BRATISLAVA (SFZ) - Úplný a záväzný text úradnej správy Slovenského futbalového zväzu
Úradná správa SFZ č. 17 zo dňa 26.10.2018 na stiahnutie
II. liga muži:
Schvaľuje:
16. kolo: Bardejov – Žilina 2. 11. o 13:30;
17. kolo: Skalica – Prešov 9. 11. o 17:00, Lokomotíva Košice – Dubnica 10. 11. o 13:00.
Schvaľuje:
U19:
12. kolo: Nitra – Trenčín, v pôvodnom termíne, ale na ihrisku HP č.1 (prírodná tráva), Poprad – Žilina, v pôvodnom termíne, ale na ihrisku Poprad – Veľká;
13. kolo: Ružomberok – Žilina 31. 10. o 14:00 na UT;
14. kolo: Poprad – Ružomberok 10. 11. o 11:00 (Poprad – Veľká ).
U17/16:
12. kolo: Podbrezová – D. Streda, v pôvodnom termíne, ale na UT (Podbrezová – Skalica);
13. kolo: Poprad – Michalovce 31. 10. o 11:00 / 13:15 (Poprad – Veľká);
17. kolo: Trnava - Nitra 13. 11. o 11:00 / 13:15.
U15/14:
9. kolo: Juventus Žilina – L. Mikuláš, v pôvodnom termíne, ale na UT (Strážov);
10. kolo: Prešov – Humenné 30. 10. o 10:00 / 12:00 na UT, Spišská Nová Ves – Trebišov 30. 10. o 14:30 / 16:30;
12. kolo: Dubnica – Levice 18. 11. o 10:00 / 12:00 na UT.
U13/12:
9. kolo: Žilina – Zvolen 28. 10. o 10:00 / 11:30 na UT (Strážov), Poprad – Michalovce 26. 10. o 16:30 / 14:30;
10. kolo: Humenné – Prešov 30. 10. o 10:00 / 11:30;
11. kolo: Poprad – Trebišov 11. 11. o 14:00 / 15:30;
12. kolo: Levice – Dubnica 14. 11. o 15:00 / 16:30.
ŠTK – ženský futbal:
Schvaľuje:
I. liga, 9.kolo: Trnava – B. Bystrica 28. 10. o 13:30 (Modranka).
II. liga, skupina A, 9. kolo: Čaka – Nové Zámky 28. 10. o 10:00.
II. liga, skupina B:
9. kolo: Zlaté Moravce – Podhorie 28. 10. o 14:00 na UT, Považská Bystrica – Beluša, v pôvodnom termíne, ale na UT;
10. kolo: Podhorie – Trenčín 4. 11. o 11:30;
11. kolo: Z. Moravce – Štiavnik 11. 11. o 14:00 na UT, Beluša – Podhorie 10. 11. o 13:30.
II. liga, skupina C, 9. kolo: L. Mikuláš – Spišská Nová Ves 28. 10. o 13:30.
WU19/15:
10. kolo: Myjava – Nové Zámky 3. 11. o 13:00 / 15:00 na UT;
11. kolo: Trnava – Myjava 10. 11. o 12:00 / 14:00.
Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (ďalej len DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:
U398: Jakub Hric (FK Poprad, Slovnaft Cup), vylúčený za HNS – zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera neopatrným spôsobom, podľa čl. 46/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 24.10.2018. DS si vykoná v najbližšom stretnutí Slovnaft Cup-u, podľa čl. 37/9 DP.
U399: Ewerton Paixao Da Silva (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, Slovnaft Cup), vylúčený za HNS – kopnutie súpera nadmernou silou v prerušenej hre, podľa čl. 49/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl. 49/2b DP, od 25.10.2018. DS si vykoná v najbližšom stretnutí Fortuna ligy, podľa čl. 37/9 DP.
Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:
U400: Peter Kleščík (AS Trenčín, Fortuna liga).
U401: Damián Leško (Partizán Bardejov BŠK, I. LSŽ U14), obaja od 21.10.2018.
