Úradná správa SFZ č. 4, zo dňa 14.8.2020

Posledná aktualizácia 14.8.2020 12:05

BRATISLAVA (SFZ) - úplný a záväzný text úradnej správy Slovenského futbalového zväzu


2020-21_US_04.pdf

DISCIPLINÁRNA KOMISIA

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (ďalej len DS)  – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu alebo akejkoľvek funkcie, podľa čl. 9/2b1, 2 DP:

U83: Samuel Jenat (FC Petržalka, II. liga), vylúčený za HNS – zmarenie vyloženej gólovej príležitosti držaním súpera rukami za dres mimo pokutového územia, podľa čl. 46/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 10.8.2020.

U84: Jakub Matula (MFK Dukla B. Bystrica, I. LMD U17 ), vylúčený za HNS –zmarenie vyloženej gólovej príležitosti zabránením dosiahnutia gólu na bránkovej čiare zakázanou hrou rukou v pokutovom území, podľa čl. 46/1a DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 9.8.2020.

U85: Adam Lukáč (MFK Dukla B. Bystrica, I. LMD U17 ), vylúčený za HNS – zmarenie vyloženej gólovej príležitosti podrazením súpera pred pokutovým územím, podľa čl. 46/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 9.8.2020.

U86: Marek Baričiak (FK Železiarne Podbrezová, I. LMD U16), vylúčený za HNS – zmarenie vyloženej gólovej príležitosti podrazením súpera mimo pokutového územia, podľa čl. 46/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 9.8.2020.

U87: Tibor Veselý (MFK Zemplín Michalovce, I. LMD U16), vylúčený za HNS – zmarenie vyloženej gólovej príležitosti držaním súpera v pokutovom území, podľa čl. 46/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 9.8.2020.

U88: Matej Palov (FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, II. LSD U19), vylúčený za HNS – zmarenie vyloženej gólovej príležitosti zakázanou hrou rukou mimo pokutového územia, podľa čl. 46/1a DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 9.8.2020.

U89: Jakub Kravec (Partizán Bardejov BŠK, II. LSD U19), vylúčený za HNS – kopnutie súpera vo vyloženej gólovej príležitosti pred pokutovým územím, podľa čl. 46/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 9.8.2020.

U90: Zdenko Majtényi (PFK Piešťany, II. LSD U19), vylúčený za HNS – zmarenie vyloženej gólovej príležitosti sotením súpera v pokutovým územím, podľa čl. 46/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 9.8.2020.

U91: Lukáš Tesák (KT, FK POHRONIE ŽH/Dolná Ždaňa, Fortuna liga), vylúčený za HNS – vulgárne urážky R a AR1 s následným fyzickým dotykom R a vyhrážaním, podľa čl. 48/1c DP. DS – pozastavenie výkonu akejkoľvek funkcie na 2 mesiace, podľa čl. 48/2b DP, od 13.8.2020.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu alebo akejkoľvek funkcie na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b1, 2 DP a čl. 37/3 DP:

U92: Peter Orávik (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, Fortuna liga), od 9.8.2020.

U93: Steve Nkanu Kapuadi (AS Trenčín, Fortuna liga), od 9.8.2020.

U94: Tomáš Hučko (ŠKF Sereď, Fortuna liga), od 13.8.2020.

U95: Milan Šimčák (FK Senica, Fortuna liga), od 13.8.2020.

U96: Peter Binek (Oravan Oravská Jasenica, Slovnaft cup), od 13.8.2020. DS si vykoná v najbližšom stretnutí V. ligy SsFZ, skupina B, podľa čl. 37/10 DP.

U97:  FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a Záznamu o činnosti náhradného rozhodcu, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS diváka (vulgárne urážky R a AR v útrobách štadióna) a nedostatočnej US (neprijatie opatrenia na zabránenie nešportového správania sa diváka v útrobách štadióna) počas stretnutia 1. kola FL FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 18.8.2020.

U98: FC Nitra (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a priloženej fotodokumentácie, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky), nedostatočnej US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) a vyveseniu transparentov v sektore domácich počas stretnutia 1. kola FL FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 18.8.2020.

U99: FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a Záznamu o činnosti náhradného rozhodcu, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS funkcionára klubu Martina Baláža (hrubé urážky delegovaných osôb v útrobách štadióna) po stretnutí 2. kola FL FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FK DAC 1904 Dunajská Streda, podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 18.8.2020.

