počas stretnutia 10. kola FL FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 48/1c DP ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie na 3 týždne, podľa čl. 48/2b DP, od 30.9.2018. 

U353: Pavel Hoftych (1319092). Berie na vedomie písomné stanovisko menovaného k U313 a U314 a za HNS voči delegovanej osobe (vstup do TZ, verbálne napadnutie R) počas stretnutia 10. kola FL FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava a po stretnutí 8. kola FL FC Spartak Trnava – MŠK Žilina, podľa čl. 48/1a DP ukladá DS – finančnú pokutu 300 € a zákaz vstupu do priestorov umožňujúcich styk s delegovanými osobami na 2 súťažné stretnutia, podľa čl. 48/2a, čl. 12/2, čl. 19/1 a čl. 36/2a DP, od 12.10.2018.

U354: AS Trenčín. Berie na vedomie stanovisko odbornej komisie KR SFZ k U326, vo veci situácie zo 74. minúty na hráča H č. 11 Patrik Majkút (1272316), počas stretnutia 7. kola I. LMD U17 ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín, bez prijatia ďalších opatrení, podľa čl. 71/5c DP.

U355: Frederico Ricardo Cordeiro Rodrigues (1406912). Berie na vedomie stanovisko menovaného a za HNS (hodenie plastovej fľaše s vodou o zem) počas stretnutia 11. kola FL ŠK Slovan Bratislava – FK Senica, podľa čl. 48/1b DP ukladá DS – pokarhanie, podľa čl. 48/2a a čl. 11 DP. 

U356: FC Spartak Trnava (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, Záznamu o činnosti náhradného rozhodcu a priloženej fotodokumentácie, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky) a nedostatočnú US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas stretnutia 11. kola FL FC Spartak Trnava – ŠKF Sereď, podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 16.10.2018.

U357: MFK Dukla B. Bystrica (II. liga). Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky)a nedostatočnú US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas stretnutia 12. kola II. ligy  MFK Dukla B. Bystrica – FC Petržalka, podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 16.10.2018.

U358: FTC Fiľakovo (Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky) a nedostatočnú US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas stretnutia 4. kola Slovnaft Cup-u FTC Fiľakovo – MFK Tatran L. Mikuláš podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 16.10.2018.

U359: OFK Malženice (Slovnaft Cup). Berie na vedomie Správu delegáta zo stretnutia 4. kola Slovnaft Cup-u OFK Malženice – FK Železiarne Podbrezová.

U360: Imrich Baranyai (M, 1389027, KFC Komárno). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a Záznamu o činnosti náhradného rozhodcu, začína disciplinárne konanie a žiada menovaného o písomné stanovisko k HNS (kopnutie do dverí šatne H a následné napľutie na zem medzi hráčov H) počas stretnutia 12. kola II. ligy KFC Komárno – FC ŠTK 1914 Šamorín, podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 16.10.2018.  

U361: Marek Ondrík (T, 1060756). Na základe Správy delegáta stretnutia, za HNS voči delegovanej osobe (kritika R a následné vykázanie z priestorov hráčskej lavičky H), počas stretnutia 8. kola I. LSD U19 ŠK Slovan Bratislava  – 1. FC Tatran Prešov,  podľa čl. 48/1a DP ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie na 2 súťažné stretnutia, podľa čl. 48/2a DP, od 30.9.2018. 

U362: Štefan Jacko (AT 2, 1049010). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS, uloženej U167 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 týždeň) a určuje skúšobnú dobu do 31.3.2019.

U363: Norbert Hegyi (1324959, FK Senica, I. LSŽ U15). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS, uloženej U295 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 týždeň) a určuje skúšobnú dobu do 31.3.2019.

U364: Lukáš Opiela (1155585, MFK Skalica, II. liga). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS, uloženej U293 a žiadosť zamieta.

U365: Dávid Špak (1286609, Slavoj Trebišov, II. liga). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS, uloženej U292 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 týždeň) a určuje skúšobnú dobu do 30.6.2019.

