www.futbalsfz.sk

Úradná správa SFZ č. 40 zo dňa 14. 4. 2018

piatok, 13.04.2018
|
Autor: Milan Vojtek
Posledná aktualizácia 13.4.2018 14:05

BRATISLAVA (SFZ) - Úplný a záväzný text úradnej správy Slovenského futbalového zväzu

TECHNICKÝ ÚSEK - VZDELÁVANIE TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že dňa 30. 4. 2018 vo Zvolene organizuje Seminár trénerov SFZ – Fitness 2018. Seminár bude uznaný k predĺženiu trénerskej licencie a je prístupný pre trénerov SFZ Fitness, UEFA A a UEFA PRO licencie. Podrobné informácie ohľadom programu a záväznej prihlášky sú na webstránke SFZ (SFZ / Tréneri / Vzdelávanie).

Oznamuje trénerom brankárov, že organizuje Školenie trénerov UEFA Goalkeeper A licencie – 2018. Prihlášku, spolu s požadovanými dokumentami, je potrebné zaslať e-mailom na education@futbalsfz.sk do 15. 4. 2018. Podrobné informácie ohľadom organizácie školenia, podmienok prijatia a záväznej prihlášky sú zverejnené na webstránke SFZ (SFZ / Tréneri / Školenia).

Oznamuje trénerom, že dňa 11. 5. 2018 v Senci organizuje Seminár trénerov mládeže SFZ – Slovakia Cup 2018. Seminár bude uznaný k predĺženiu trénerskej licencie a je prístupný pre trénerov UEEFA EYA, UEFA A a UEFA PRO licencie. Podrobné informácie ohľadom programu a záväznej prihlášky sú na webstránke SFZ (SFZ / Tréneri / Vzdelávanie).

Oznamuje, že vzhľadom na nedostatočný počet prihlásených sa Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie vo Svidníku neuskutoční.

TECHNICKÝ ÚSEK - ÚSEK MLÁDEŽE A KONCEPCIE ROZVOJA

Oznamuje, že VV SFZ na svojom zasadnutí dňa 4. 4. 2018 rozhodol podmienečne udeliť licenciu FA na súťažný ročník 2018/19 týmto futbalovým klubom (FK sú uvádzané v abecednom poradí): 1. FC Tatran Prešov, AS Trenčín, FC Nitra, FC Spartak Trnava, FK DAC 1904 D. Streda, FK Senica, FK Železiarne Podbrezová, MFK Ružomberok, MFK Zemplín Michalovce, MŠK Žilina, Partizán Bardejov, ŠK Slovan Bratislava. Podmienečné udelenie licencie FA na súťažný ročník 2018/19 potvrdzuje dosiahnutie športového kritéria – umiestnenie v súťaži po ukončení súťažného ročníka 2017/18.

Oznamuje, že VV SFZ na svojom zasadnutí dňa 4. 4. 2018 rozhodol podmienečne udeliť licenciu FA na súťažný ročník 2018/19 týmto futbalovým klubom (FK sú uvádzané v abecednom poradí): FC ViOn Zlaté Moravce–Vráble, FK Poprad, MFK Dukla B. Bystrica, MFK Lokomotíva Zvolen, MFK Skalica, s prihliadnutím na športové kritérium – umiestnenie v súťaži v súťažnom ročníku 2017/18 (víťaz príslušnej skupiny II. LSD, v prípadných kvalifikačných stretnutiach celkový víťaz II. LSD, pričom družstvo mladšieho dorastu musí byť umiestnené do 5. miesta v príslušnej skupine II. LMD a mužstvo seniorov v II. lige, prípadne postupujúci do II. ligy).

Oznamuje, že VV SFZ na svojom zasadnutí dňa 4. 4. 2018 rozhodol podmienečne neudeliť licenciu FA na súťažný ročník 2018/19 týmto futbalovým klubom:

Spartak Myjava z dôvodu nedodania dokumentácie k licenčnému konaniu mládeže SFZ a z dôvodu nesplnenia jednej zo základných podmienok pre získanie tejto licencie – účinkovanie družstva seniorov v prvých dvoch najvyšších seniorských súťažiach.

FK Dubnica z dôvodu nesplnenia jednej zo základných podmienok pre získanie tejto licencie – nie je držiteľom minimálne licencie ÚTM.