U402: Jakub Bartek (1. FC Tatran Prešov, Slovnaft Cup), od 24.10.2018. DS si vykoná v najbližšom stretnutí II. ligy, podľa čl. 37/9 DP.
DS po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 37/5a DP:
U403: Ľubomír Michalík (ŠKF Sereď, Fortuna liga).
U404: Marek Václav (FK Dubnica nad Váhom, II. liga).
U405: Aurel Dávidík (FK Železiarne Podbrezová, I. LSD U19), všetci od 21.10.2018.
U406: Ivan Galád (1330599). S poukazom na čl. 84/7 DP, odvolaniu v plnom rozsahu vyhovuje (autoremedúra) a ruší U347.
U407: Ivan Galád (1330599). Na základe stanoviska menovaného k U306, za vstup do kabíny rozhodcov po stretnutí 10. kola FL ŠKF Sereď – FC Nitra, podľa čl. 48/1a DP ukladá DS – finančnú pokutu 250 €, podľa čl. 48/2a a čl. 12/2 DP.
U408: ŠK Slovan Bratislava (Fortuna liga). Berie na vedomie informáciu klubu k U386 o spôsobe a stave vysporiadania náhrady škody na majetku.
U409: AS Trenčín (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, za HNS divákov (vulgárne pokriky) počas stretnutia 12. kola FL AS Trenčín – FC Nitra, podľa čl. 58/2a DP ukladá DS – pokarhanie, podľa čl. 58/3 a čl. 11 DP.
U410: KFC Komárno (II. liga). Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS diváka (vulgárne výroky voči R) a nedostatočnú US (umožnenie vniknutia diváka do priestorov ihriska pri vchode do tribúny) počas stretnutia 14. kola II. ligy KFC Komárno – FK POHRONIE ŽH/Dolná Ždaňa, podľa čl. 71/1, 3a, b DP a zároveň žiada o presnú identifikáciu diváka, do 30.10.2018.
U411: MFK Skalica (II. liga). Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k nedostatočnej US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas stretnutia 14. kola II. ligy MFK Skalica – FC Petržalka, podľa čl. 71/1,3a, b DP, do 30.10.2018.
U412: FC Petržalka (II. liga). Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky a vhadzovanie balónov do ihriska) počas stretnutia 14. kola II. ligy MFK Skalica – FC Petržalka, podľa čl. 71/1,3a, b DP, do 30.10.2018.
U413: Balázs Borbély (T, 1110290, FC Petržalka, II. liga). Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada menovaného o podrobné písomné stanovisko k nešportovým gestám počas stretnutia 14. kola II. ligy MFK Skalica – FC Petržalka, podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 30.10.2018.
U414: FC Nitra (Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS diváka (vulgárne výroky voči R) počas stretnutia osemfinále Slovnaft Cup-u FC Nitra – MFK Tatran L. Mikuláš podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 30.10.2018.
U415: Ľubomír Moravčík (1178139, FC Nitra, Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada menovaného o písomné stanovisko k HNS (vulgárne výroky) počas stretnutia osemfinále Slovnaft Cup-u FC Nitra – MFK Tatran L. Mikuláš, podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 30.10.2018.
U416: Štefan Labay (T, 1169222, FC Union N. Zámky, I. liga žiačok WU15, sk. A). Berie na vedomie stanovisko klubu a za HNS (okríknutie R a následné vykázanie z lavičky náhradníkov na tribúnu) počas stretnutia 8. kola I. ligy žiačok WU15, sk. A FK Senica – FC Union N. Zámky, podľa čl. 48/1a DP ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie na 2 súťažné stretnutia, podľa čl. 48/2a DP, od 21.10.2018.
U417: MFK Zemplín Michalovce (I. LSD U19). Na základe podnetu ŠTK SFZ, za nenahratie videozáznamu zo stretnutia 7. kola I. LSD U19 do videoarchívu, podľa čl. 64/1a DP ukladá DS – finančnú pokutu 100 €, podľa čl. 64/4 a čl. 12/6 DP, v spojení s čl. 27/e RS.