U100: Peter Mazan (FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa). Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada menovaného o písomné stanovisko k HNS (hrubé urážky delegovaných osôb v útrobách štadióna) postretnutí 2. kola FL FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FK DAC 1904 Dunajská Streda, podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 18.8.2020 a zároveň predbežným ochranným opatrením pozastavuje výkon športu, podľa čl. 43/1, 2a, 4 DP, až do rozhodnutia DK.

U101: FC Košice (II. liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, Záznamu o činnosti náhradného rozhodcu a priloženej fotodokumentácie, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky, vhodenie pyrotechniky, pneumatiky, plechového súdka a ďalších predmetov na ihrisko) a nedostatočnej US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas stretnutia 2. kola II. ligy FC Košice – MŠK Púchov, podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 18.8.2020.

U102: ŠK Slovan Bratislava futbal (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a priloženej fotodokumentácie, za HNS divákov (vulgárne pokriky a použitie pyrotechniky) počas stretnutia 1. kola FL FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 58/1a, b DP ukladá DS – finančnú pokutu 300 €, podľa čl. 58/3 a čl. 12/6 DP.

U103: MFK Zemplín Michalovce (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, za HNS divákov (vulgárne pokriky) počas stretnutia 1. kola FL MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava, podľa čl. 58/2a DP ukladá DS – upozornenie, podľa čl. 58/3 a čl. 10 DP.

U104: FC Spartak Trnava (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, za HNS divákov (vulgárne pokriky) počas stretnutia 1. kola FL MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava, podľa čl. 58/1a DP ukladá DS – upozornenie, podľa čl. 58/3 a čl. 10 DP.

U105: ŠK Slovan Bratislava futbal (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, za HNS divákov (vulgárne pokriky) počas stretnutia 2. kola FL ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce, podľa čl. 58/2a DP ukladá DS – upozornenie, podľa čl. 58/3 a čl. 10 DP.

U106: Berie na vedomie Správu delegáta stretnutia a Oznámenie delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí 2. kola FL FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok.

U107: KFC Komárno (II. LSD – U19). Na základe Správy delegáta stretnutia 2. kola II. LSD U19 KFC Komárno – FK Dubnica, konaného dňa 9.8.2020 ukladá klubu predbežné ochranné opatrenie, spočívajúce v zákaze vstupu fyzickej osobe Romana Palacku do areálu štadióna na domáce stretnutia KFC Komárno, podľa čl. 43/2g DP, do 30.6.2021.

U108: Jozef Zajac (1154996, FC Nitra, T). Berie na vedomie stanovisko menovaného a na základe Správy delegáta stretnutia, za HNS (hrubé urážky voči delegovaným osobám) počas stretnutia 2. kola I. LSD U19 MFK Ružomberok – FC Nitra, podľa čl. 48/1c DP ukladá DS – pozastavenie výkonu akejkoľvek funkcie na 2 týždne, podľa čl. 48/2b DP, od 13.8.2020.

U109: Michal Petráš (1294508, FK Dubnica nad Váhom, II. liga). Na základe písomného stanoviska odbornej komisie KR SFZ rozhodla, že konanie voči menovanému za udelenie ČK v stretnutí 2. kola II. ligy FK Dubnica nad Váhom – MFK Dukla B. Bystrica zastavuje a zároveň ruší účinky ČK, podľa čl. 78/5a DP.

U110: Ján Ferleťák (1293119, FC Nitra, I. LSD U19). Na základe Správy delegáta stretnutia a písomného stanoviska odbornej komisie KR SFZ rozhodla, že konanie voči menovanému za udelenie 2. ŽK v stretnutí 2. kola I. LSD U19 MFK Ružomberok – FC Nitra zastavuje a zároveň ruší účinky ČK, podľa čl. 78/5a DP.

U111: Bamidele Isa Yusuf (1427822, FC Spartak Trnava). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS uloženej U1 a rozhodla, že žiadosť zamieta.

U112: Christos Kountouriotis (1415791, MFK Zemplín Michalovce). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS uloženej SFZ-DK-2019/2020-0748 (U748) a rozhodla, že žiadosť zamieta.