ODDELENIE RIADENIA SÚŤAŽÍ

Oznamuje FK II. ligy mužov, že im e-mailom bola zaslaná prihláška do licenčného konania pre II. ligu mužov súťaž. ročníka 2018/19, ktorú je potrebné vyplniť a zaslať e-mailom a následne poštou na adresu SFZ.

ŠPORTOVO – TECHNICKÁ KOMISIA

Vyžrebovala domáce družstvo pre finálové stretnutie Slovnaft Cupu, ktorým bude postupujúci zo semifinálovej dvojice Slovan BA – Spartak Trnava.

Schvaľuje:

U19:

25. kolo: Ružomberok – Bardejov 20. 4. o 14:00;

29. kolo: Ružomberok – Prešov 17. 5.  o 17:00.

U17/16, 25. kolo: Senica – Prešov  18. 4. o 14:00 / 16:15, Podbrezová – Slovan BA v pôvodnom termíne, ale na UT.

U15/14:

20. kolo: Senica – D. Streda  22. 4. o 10:00 / 12:00, Slovan BA – Trnava 22. 4. o 10:00 /  12:00;

25. kolo: Petržalka – Trenčín v pôvodnom termíne, ale na UT.

Nadstavbová časť:

1. kolo: Prešov – Žilina  15. 4. o 12:00 / 14:00, Ružomberok – Spiš. Nová Ves 15. 4. o 10:00 / 12:00, Vranov - B. Bystrica v pôvodnom termíne, ale v opačnom poradí t. z. U14 / U15, Zvolen - R. Sobota 15. 4. o 10:00 / 12:00;

2. kolo: Spiš. Nová Ves – Jupie  M. Hamšíka 22. 4. o 11:00 / 13:00, Prešov – B. Bystrica 22. 4. o 13:00 / 15:00;

3. kolo: Zvolen – Podbrezová 6. 5. o 10:00 / 13:00;

5. kolo: Spiš. Nová Ves – Ružomberok 20. 5. o 11:00 / 13:00;

7. kolo: Spiš. Nová Ves – B. Bystrica 3. 6. o 11:00 / 13:00.

U13/12:

20. kolo: Inter BA – ViOn 18. 4. o 15:30 / 17:00;

23. kolo: R. Sobota – Juventus Žilina 20. 5. o 15:00 / 16:30, Poprad – Snina 8. 5. o 10:00 / 11:30;

26. kolo: Zvolen – Žilina 8. 5. o 10:00 / 11:30.

Vyzýva všetkých činovníkov FK, aby zasielali pripomienky (podnety, návrhy) do RS SFZ na súťažný ročník 2018/19 na e-mailové adresy miroslav.richtarik@futbalsfz.sk a jan.panak@gmail.com do 30. 4. 2018.

ŠTK – ženský futbal:

Oznamuje, že finále Slovenského pohára žien sa uskutoční 1. 5. o 14:00 na ihrisku Jaslovské Bohunice. Domácim družstvom bude postupujúce družstvo zo semifinálovej dvojice Myjava – Slovan BA.

Schvaľuje:

I. liga ženy / juniorky:

12. kolo: Žilina – Prešov 28. 4. o 12:15 / 14:15;

17. kolo: Myjava – Prešov 19. 5. o 9:00 / 11:00 na UT.

II. liga, skupina A:

23. kolo: Dúbravka – Trnava 20. 5. o 14:00;

25. kolo: Dúbravka - Petržalka 3. 6. o 15:00.

LICENČNÁ KOMISIA

Upozorňuje autorizované osoby klubov pre UEFA CL&FFP ITS, že v systéme je už dostupný balík FS_2018.01, do ktorého je potrebné vložiť požadované údaje klubov a najneskôr do 22. 4. 2018 ich odoslať ich na úroveň SFZ. V prípade akýchkoľvek problémov s prihlásením sa do systému, je potrebné bezodkladne kontaktovať UEFA FFP (ffpsupport@uefa.ch) alebo autorizovanú osobu SFZ – Ing. Andreja Rozvadského (rozvadsky.andrej@obo.sk).

 

DISCIPLINÁRNA KOMISIA

Vylúčení  po ČK.  Disciplinárna  sankcia (ďalej len DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U755: Ján Krkoška (MŠK Žilina, I. LSD U19), vylúčený za HNS - podrazenie súpera v jasnej gólovej príležitosti, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 45/2a DP, od 8. 4.