U418: MFK Dukla B. Bystrica (I. liga ženy). Na základe podnetu ŠTK SFZ, za nenahratie videozáznamu zo stretnutia 6. kola I. ligy žien do videoarchívu, podľa čl. 64/1a DP ukladá DS – finančnú pokutu 100 € podľa, čl. 64/4 a čl. 12/6 DP, v spojení s čl. 27/e RS.
U419: Naše PODHORIE o. z. (II. liga ženy, sk. B). Na základe podnetu ŠTK SFZ, za nepricestovanie družstva na stretnutie 7. kola II. ligy žien, sk. B MŠK P. Bystrica – Naše PODHORIE o. z. ukladá DS – finančnú pokutu 150 €, podľa čl. 64/1a, 5 DP, v spojení s čl. 7/1c RS.
U420: AKADÉMIA JUVENTUS Žilina (I. LSŽ U15). Na základe podnetu ŠTK SFZ, za nenastúpenie družstva na stretnutie 4. kola I. LSŽ U15 AKADÉMIA JUVENTUS Žilina – MŠK FOMAT Martin, ukladá DS – finančnú pokutu 34 €, podľa čl. 64/1a, 5 DP, v spojení s čl. 7/1c RS.
U421: AKADÉMIA JUVENTUS Žilina (I. LSŽ U14). Na základe podnetu ŠTK SFZ, za nenastúpenie družstva na stretnutie 4. kola I. LSŽ U14 AKADÉMIA JUVENTUS Žilina – MŠK FOMAT Martin, ukladá DS – finančnú pokutu 34 €, podľa čl. 64/1a, 5 DP, v spojení s čl. 7/1c RS.
U422: Dominika Cebuľová (FC Čaka, II. liga ženy, sk. A). Berie na vedomie žiadosť menovanej o zmenu DS uloženej U377 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 týždeň) a určuje skúšobnú dobu do 30.6.2019.
U423: Achraf El Mahdioui (1388267, AS Trenčín, Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta stretnutia, začína disciplinárne konanie a žiada menovaného o písomné stanovisko k HNS (vulgárne výroky voči AR1) po skončení stretnutia osemfinále Slovnaft Cup-u MFK Skalica – AS Trenčín, podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 30.10.2018.
U424: Martin Dúbravka (1184963). Na základe vlastných zistení začína disciplinárne konanie, podľa čl. 71/1, 3d DP vo veci porušenia povinností súvisiacich s reprezentáciou Slovenskej republiky a pokračuje v ďalšom šetrení veci.
U425: Norbert Gyömbér (1218642). Na základe vlastných zistení začína disciplinárne konanie, podľa čl. 71/1, 3d DP vo veci porušenia povinností súvisiacich s reprezentáciou Slovenskej republiky a pokračuje v ďalšom šetrení veci.
U426: Stanislav Lobotka (1240958). Na základe vlastných zistení začína disciplinárne konanie, podľa čl. 71/1, 3d DP vo veci porušenia povinností súvisiacich s reprezentáciou Slovenskej republiky a pokračuje v ďalšom šetrení veci.
U427: Ľubomír Šatka (1250060). Na základe vlastných zistení začína disciplinárne konanie, podľa čl. 71/1, 3d DP vo veci porušenia povinností súvisiacich s reprezentáciou Slovenskej republiky a pokračuje v ďalšom šetrení veci.
U428: Milan Škriniar (1249435). Na základe vlastných zistení začína disciplinárne konanie, podľa čl. 71/1, 3d DP vo veci porušenia povinností súvisiacich s reprezentáciou Slovenskej republiky a pokračuje v ďalšom šetrení veci.
U429: Michal Šulla (1210063). Na základe vlastných zistení začína disciplinárne konanie, podľa čl. 71/1, 3d DP vo veci porušenia povinností súvisiacich s reprezentáciou Slovenskej republiky a pokračuje v ďalšom šetrení veci.
U430: Vladimír Weiss (1184657). Na základe vlastných zistení začína disciplinárne konanie, podľa čl. 71/1, 3d DP vo veci porušenia povinností súvisiacich s reprezentáciou Slovenskej republiky a pokračuje v ďalšom šetrení veci.