U113: Boris Marhefka (1310519). Berie na vedomie žiadosť o zmenu DS uloženej SFZ-DK-2019/2020-0756 (U756) a rozhodla, že žiadosť zamieta.

U114: Martin Drexler (1217701, FK Sitno Banská Štiavnica). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS uloženej U19 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 týždeň) a určuje skúšobnú dobu do 31.12.2020, od 13.8.2020.

U115: Ľudovít Jamnický (1218914, TJ Tatran VLM Pliešovce). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS uloženej U20 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 týždeň) a určuje skúšobnú dobu do 31.12.2020, od 13.8.2020.

U116: Roman Horváth (1233150, Obecný športový klub Láb). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS uloženej U57 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 týždeň) a určuje skúšobnú dobu do 31.12.2020, od 13.8.2020.

U117: Stanislav Polák (1208921, Oravan Oravská Jasenica). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS uloženej U18 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 súťažné stretnutie) a určuje skúšobnú dobu do 31.12.2020, od 13.8.2020.

U118: Peter Lukášek (1414411). Berie na vedomie rozhodnutie odvolacej komisie SFZ, č. k. OK/4/2020.

U119: Upozorňuje kluby, funkcionárov a ostatných športových odborníkov, že v zmysle čl. 17/8 DP a čl. 34/7 DP sa DS udelené v súťažnom ročníku 2019/2020 prerušujú do začiatku nového súťažného ročníka 2020/2021, s výnimkou DS uvedených v U12.

U120:  Na základe rozhodnutia VV SFZ zo dňa 2.6.2020, s poukazom na čl. 14/1 stanov SFZ rozhodla, že všetky DS pozastavenia výkonu športu a pozastavenie výkonu funkcie uložené v súťažnom ročníku 2019/2020, v prípade hráčov a členov realizačných tímov II. ligy mužov, mládežníckych súťaží a súťaží ženského futbalu na republikovej úrovni, s poukazom na rozhodnutie VV SFZ o zákaze všetkých súťaží mládeže a ženského futbalu riadených SFZ do konca súťažného ročníka 2019/2020, ktoré doposiaľ neboli vykonané, sa považujú za vykonané.

FUTSAL:

U121: Na základe rozhodnutie VV SF rozhodla, že všetky DS pozastavenia výkonu športu a funkcie uložené v súťažnom ročníku 2019/2020 v prípade účastníkov VARTA Futsal ligy, mládežníckych súťaží a ženskej súťaže na republikovej úrovni podľa čl. 37/3, 5, 6 DP a DS pozastavenie výkonu športu alebo funkcie na 4 súťažné stretnutia a 4 týždne, ktoré doposiaľ neboli vykonané, sa považujú za vykonané. Ostatné DS, ktoré doposiaľ neboli vykonané, sa prenášajú do nového súťažného ročníka 2020/2021. DS uložené na časové obdobie na viac ako 4 týždne, ktoré doposiaľ neboli vykonané, sa od posledného súťažného kola prerušujú a začínajú plynúť od začiatku súťažného ročníka 2020/2021.   

DS uložené DK v časti FUTSAL sa vzťahujú len na súťaže riadené SF.   

Najbližšie zasadnutie komisie sa uskutoční 20.8.2020 v sídle SFZ.   

Odvolanie proti rozhodnutiu disciplinárnej komisie SFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na disciplinárnu komisiu SFZ v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie SFZ (čl. 84, ods. 1 DP).

ODDELENIE RIADENIA SÚŤAŽÍ

II. liga:

Upozorňuje že, v súťažnom stretnutí II. ligy mužov je možné striedať maximálne 5 hráčov, a to maximálne v troch prerušeniach (vstupoch) počas 90 minút. Pokyny boli zaslané FK pred začiatkom súťažného ročníka elektronickou poštou.

ŠPORTOVO – TECHNICKÁ KOMISIA

Upozorňuje:

V súťažiach I. a II. LSD (U19), I. LMD (U17) je usporiadajúci FK povinný zabezpečiť vyhotovenie nestrihaného a neprerušovaného videozáznamu (príp. filmového záznamu),  s trvalým údajom plynúceho času, vykonaného z pozície (úrovne) stredovej čiary minimálne jednou kamerou. Záznam z každého súťažného stretnutia vkladá usporiadajúci FK povinne do 24 hod. po ukončení stretnutia na úložisko SFZ na archivovanie (RS, čl. 28/e).