U756: Boris Danko (MŠK Tesla Stropkov, I. LSŽ U14), vylúčený za HNS - podľa čl. 47/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl. 47/2b DP, od 8. 4. 2018.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U757: Dalibor Pleva (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, Fortuna liga), od 8. 4.

U758: Celestine Chukwuebuka Lazarus (FK NOVES Spišská Nová Ves, II. liga), od 7. 4.

DS po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 37/5a DP:

U759: Marvin Egho (FC Spartak Trnava, Fortuna liga).

U760: Boris Godál (FC Spartak Trnava, Fortuna liga).

U761: Martin Koscelník (MFK Zemplín Michalovce, Fortuna liga), všetci od 8. 4.                     

U762: Patrik Zajac (FC Lokomotíva Košice, II. liga), od 7. 4.

U763: Sebastian Szczepanski (Partizán Bardejov, II. liga), od 8. 4.

U764: Edin Mujković (SLAVOJ Trebišov, II. liga), od 7. 4.

U765: Tamáš Németh (ŠK Slovan Bratislava, I. LSD U19), od  8. 4.

U766: Jakub Cibula (FK Železiarne Podbrezová, I. LSD U19), od 9. 4.

U767: Mário Galba (FK Senica, I. LSD U19).
U768: Boris Štofan (1. FC TATRAN Prešov, I. LMD U16).

U769: Adrián Sivoň (MFK Ružomberok, I. LMD U16), všetci od 8. 4.

U770: Štefan Holiš (FK Poprad, II. liga), od 11. 4.

U771: Fernando Jose Da Cunha Neto (FC ŠTK 1914 Šamorín, II. liga).

U772: Adam Morong (ŠKF Sereď, II. liga).

U773: Denis Ventúra (ŠKF Sereď, II. liga).

U774: Martin Jackuliak (MFK Lokomotíva Zvolen, II. liga), všetci od 12. 4.

U775: Martin Červeňák (FK Senica, I. LSD U19), od 11. 4.

DS po 9. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 37/5b DP:

U776: Miroslav Káčer (MŠK Žilina, Fortuna liga), od 8. 4.

U777: Igor De Carvalho Juliao (FC ŠTK 1914 Šamorín, II. liga), od 12. 4.

U778: Aleksandar Čavrić (ŠK Slovan Bratislava, Fortuna liga). Na základe písomného stanoviska KR SFZ rozhodla, že konanie voči menovanému za udelenie ČK v stretnutí 4. kola FL – nadstavbová časť o titul FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava zastavuje a zároveň ruší účinky ČK, podľa čl. 78/5 DP.

U779: FC Spartak Trnava (Slovnaft Cup).  Na základe Správy delegáta stretnutia, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky) počas a po stretnutí 7. kola Slovnaft Cupu ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava, podľa čl. 71/1, 3b DP, do 18. 4.

U780: ŠK Slovan Bratislava (Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta stretnutia, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky, vhodenie predmetu do IHR.) počas a po stretnutí 7. kola Slovnaft Cupu ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava, podľa čl. 71/1, 3b DP, do 18. 4.

U781: ŠK Slovan Bratislava (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, Zápisu o činnosti náhradného rozhodcu a priloženej fotodokumentácie, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky, vhadzovanie predmetov na HP, zapálený šál v sektore hostí, hodenie plastového koša, poškodenie sociálnych zariadení, pokus o prekonanie bezpečnostného oplotenia) počas a po stretnutí 4. kola FL – nadstavbová časť o titul FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 71/1, 3b, c, d DP, do 18. 4.

U782: FC Spartak Trnava (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, Zápisu o činnosti náhradného rozhodcu a priloženej fotodokumentácie, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky, vhadzovanie predmetov na HP) k nedostatočnej US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) a incidentu medzi členom US a viceprezidentom klubu ŠK Slovan Bratislava počas stretnutia 4. kola FL – nadstavbová časť o titul FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 71/1, 3b, c, d DP, do 18. 4. Zároveň žiada klub o poskytnutie informácie o spôsobe vysporiadania náhrady škody na majetku.

U783: Ivan Kmotrík / 1215198 /. Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada menovaného o písomné stanovisko k HNS (vulgárne gestá a incident s členom US) počas stretnutia 4. kola FL – nadstavbová časť o titul FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 71/1, 3b DP, do 18. 4. 2018.