FUTSAL:
Vylúčený po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:
U431: Adam Klanica (Rehab Klinik Barabéri BA, VARTA futsal liga), od 20.10.2018.
U432: Wild Boys´02 Bratislava (VARTA futsal liga). Na základe podnetu Exekutívy v oblasti riadenia R a D SF, Oznámenia delegáta o zistených nedostatkoch a písomného stanoviska klubu, za nedostatočnú US (vniknutie diváka na HP) po ukončení stretnutia 4. kola VARTA futsal ligy WILD Boys´02 Bratislava – ŠK Makroteam Žilina, podľa čl. 57/1c DP ukladá DS – pokarhanie, podľa čl. 57/2 a čl. 11 DP.
U433: Rehab Klinik Baraberi Bratislava (VARTA futsal liga). Obdržala podnet klubu k stretnutiu 6. kola VARTA futsal ligy Futsal Team Levice – Rehab Klinik Baraberi Bratislava a vec odstupuje na doriešenie príslušnej odbornej komisii Exekutívy SF.
Disciplinárne sankcie uložené v časti FUTSAL sa vzťahujú len na súťaže riadené Slovenským futsalom.
Najbližšie zasadnutie DK SFZ sa uskutoční 31.10. 2018 v sídle SFZ v Bratislave.
Odvolanie proti rozhodnutiu disciplinárnej komisie SFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na disciplinárnu komisiu SFZ v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie SFZ (čl. 84 ods. 1 DP).
Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK VsFZ organizuje v Humennom Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (4.11. – 9.12.2018). Prihlášky je potrebné zaslať do 29.10.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Školenia.
Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK ObFZ Prievidza organizuje Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie v Nitre (17.11. – 16.12.2018). Prihlášky je potrebné zaslať do 2.11.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Školenia a na stránke ObFZ Prievidza.
Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK ObFZ Prievidza organizuje v Prievidzi Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (17.11. – 2.12.2018). Prihlášky je potrebné zaslať do 9.11.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Školenia a na webstránke ObFZ Prievidza.
Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK ObFZ Trenčín organizuje v Trenčíne Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (17.11. – 9.12.2018). Prihlášky je potrebné zaslať do 9.11.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Školenia.
Oznamuje trénerom, že plánovaný Seminár trénerov UEFA GC licencie dňa 27.10.2018 v Leviciach, sa pre nedostatočný počet prihlásených neuskutoční.
Oznamuje trénerom, že dňa 9.11.2018 v Tatranskej Lomnici (prax) a Starej Lesnej (teória) organizuje Seminár trénerov ženského futbalu SFZ, ktorý SFZ uznáva pre tréner UEFA GC/B/A licencie k ďalšiemu vzdelávaniu v rozsahu 5 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 5.11.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.
Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK SsFZ dňa 17.11.2018 v B. Bystrici organizuje Seminár trénerov UEFA GC/B licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov v rozsahu 6 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 10.11.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.
Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK P. Bystrica dňa 1.12.2018 v P. Bystrici organizuje Seminár trénerov UEFA GC licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov v rozsahu 8 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 19.11.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.
Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK Prievidza dňa 8.12.2018 v Prievidzi organizuje Seminár trénerov UEFA GC licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov v rozsahu 8 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 3.12.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.
Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK ObFZ Trenčín dňa 8.12.2018 v Trenčíne organizuje Seminár trénerov UEFA GC licencie, ktorú SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov v rozsahu 8 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 3.12.2018. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie alebo na stránke ObFZ Trenčín.
Ospravedlnenia: Valent 3. – 4. 11., Benko 31. 10. – 11. 11., Špivák 10. 11., Štrbo 12. – 28. 12.
Úsek PR – ospravedlnenia: Slebodník 30. 10. a 24. 11., Hracho 16. – 18. 11., Sekereš 18. – 20. 11.