U366: KR SFZ. Na základe vlastných zistení žiada odbornú komisiu o písomné stanovisko k údajnému opľutiu hráča D č. 37 Ľubomíra Šatku (1250060) hráčom H č. 10 Josem Davidom Casadom Garciom v 63. minúte stretnutia 11. kola FL FK DAC 1904 D. Streda – FC ViOn Zlaté Moravce, konaného dňa 6.10.2018, do 16.10.2018  

U367: Marek Filo (1159689). Na základe U262, za spáchanie disciplinárneho previnenia Narušenia regulárnosti súťaže, podľa čl. 52/2a, b, c DP, v znení účinnom do 14.6.2016, ukladá DS – pozastavenie výkonu športovej činnosti na 18 mesiacov, podľa čl. 52/3c a čl. 36/1c, f DP, v znení účinnom do 14.6.2016, od 20.9.2018. Predbežné ochranné opatrenie, uložené U262, trvá až do právoplatnosti rozhodnutia vo veci a započíta sa do trvania uloženej DS.

U368: Matej Vargic (1166224). Na základe U1089, za spáchanie disciplinárneho previnenia Narušenia regulárnosti súťaže, podľa čl. 52/2a, b, c DP, v znení účinnom do 14.6.2016, ukladá DS – pozastavenie  výkonu športovej činnosti a DS – pozastavenie  výkonu akejkoľvek funkcie na 3 roky, podľa čl. 52/3c DP, v znení účinnom do 14.6.2016, od 25.6.2018. Predbežné ochranné opatrenie, uložené U1089, trvá až do právoplatnosti rozhodnutia vo veci a započíta sa do trvania uloženej DS.

U369: Peter Petrán (1125099). Na základe U1090, za spáchanie disciplinárneho previnenia Narušenia regulárnosti súťaže, podľa čl. 52/2b, c, d DP, v znení účinnom do 14.6.2016, ukladá DS – pozastavenie výkonu športovej činnosti a DS – pozastavenie  výkonu akejkoľvek funkcie na 30 mesiacov, podľa čl. 52/3c DP, v znení účinnom do 14.6.2016, od 25.6.2018. Predbežné ochranné opatrenie, uložené U1090, trvá až do právoplatnosti rozhodnutia vo veci a započíta sa do trvania uloženej DS.

U370: Marek Prošovský (1160995). Na základe U1091, za spáchanie disciplinárneho previnenia Narušenia regulárnosti súťaže, podľa čl. 52/2d DP, v znení účinnom do 14.6.2016 ukladá DS – pozastavenie výkonu športovej činnosti na 15 mesiacov, podľa čl. 52/3c DP, v znení účinnom do 14.6.2016, od 25.6.2018. Predbežné ochranné opatrenie, uložené U1091, trvá až do právoplatnosti rozhodnutia vo veci a započíta sa do trvania uloženej DS.

FUTSAL: 

U 371: Filip Rafanides (Lion car MIBA B. Bystrica, Varta Futsal liga). Berie na vedomie  žiadosť menovaného o zmenu DS, uloženej U330 a žiadosť zamieta.

Disciplinárne sankcie uložené v časti FUTSAL sa vzťahujú len na súťaže riadené Slovenským futsalom.

Najbližšie zasadnutie DK SFZ sa uskutoční 18.10.2018 v sídle SFZ v Bratislave.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie SFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu SFZ v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie SFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Lehota na podanie odvolania proti U367 až U370 začína plynúť od doručenia písomného vyhotovenia rozhodnutia, v zmysle čl. 84/2 DP.

TECHNICKÝ ÚSEK – VZDELÁVANIE TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK SsFZ organizuje v B. Bystrici Školenie trénerov UEFA B licencie (17.11.2018 – 1.5.2019). Prihlášky je potrebné zaslať do 20.10.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Školenia alebo na webstránke SsFZ.

Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK SsFZ organizuje v B. Bystrici Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (24.11.2018 – 23.1.2019). Prihlášky je potrebné zaslať do 20.10.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Školenia alebo na webstránke SsFZ.

Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK VsFZ organizuje v Humennom Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (4.11. – 9.12.2018). Prihlášky je potrebné zaslať do 29.10.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Školenia.

Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK ObFZ Prievidza organizuje v Prievidzi Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (17.11. – 2.12.2018). Prihlášky je potrebné zaslať do 9.11.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Školenia a na webstránke ObFZ Prievidza.

Oznamuje trénerom, že v priebehu mesiaca október (15.10. – Zvolen, 22.10. – Senec) organizuje Praktický seminár trénerov mládeže SFZ – „Obsah a organizácia tréningového procesu v základnej športovej príprave podľa filozofie SFZ“, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov UEFA B/A/EYA/PRO licencie v rozsahu 5 hodín. Každý tréner sa môže prihlásiť len na jeden zo seminárov. Podrobné informácie o programe a záväznej prihláške sú na webstránke SFZ (SFZ / Tréneri / Vzdelávanie).

Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK ObFZ Topoľčany, dňa 18.10.2018 v Jacovciach organizuje Seminár trénerov mládeže – UEFA GC/B licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov UEFA GC licencie v rozsahu 5 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 17.10.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK ObFZ Levice, dňa 27.10.2018 v Leviciach organizuje Seminár trénerov UEFA GC licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov UEFA GC licencie v rozsahu 6 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 22.10.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK ObFZ Senica, dňa 8.11.2018 v Senici organizuje Seminár trénerov UEFA GC licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov UEFA GC licencie v rozsahu 6 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 20.10.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK SsFZ, dňa 17.11.2018 v B. Bystrici organizuje Seminár trénerov UEFA GC/B licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov v rozsahu 6 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 10.11.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK P. Bystrica, dňa 1.12.2018 v P. Bystrici organizuje Seminár trénerov UEFA GC licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov v rozsahu 8 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 19.11.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK Prievidza, dňa 8.12.2018 v Prievidzi organizuje Seminár trénerov UEFA GC licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov v rozsahu 8 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 3.12.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

KOMISIA ROZHODCOV

Ospravedlnenia: Pozor 20.10., Matulová 20.10., Štofík 20.10., Kráľovič 22. – 23.11., Marsal 30.10. – 1.11., Jurenka 7. – 9.12., Mókoš 9. – 10.11.

Úsek PR – ospravedlnenia: Brendza 9. – 11.11., Sekereš 9. 11.

KOMISIA DELEGÁTOV

V spolupráci s KRaD ZsFZ na dni 24. – 25.11.2018 a 1. – 2.12.2018 pripravuje Licenčný seminár Delegáta zväzu licencie "A". Záujemcovia z radov športových odborníkov, ktorí majú záujem o predĺženie licencie alebo noví záujemcovia o získanie licencie “A“, sa môžu predbežne prihlásiť na e-mailovej adrese p. Eduarda  Chalmovianskeho (eduard.chalmoviansky@gmail.com) do 10.11.2018, aby postupne obdržali pokyny a materiály k príprave na seminár a absolvovali online testy. V prihláške na Licenčný seminár  je potrebné uviesť, na ktorú formu vzdelávania sa záujemca prihlasuje. Organizátor upozorňuje, že z dôvodu kapacitných možností, môže určiť prihlásenému aj dátum konania seminára.  Miesto, výška poplatku a program seminára bude oznámený   v dostatočnom predstihu a zaslaný všetkým prihláseným na e-mailovú adresu.  Tlačivá – prihlášku na seminár a potvrdenie o lekárskej prehliadke, záujemcovia nájdu na stránke www.futbalsfz.sk,v sekcii: komisie a iné orgány / odborné komisie SFZ / komisia delegátov SFZ.

Oznamuje, že v dňoch 26. – 27.10.2018 sa v Košiciach uskutoční zasadnutie komisie. Pozvánku s programom obdržia členovia komisie elektronickou poštou.

Zmena bydliska v RS: Miroslav Schneider, 962 61 Podzámčok 88.

SLOVENSKÝ FUTSAL

Exekutíva (Ján Ploštica, exekutiva@futsalslovakia.sk):

  • na základe predsezónneho stretnutia klubov vytvorila anketu „Akcia mesiaca september“; anketa je umiestnená na webovej stránke Exekutívy SF https://www. futsalexekutiva.sk /akcia-mesiaca/;
  • predkladá VV SF, na základe výsledkov náhradného seminára R, žiadosť o doplnenie R Matúš Mokrý na NL rozhodcov pre súťaže riadené Exekutívou SF pre súťažný ročník 2018/2019;
  • žiada kluby, ako aj odbornú či laickú verejnosť, aby na adresu Exekutívy exekutiva@futsalslovakia.sk), prípadne pomocou formulára na stránke Exekutívy https://www.futsalexekutiva.sk/ankety/,zasielali prípadné TIPY do ankiet tvorených Exekutívou SF;
  • vyzýva kluby, zúčastňujúce sa súťaží priamo riadených exekutívou SF, aby si zvolili svojho kontrolóra činnosti exekutívy, v zmysle Štatútu exekutívy, článok 10.