Striedanie hráčov v súťažných stretnutiach riadených SFZ sa riadi v zmysle RS, čl. 10/k. V stretnutiach Slovnaft cupu je možné striedať 5 hráčov maximálne v troch prerušeniach (vstupoch) počas 90 minút.

Oznamuje:

Z dôvodu kolízií stretnutí I. LSD (U19) s I. LMD (U17/16) boli vymenené 14. a 15. kolo U17/16 takto: 14. kolo sa odohrá 7.11.2020 a 15. kolo 30.10.2020. ŠTK žiada kluby, aby si skontrolovali svoje stretnutia a prípadné zmeny nahlásili prostredníctvom ISSF.

Schvaľuje:

Slovnaft cup, 2. kolo: OFK Tovarníky – Podbrezová 18.8. o 17:00, Brezno – Slovenské Ďarmoty 26.8. o 16:30, Sásová – Kováčová 26.8. o 17:00, Modra – Most pri Ba 26.8. o 17:00.

U19:

7. kolo: Nitra – D. Streda 9.9. o 16:00;

12. kolo: Poprad – Nitra 30.9. o 15:00.

U17/16:

3. kolo: B. Bystrica – D. Streda 26.8. o 14:00 / 16:15 na ihrisku Horná Mičiná, Michalovce – Trenčín v pôvodnom termíne, ale na ihrisku Strážske;

4. kolo: Trenčín – Žilina 19.8. o 16:00 / 18:15 na ihrisku Areál This Is my sen-akademy (Trenčín);

7. kolo: D. Streda – Nitra 15.9. o 10:00 / 12:15;

14. kolo: Nitra – Trnava 8.11. o 11:00 / 13:15 na ihrisku náhradná HP umelá tráva FC Nitra.

U19/17:

4. kolo: Spišská Nová Ves – Martin 22.8. o 10:00 / 12:30;

9. kolo: Piešťany – Dubnica 27.9. o 10:00 / 12:30.

U15/14, 11. kolo: Nitra – Prievidza 7.11. o 10:00 / 12:00.

U13/12:

1. kolo: Trebišov – Poprad 21.8. o 11:00 / 12:30;

2. kolo: R. Sobota – Lučenec 28.8. o 16:00 / 17:30;

3. kolo: Zvolen – R. Sobota 6.9. o 10:00 / 11:30;

6. kolo: Zvolen – L. Mikuláš 4.10. o 10:00 / 11:30.

ŠTK – ženský futbal:

Upozorňuje, že v I. lige žien môže hrať hráčka po dovŕšení 15. roku veku, v II. lige žien hráčka po dovŕšení 14. roku veku a za dorastenky (WU19) hráčka po dovŕšení 14. roku veku a musí mať ostaršenie, v zmysle SP  čl. 46 a RS, čl. 23/6.

Schvaľuje:

I. liga, 1. kolo: Myjava – Trenčín v pôvodnom termíne, ale na ihrisku Štadión Turani Turá Lúka.

II. liga, skupina A:

1. kolo Komárno – ŠK 2011 v obrátenom poradí, t. z. 29.8. o 15:00 na ihrisku Pečeňady a 8. kolo 18.10. o 10:00 na ihrisku Okoličná na Ostrove, D. Lužná – Čaka 15.9. o 12:30.

II. liga, skupina B:

5. kolo: Oravský Podzámok – FC Košice 27.9. o 11:30;

10. kolo: FC Košice – Oravský Podzámok 16.8. o 16:30.

WU19 / WU15:

2. kolo: Topoľčany – Prievidza 22.8. o 13:00 / 15:00 na ihrisku OTJ FO Rybany;

7. kolo: Topoľčany – Žilina v pôvodnom termíne, ale na ihrisku Radošina;

8. kolo: Topoľčany – B. Bystrica v pôvodnom termíne, ale na ihrisku Radošina.