V spolupráci s KRaD ZsFZ na dni 24. – 25.11.2018 a 1. – 2.12.2018 pripravuje Licenčný seminár Delegáta zväzu licencie "A". Záujemcovia z radov športových odborníkov, ktorí majú záujem o predĺženie licencie alebo noví záujemcovia o získanie licencie “A“, sa môžu predbežne prihlásiť na e-mailovej adrese p. Eduarda Chalmovianskeho (eduard.chalmoviansky@gmail.com) do 10.11.2018, aby postupne obdržali pokyny a materiály k príprave na seminár a absolvovali online testy. V prihláške na Licenčný seminár je potrebné uviesť, na ktorú formu vzdelávania sa záujemca prihlasuje. Organizátor upozorňuje, že z dôvodu kapacitných možností, môže určiť prihlásenému aj dátum konania seminára. Miesto, výška poplatku a program seminára bude oznámený v dostatočnom predstihu a zaslaný všetkým prihláseným na e-mailovú adresu. Tlačivá – prihlášku na seminár a potvrdenie o lekárskej prehliadke, záujemcovia nájdu na stránke www.futbalsfz.sk, v sekcii: komisie a iné orgány / odborné komisie SFZ / komisia delegátov SFZ.
Ospravedlnenie: Schneider 17. – 20.11.
Výkonný výbor SF:
Exekutíva v oblasti športovo-technických konaní (exekutiva@futsalslovakia.sk):
Pinerola Futsal 1994 – Futsal Team Levice, 2.11. o 20:10 Interhala BA (Belavý, Budáč ml., Moncman);
Lion car MIBA B. Bystrica - ŠK Makroteam Žilina, 2.11.o 20:00 ŠH Štiavničky BB (Ježík, Marko, Badura);
MŠK Žilina FUTSAL – FC Bíli Andeli Futsal, 3.11. o 20:00 ŠH Rosinky ZA (Badura, Matula, Hrmo);
Rehab Klinik Baraberi – Wild Boys´02 Bratislava, 5.11. o 19:45 ŠH Mladosť (Botka, Molnár, Jablonický).
Exekutíva v oblasti riadenia R a DZ (Marián Fischer, rozhodcovia@futsalslovakia.sk):
29.10. o 19:30 Belavý, Bohun, Brutvanová;
30.10. o 19:30 Kopec, Havrila, Marko.
Exekutíva v oblasti mládeže (Dušan Štaffen, mladez@futsalslovakia.sk):
1.11. 2018 (ŠH Levice).
11:00 Futsal Team Levice – MIMEL Lučenec;
12:15 Lion Car MIBA Banská Bystrica – Mimel Lučenec;
13:30 Futsal Team Levice - Lion Car MIBA B. Bystrica
4.11.2018 (ŠH Žilina – Rosinky).
11:00 MŠK Žilina FUTSAL – FK Ekoprim Prešov;
12:00 ŠK Makroteam Žilina – Galaktik Košice;
13:15 MŠK Žilina FUTSAL – Galaktik Košice;
14:15 ŠK Makroteam Žilina – FK Ekoprim Prešov.
11.11.2018 (ŠH Mladosť).
11:00 Pinerola futsal 1994 – TNF SAN MIA Kanianka;
12:00 Wild boys ´02 Bratislava – FC Bíli Andeli futsal Trnava;
13:15 Pinerola futsal 1994 – FC Bíli Andeli futsal Trnava;
14:15 Wild Boys´02 Bratislava – TNF SAN MIA Kanianka.
Exekutíva v oblasti ženského futsalu (Lukáš Berec, women@futsalslovakia.sk):
Exekutíva v oblasti riadenia 2. SLF Openliga (Ján ploštica openliga@futsalslovakia.sk):
Voči rozhodnutiam Exekutívy SF je možné sa odvolať v zmysle RS alebo SP SF.
Zaevidované zmluvy o profesionálnom vykonávaní športu: Lukáš Tesák, Tomáš Jenčo (obaja FK Pohronie Žiar n. Hronom Dolná Ždaňa).
Všetky platné predpisy (poriadky, organizačné pokyny, smernice a iné predpisy) SFZ sú verejne prístupné na http://www.futbalsfz.sk/sfz-legislativa.