Exekutíva v oblasti športovo - technických konaní  (Ján Ploštica, exekutiva@futsalslovakia.sk): 

  • prijala žiadosť klubu Futsal Team Levice o preloženie stretnutia 4. kola Futsal Team Levice a MIMEL Lučenec na 21.11.2018 o 19.30; žiadosti vyhovuje v zmysle usmernenia Exekutívy pred sezónou 2018/19, v súvislosti so štartom klubu MIMEL Lučenec v UEFA Lige majstrov;
  • prijala žiadosť klubu Futsal Team Levice o výmenu stretnutí 4. a 13. kola Futsal Team Levice a MIMEL Lučenec; žiadosti vyhovuje, v zmysle usmernenia Exekutívy pred sezónou 2018/19, v súvislosti so štartom klubu MIMEL Lučenec v UEFA Lige majstrov;
  • riešila problém s nahratím videa zo stretnutia 4. kola FC Bíli Andeli Futsal a Lion Car MIBA B. Bystrica. Problém je na úrovni systému video.sportnet.online. Exekutíva SF umožnila klubu FC Bíli Andeli Futsal nahrať video dočasne na youtube kanal futsalslovakia, zároveň nariaďuje klubu FC Bíli Andeli Futsal odstrániť tento nedostatok najneskôr do 14.10.2018;
  • začína konanie voči klubu Wild Boys´02 Bratislava, na základe správy DS a dokumentu Oznámenie delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí 4. kola Wild Boys´02 Bratislava a ŠK Makroteam Žilina, vo veci nedostatočnej US a jej činnosti počas a po stretnutí. Žiada klub Wild Boys´02 Bratislava o písomné stanovisko k zistenému nedostatku v termíne do 16.10.2018, na adresu exekutiva@futsalslovakia.sk;
  • začína konanie voči klubu Rehab Klinik Baraberi Bratislava, na základe vlastných zistení, vo veci porušenia RS VARTA Ligy 2018/19 B/5/g a B/5/j v stretnutí 4. kola MŠK Žilina futsal a Rehab Klinik Barabéri Bratislava. Žiada klub Rehab Klinik Barabéri Bratislava  o písomné stanovisko k zistenému nedostatku v termíne do 16.10.2018, na adresu exekutiva@futsalslovakia.sk;
  • ukladá sankciu 30 eur  klubu FC Bíli Andeli Futsal, za nedodržanie povinnosti mať na stretnutí kvalifikovaného trénera, podľa RS 2018/19 B/7/c, v zmysle RS 2018 C/3/b. V prípade zistenia opakovania nedostatku odstúpi klub na riešenie DK SFZ;
  • vyzýva kluby, ktoré nemajú vysporiadané záväzky voči SFZ a SF (Partizán Bardejov – futsal, Grizzly Slovakia Košice, BNP Team Vranov), príp. voči iným členom SF, aby tak v záujme splnenia podmienok zaradenia do súťaží SF a regionálnych združení SF bezodkladne vykonali; z dôvodu nesplnenia finančných záväzkov uvedené kluby majú zastavenú súťažnú činnosť a výkon matričných úkonov v SF;
  • oznamuje ÚHČ zápasov 6. kola VARTA futsal ligy.

           Futsal Team Levice – Rehab Klinik Baraberi, 19.10. o 19:30 ŠH Levice (Havrila, Kopec, Budáč);

           ŠK Makroteam Žilina – MIMEL Lučenec, 20.10. o 20:00 ŠH Rosinky (Matula, Budáč ml., Kubinec);

           Wild Boys´02 BA – Lion car MIBA B. Bystrica, 22.10. o 19:45 Interhala BA (Belavý, Poruban, Fischer);

           FC Bíli Andeli futsal – Pinerola Futsal 1994, 22.10. o 20:20 MŠH Trnava (Ježík, Bohun, Krchňavý).

Exekutíva v oblasti riadenia R a DZ (Marián Fischer, rozhodcovia@futsalslovakia.sk):

  • oznamuje, že náhradného seminára R a D sa zúčastnili p. Behančin, p. Mokrý, ktorí splnili podmienky na delegovanie na stretnutia Varta Ligy;
  • oznamuje, že Slovenský Futsal v spolupráci s KD SFZ organizuje v dňoch 24. – 25. 11.2018 Licenčný seminár Delegáta futsalu. Záujemcovia z radov športových odborníkov, ktorí majú záujem o získanie tejto licencie, alebo noví záujemcovia o získanie licencie, sa môžu predbežne prihlásiť na e-mailovej adrese rozhodcovia@futsalslovakia.sk do 10.11.2018, aby postupne obdržali pokyny a materiály k príprave na seminár. V prihláške na Licenčný seminár je potrebné uviesť, na ktorú formu vzdelávania sa záujemca prihlasuje. Organizátor upozorňuje, že z dôvodu kapacitných možností môže určiť prihlásenému záujemcovi aj dátum konania seminára. Miesto, výšku poplatku a program seminára bude oznámený v dostatočnom predstihu a zaslaný prihláseným záujemcom na ich emailovú adresu. Tlačivá prihlášky na seminár a potvrdenia o lekárskej prehliadke  záujemcovia nájdu na stránke SFZ/odborné komisie/komisia delegátov SFZ;
  • ospravedlnenia: Marko 19.10., Šlapka 12.10. – 30.11., Behančin 30.10. – 6.11., Badura ml. 19. – 21.10.