U784: AS Trenčín (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS diváka (použitie pyrotechniky) a nedostatočnej US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas stretnutia 4. kola FL – nadstavbová časť o titul AS Trenčín – FK DAC 1904 D. Streda, podľa čl. 71/1, 3b DP, do 18. 4.

U785: Daniel Tököly / 1091386 /. Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a Záznamu o činnosti náhradného rozhodcu, začína disciplinárne konanie a žiada menovaného o písomné stanovisko k HNS (vulgárne výroky voči AR1 s následným vykázaním z lavičky náhradníkov) v stretnutí 23. kola II. ligy FK NOVES Spišská Nová Ves – SLAVOJ Trebišov, podľa čl. 71/1, 3b, c DP, do 18. 4. 2018. Zároveň menovanému ukladá pozastavenie výkonu športu a funkcie, podľa čl. 76/2, 3 DP, od 7. 4. 2018, až do doriešenia DK.

U786: FK DAC 1904 D. Streda (Fortuna liga). Berie na vedomie osobné stanoviská HU stretnutia a organizátora stretnutia k U740  na svojom zasadnutí a za porušenie povinností organizátora stretnutia 3. kola FL – nadstavbová časť o titul FK DAC 1904 D. Streda – FC Spartak Trnava, podľa čl. 57/1c DP ukladá DS – finančnú pokutu 1 500 €, podľa čl. 57/2 a čl. 12/6 DP. Zároveň ukladá klubu ochranné opatrenie, spočívajúce v príkaze, aby klub v záujme prevencie a prevýchovy prerokoval podstatu disciplinárneho previnenia s členmi US, podľa čl. 43/2q DP.

U787: Richard Trutz / 1310439 /. Berie na vedomie osobné stanovisko menovaného k U741 na svojom zasadnutí a za poškodenie dobrého mena futbalu (porušenie Kódexu futbalovej etiky) po stretnutí 3. kola FL – nadstavbová časť o titul FK DAC 1904 D. Streda  – FC Spartak Trnava, podľa čl. 65/1 DP ukladá DS – finančnú pokutu 1 000 €, podľa čl. 65/2 a čl. 12/2 DP. Zároveň ukladá menovanému ochranné opatrenie, spočívajúce v zákaze vstupu do priestorov určených pre delegované osoby na 3 týždne, podľa čl. 43/1, 2g  DP, od 13. 4. 2018.

U788: Miroslav Broniš / 1087670 /. Na základe U703 predvoláva menovaného na svoje zasadnutie dňa 19. 4. 2018 o 16:00 v sídle SFZ. 
U789: Ľudovít Kozolka (videotechnik).  Na základe U703 predvoláva menovaného na svoje zasadnutie dňa 19. 4. 2018 o 15:30 v sídle SFZ.

U790: Vladimír Martinec / 1029326 /. Na základe U703 predvoláva menovaného na svoje zasadnutie dňa 19. 4. 2018 o 15:45 v sídle SFZ.

U791: MFK Ružomberok (I. liga juniorky). Upozorňuje klub na splnenie U748.

U792: Mária Mikolajová / 1288171 /: Na základe podnetu TÚ SFZ začína disciplinárne konanie vo veci porušenia Štatútu reprezentanta Slovenskej republiky vo futbale. Berie na vedomie stanovisko menovanej a pokračuje v šetrení veci.

U793: Martina Šurnovská / 1286790 /. Na základe podnetu TÚ SFZ začína disciplinárne konanie vo veci porušenia Štatútu reprezentanta Slovenskej republiky vo futbale a žiada menovanú o písomné stanovisko k porušeniu Štatútu reprezentanta Slovenskej republiky vo futbale, do 18. 4. 2018 a pokračuje v šetrení veci.

U794: MFK Zemplín Michalovce (I. liga juniorky). Na základe podnetu ŠTK SFZ, žiada klub o písomné stanovisko ku kontumácii stretnutia, podľa čl. 82/1g SP (pokles počtu hráčov družstva pod sedem) v stretnutí 12. kola I. ligy juniorky Partizán Bardejov – MFK Zemplín Michalovce, odohratého dňa 31. 3. 2018, do 18. 4. 2018. 

FUTSAL:

Vylúčený  po  2. ŽK.  DS – nepodmienečné  pozastavenie  výkonu  športu na  1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U795: Matúš Šlehofer (GRIZZLY Slovakia Košice, FEJ U18), od 6. 4.