TECHNICKÝ ÚSEK – VZDELÁVANIE TRÉNEROV

Oznamuje, že všetky  aktivity vzdelávania  trénerov  SFZ  podliehajú nariadeniam vlády SR a vedenia SFZ. Z dôvodu zrušených aktivít ďalšieho vzdelávania od marca do mája 2020, v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.6.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti sa evidujú od 1.6.2020). Takáto licencia bude predĺžená len do konca kalendárneho roka 2020 v ISSF (licencia sa nebude tlačiť a zasielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa podávajú výhradne cez ISSF konto trénera / elektronická podateľňa / žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na webovom sídle SFZ, v sekcii SFZ / Tréneri / Dokumenty.

PLÁNOVANÉ ŠKOLENIA TRÉNEROV:

Podrobné informácie ohľadom organizácie školení, podmienok prijatia a záväznej prihlášky sú zverejnené na webovom sídle SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Školenia.

Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie v Nových Zámkoch, v termíne 29.8. 1.11.2020. Prihlásiť sa na školenie je možné do 20.8.2020;

Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie v Trenčíne, v termíne 5.9. 17.11.2020. Prihlásiť sa na školenie je možné do 23.8.2020;

Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie v Dunajskej Strede, v termíne 12.9. 1.12.2020. Prihlásiť sa na školenie je možné do 25.8.2020;

Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie v Bratislave, v termíne 13.9. 21.11.2020. Prihlásiť sa na školenie je možné do 31.8.2020;

Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie v Leviciach, v termíne 3.10. 29.11. 2020. Prihlásiť sa na školenie je možné do 20.9.2020;

Školenie trénerov SFZ Futsal licencie, v termíne 30.8. 30.10.2020. Prihlásiť sa na školenie je možné do 21.8.2020.

UZNANÉ AKTIVITY ĎALŠIEHO VZDELÁVANIA TRÉNEROV:

Podrobné informácie sú na webovom sídle SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

1.9.2020, Kalinovo Seminár trénerov UEFA GC/B licencie (v rozsahu 5 hodín) – organizátor TMK SsFZ, TMK ObFZ LC.Prihlášky je potrebné zaslať do 20.8.2020;

2.9.2020, Jakubov – Seminár trénerov UEFA GC/B licencie (v rozsahu 5 hodín) – organizátor TMK BFZ, TJ Záhoran Jakubov. Prihláškyje potrebné zaslať do 25.8.2020.

KOMISIA ROZHODCOV

Oznamuje termín opravných letných kvalifikačných fyzických previerok: 24.8.2020 od 17:00 v Dubnici n. Váhom (umelá tráva, test 75-25m).

K vykonaniu opravných testov pozýva nasledovných rozhodcov a AR SFZ/projektu Šanca:

R SFZ: Holas, Ježík, Kačenga, Kozák, Prešinský, Sedlák.

AR SFZ: Borsányi, Hrčka, Hrmo, Peter Kováč, Krivošík, Perát, Tomáš Somoláni, Súkeníková, Špivák, Tomčík, Vorel, Weiss.

R projektu ŠANCA: Radoslav Bobko, Dančo, Legíň, Mano, Matulová, Tománek, Bláha, Burger, Poruban, Tokoš.

K vykonaniu náhradných testov pozýva AR SFZ/projektu Šanca: Ádám, Sluk, Capík.

Na fyzické previerky pozýva aj nasledovných rozhodcov jednotlivých RFZ:

BFZ: Harajbič, Hudy, Kardelis, Nagy.

ZsFZ: Buri, Cabaj, Haring, Hybský, Jozef Kováč, Mokrý, Švolík.

SsFZ: Foltán, Michal Gregorec, Matúš Gregorec.

VsFZ: Adamčo, Gorel, Gabštur.

Pozvánky a rozpis behov budú zaslané elektronickou poštou.

Ospravedlnenia: Zemko 22.8., Marhefka 23.8. (zrušenie ospravedlnenia), Marhefka 13.9., Jankovič od 11.9. do prihlásenia, Sučka 28.8., Ádám 13.8.

SLOVENSKÝ FUTSAL

Výkonný výbor SF:

Oznamuje, že v súlade s čl. B/1/f RS schválil výnimku z účasti mládežníckeho družstva Futsal Team Komárno  (nováčika VARTA Futsal Ligy 2020/2021)  v juniorských súťažiach v súťažnej sezóne 2020/2021.

Oznamuje, že v súlade čl. C/2/d RS schválil použitie odmeny klubu Mimel Lučenec za umiestnenie zo súťažnej sezóny 2019/2020 na úhradu finančnej zábezpeky, v zmysle čl. 10/3/b prílohy č. 3 RaPP-u vo výške 1000 eur.