Exekutíva v oblasti mládeže (Dušan Štaffen, mladez@futsalslovakia.sk):

  • schvaľuje  žiadosť TNF MIA SAN MIA KANIANKA o zmenu UHČ 6. kola, na základe RS FEJ U20 A/4/b, konaného dňa 12.1.2019, a začiatok zápasov stanovuje na 10.00 hod.;
  • schvaľuje  žiadosť klubov Pinerola Futsal 1994 a Wild Boys ´02 Bratislava o výmenu stretnutí 4. a 9. kola, na základe RS FEJ U20 A/4/b;
  • schvaľuje žiadosť klubu MŠK Žilina futsal o predohrávku 1. kola FEJ U20, na základe kolízie 1. kola s reprezentačnou akciou U19 v Taliansku a stanovuje termín na 4.11.2018o 11.00 ŠH Rosinky Žilina.

Exekutíva v oblasti ženského futsalu (Lukáš Berec, women@futsalslovakia.sk):

  • zaevidovala záujem hrať Ženskú futsalovú ligu 2018/19 u týchto družstiev: SLC Banská Bystrica, TNF Mia San Mia Futsal Team Kanianka, Prešov, Košice, Žilina;
  • vyzýva kluby, ktoré majú záujem štartovať v Ženskej futsalovej lige 2018/19, aby zaslali písomne záujem na e-mailovú adresu: women@futsalslovakia.sk, kde následne budú poskytnuté ďalšie informácie k štartu v súťaži;
  • oznamuje, že termín pre registráciu klubu a podanie prihlášky je do 15.10.2018;
  • oznamuje, že predpokladaný začiatok Ženskej futsalovej ligy 2018/2019 bude v polovici novembra, prípadne koncom novembra (bude záležať od počtu prihlásených družstiev);
  • oznamuje, že všetky kluby musia byť v rámci ISSF zaradené pod Slovenský futsal a s tým spojené všetky náležitosti (registrácia klubu, klubového manažéra, športového zariadenia) riešené cez ISSF;
  • oznamuje klubom, ktoré nie sú registrované v štruktúrach Slovenského futsalu, že je potrebné, aby zaslali vyplnený registračný formulár SFZ - Riadny alebo pridružený člen, ktorý si môžu stiahnuť na tomto odkaze: https://www.futsalexekutiva.sk/zeny/;
  • oznamuje, že kluby, ktoré sa budú registrovať do štruktúr Slovenského futsalu, musia mať klubového manažéra, ktorého zaregistrujú týmto formulárom: link na stiahnutie a tiež je potrebné mať registrované športové zariadenie (športovú halu), v ktorom budú hrávať majstrovské zápasy, link na stiahnutie: https://www.futsalexekutiva.sk/zeny/;
  • predkladá návrh rozpisu Ženskej futsalovej ligy, ktorí môžu kluby pripomienkovať do 31.10.2018 https://www.futsalexekutiva.sk/zeny/

Exekutíva v oblasti matričných konaní (Ivan Čuhár, matrika@futsalslovakia.sk):

Oznamuje zrealizované matričné úkony:

Základné registrácie:

1120736  Miroslav Muráň Wild Boys '02 Bratislava

1297975  Tomáš Rusňák Wild Boys '02 Bratislava

1303662  Timotej Pavlík Wild Boys '02 Bratislava

1302919  Filip Drgoňa Wild Boys '02 Bratislava

1297821  Robert Hollý Wild Boys '02 Bratislava

1305477  Dominik Podhajeczký Pinerola Futsal 1994

Voči rozhodnutiam Exekutívy SF je možné podať odvolanie v zmysle RS alebo SP SF.

SEKRETARIÁT

Všetky platné predpisy (poriadky, organizačné pokyny, smernice a iné predpisy) SFZ sú verejne prístupné  na http://www.futbalsfz.sk/sfz-legislativa.