U796: ŠK Makroteam Žilina (Varta Futsal liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U754 bez prijatia ďalších opatrení, podľa čl. 71/5b DP.

Disciplinárne sankcie uložené v časti FUTSAL sa vzťahujú len na súťaže riadené Slovenským futsalom.

Najbližšie zasadnutie komisie sa uskutoční 19. 4. 2018 v sídle SFZ.

Odvolanie proti rozhodnutiu disciplinárnej komisie SFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP), sa podáva na disciplinárnu komisiu SFZ v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie SFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

KOMISIA ROZHODCOV

Obsadenie medzinárodného mládežníckeho turnaja U15:

17. 4. o 11:00 Slovensko – Poľsko      Ruc, Roszbeck, Vician, ihrisko NTC Senec;        
17. 4. o 11:00 Maďarsko – Fínsko       T.Straka, Jankovič, Martinkovič, ihrisko Modranka;
18. 4. o 11:00 Slovensko – Maďarsko Ďurčo, Ferenc, Pozor, ihrisko Pusté Úľany;
18. 4. o 15:00 Fínsko – Poľsko            Marsal, Galo, Zemko, ihrisko Pusté Úľany;
20. 4. o 11:00 Poľsko – Maďarsko      Chromý, Roszbeck, Parilák, ihrisko Pusté Úľany;

20. 4. o 11:00 Slovensko – Fínsko      Jurenka, Štrbo, M. Krivošík, ihrisko NTC Senec.

Obsadenie priateľského medzištátneho stretnutia WU15:

20. 4. o 15:00 Slovensko – Česko       Matulová, Matejová, Krčová, ihrisko D. Lužná.

Oznamuje, že seminár rozhodkýň SR sa uskutoční v dňoch 21. – 22. 4. vo Vyhniach. Pozvánka a program boli vybraným rozhodkyniam zaslané elektronickou poštou.

Oznamuje termín konania jarných fyzických previerok rozhodcov, AR SFZ a žien FIFA (bez rozhodcov a AR projektu Šanca): 1. 5. 2018 ( 9:00 – 13:00 ) v Dubnici n. Váhom.

Oznamuje termín a miesto konania letného seminára a fyzických previerok rozhodcov, AR SFZ a žien FIFA: 14. – 15. 7. 2018 v B. Bystrici.

Ospravedlnenia: Tomčík 21. 4., Hodoško 21. – 27. 4., Kováčová od 4. 4., do prihlásenia, Smolíková 24. – 26. 4., R. Weiss 11. 4.

Úsek PR oznamuje termín konania letného seminára PR SFZ: 14. 7. 2018 v B. Bystrici.

KOMISIA DELEGÁTOV

Ospravedlnenie: Budáč 24. – 27. 5.

SLOVENSKÝ FUTSAL

Exekutíva v oblasti riadenia R a DZ:

  • deleguje R a D na 1. semifinálové kolo play-off VARTA futsal ligy:

         20. 4. 2018

         19:00 Mimel Lučenec – Wild Boys ´02 Bratislava (Ježík, Šlapka, Polomský, Budáč),

         19:30 ŠK Slovan Bratislava futsal – Pinerola Futsal 1994 (Behančin, Matula, Budáč ml., Badura).

  • deleguje R a D na 6. kolo prelínacej súťaže o postup do VARTA futsal ligy:

         20. 4. 2018

         20:30 FK Orion Tip Bánovce n. Bebravou – Rehab Klinik Barabéri (Belavý, Molnár, Krchňavý).

         21. 4. 2018

         19:30 MŠK Žilina futsal – Futsal Team Levice (Chudý, Botka, Kubinec).

  • deleguje R na Final Four U20, 17. 4. 2018 v Košiciach: (Havrila, Matula);
  • zmena D na 5. kolo prelínacej súťaže o postup do VARTA futsal ligy MŠK Žilina futsal – FK Dragons Podolie (Slimák za Kubinca).

Exekutíva v oblasti riadenia mládeže:

Oznamuje, že víťazom Final Four juniorov U18 pre súťažný ročník 2017/18 je družstvo FK Ekoprim Prešov.

SEKRETARIÁT

Všetky platné predpisy (poriadky,  organizačné pokyny, smernice a iné predpisy) SFZ sú verejne prístupné na http://www.futbalsfz.sk/sfz-legislativa.

Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.