Oznamuje, že klub Mimel Lučenec dňom 12.8.2020 splnil podmienky, podľa čl. 10/3/b prílohy č. 3 RaPP-u pre uzatváranie zmluvy s profesionálom.

Oznamuje, že v spolupráci s Technickým úsekom SFZ (oddelenie vzdelávania trénerov) organizuje licenčný seminár vzdelávania trénerov pre získanie licencie "SFZ Futsal"; všetky informácie pre záujemcov a možnosť podania prihlášky v lehote do 21.8. 2020 tu: https://ticketing.futbalsfz.sk/events/5f2fa1e901a81c015cbdf460

Športovo-technický úsek SF:

Oznamuje, že podmienky pre prihlásenie do VARTA Futsal Ligy 2020/21 v stanovenom termíne splnili kluby ŠK Makroteam Žilina, Mimel Lučenec, Futsal Team Levice, MŠK Mayerson Nové Zámky, TNF Lions Prievidza, MŠK Žilina futsal a Futsal Team Komárno.

Komisia pre riadenie rozhodcov a delegátov SF:

Oznamuje, že letný seminár R a D SF sa uskutoční 11. – 12.9.2020 v Hoteli Zátoka v Senci (program seminára bude zaslaný elektronickou poštou).

Oznamuje, že dňa 17.8.2020 od 18:00 hod. prostredníctvom aplikácie MS Teams organizuje online webinár na tému "Zmeny pravidiel futsalu 2020"; možnosť podania prihlášky tu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScLEL7qryUZ7lYGjZVMU0B1MqOwhBnM0gTWxmw78rXmj3g4FA/viewform

Matrika SF:

Oznamuje zrealizované matričné úkony:

Základné registrácie

1184656 – Marek Szabó, 1227257 – Attila Bottyán, 1260199 – Adam Kuruc, 1212802 – István Szénási, 1251632 – Mihály Mészáros, 1308368 – Gergely Hallman, 1199583 – Róbert Kürthy, 1295402 – Matej Benča, 1232185 – Lukáš Jurčina, 1151328 – Alexander Csicsó, 1212950 – Zsolt Németh, 1234649 – Peter Nguyen Cong, 1235130 – Tamás Tóth, 1119199 – Ronald Turza (všetci Futsal Team Komárno).

Prestup

1215714 – Matúš Kyjovský (MIBA Banská Bystrica – Mimel Lučenec).

SEKRETARIÁT

Oznamuje, že elektronická verzia Rozpisu republikových súťaží vo futbale riadených SFZ a ÚLK na súťažný ročník 2020/2021 je zverejnená na webovom sídle SFZ na linku:  https://www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-rozpisy-a-manualy

Všetky platné predpisy (poriadky, organizačné pokyny, smernice a iné predpisy) SFZ sú verejne prístupné na https://www.futbalsfz.sk/sfz-legislativa.

Značky
SFZ
úradná správa
Autor
Milan Vojtek
Mohlo by vás zaujímať

Úradná správa SFZ č. 19, zo dňa 27.11.2020

27.11.2020 11:33

Úradná správa SFZ č. 18, zo dňa 20.11.2020

20.11.2020 11:32

Úradná správa SFZ č. 17, zo dňa 13.11.2020

13.11.2020 11:53

Úradná správa SFZ č. 16, zo dňa 6.11.2020

06.11.2020 11:55

Úradná správa SFZ č. 15, zo dňa 30.10.2020

30.10.2020 10:24

Úradná správa SFZ č. 14, zo dňa 23.10.2020

23.10.2020 11:54

Úradná správa SFZ č. 13, zo dňa 16.10.2020

16.10.2020 12:40

Úradná správa SFZ č. 12, zo dňa 9.10.2020

09.10.2020 13:17

Úradná správa SFZ č. 11, zo dňa 2.10.2020

02.10.2020 12:22

Úradná správa SFZ č. 10, zo dňa 25.9.2020

25.9.2020 12:48

Úradná správa SFZ č. 9, zo dňa 18.9.2020

18.9.2020 12:25

Úradná správa SFZ č. 8, zo dňa 11.9.2020

11.9.2020 12:30

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.