Úradná správa SFZ č. 44 zo dňa 17. 5. 2019

piatok, 17.05.2019
|
Posledná aktualizácia 17.5.2019 12:29

BRATISLAVA (SFZ) - úplný a záväzný text úradnej správy Slovenského futbalového zväzu


DISCIPLINÁRNA KOMISIA

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (ďalej len „DS“) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U1005: Miloš Ševčík (FC Spartak Trnava, I. LSD U19), vylúčený za HNS – zmarenie jasnej gólovej príležitosti neopatrným podrazením súpera, podľa čl. 46/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 12.5.2019.

U1006: Branislav Spáčil (FC Nitra, I. LMD U17), vylúčený za HNS – podrazenie súpera vykonané nadmernou silou, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl. 45/2a DP, od 13.5.2019.

U1007: Ladislav Miklós (FC Lokomotíva Košice, I. LSŽ U15), vylúčený za HNS – zmarenie jasnej gólovej príležitosti mimo PÚ, podľa čl. 46/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 13.5.2019.

U1008: Denis Chudý (AS Trenčín, I. LSD U19), vylúčený za HNS – zmarenie jasnej gólovej príležitosti držaním súpera, podľa čl. 46/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 16.5.2019.

Vylúčení po 2 ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP: 

U1009: Filip Maník (1. FC Tatran Prešov, II. liga). 

U1010: Jakub Nemec (FC Petržalka, II. liga). obaja od 12.5.2019.

DS po 5. ŽK. – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 37/5a DP:

U1011: Lukáš Čmelík (FK DAC 1904 D. Streda, Fortuna liga).

U1012: Roman Haša (MFK Skalica, II. liga), obaja od 12.5.2019.

U1013: Roman Begala (Slavoj Trebišov, II. liga), od 11.5.2019.

U1014: Martin Huba (MFK Ružomberok, I. LSD U19), od 12.5.2019.

U1015: Michal Petráš (AS Trenčín, I. LSD U19), od 13.5.2019.

U1016: Oleksandr Voitiuk (AS Trenčín, I. LSD U19).

U1017: Marián Pásztor (MFK Zemplín Michalovce, I. LSD U19).

U1018: Ondrej Elexa (FC Nitra, I. LSD U19), všetci od 16.5.2019.

U1019: Juraj Lacko (ŠK Slovan Bratislava, I. LMD U17), od 12.5.2019.

U1020: Lukáš Mašír (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, I. LSŽ U15), od 10.5.2019.

DS po 9. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 37/5b DP: 

U1021: Aldo Omar Baez (ŠKF Sereď, Fortuna liga), od 12.5.2019.

U1022: Patrik Zajac (Slavoj Trebišov, II. liga), od 11.5.2019.

U1023: Robert Štefánek (FK Dubnica nad Váhom, II. liga), od 12.5.2019. 

U1024: Martin Petro (AS Trenčín, I. LSD U19), od 13.5.2019. 

DS po 12. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 37/5c DP:

U1025: Ľubomír Michalík (ŠKF Sereď, Fortuna liga), od 12.5.2019. 

U1026: AS Trenčín (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a priloženej fotodokumentácie, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky a vhodenie uvoľneného kovového zábradlia na ihrisko) počas stretnutia 8. kola FL – Nadstavbová časť o udržanie sa FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – AS Trenčín, podľa čl. 71/1, 3a, b, d DP, do 21.5.2019.

U1027: FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a priloženej fotodokumentácie, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k nedostatočnej US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas stretnutia 8. kola FL – Nadstavbová časť o udržanie sa FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – AS Trenčín, podľa čl. 71/1, 3a, b, d DP, do 21.5.2019.

U1028: ŠK Slovan Bratislava futbal (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, Záznamu o činnosti náhradného rozhodcu a priloženej fotodokumentácie, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (použitie pyrotechniky a oneskorené začatie stretnutia) a nedostatočnej US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) pred a počas stretnutia 8. kola FL – Nadstavbová časť o titul ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina, podľa čl. 71/1, 3a, b, d DP, do 21.5.2019.

U1029: FK DAC 1904 D. Streda (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (použitie pyrotechniky a oneskorené začatie stretnutia) a nedostatočnej US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) pred stretnutím 8. kola FL – Nadstavbová časť o titul FK DAC 1904 D. Streda – ŠKF Sereď, podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 21.5.2019.

U1030: Dávid Kondrlík (FK POHRONIE Žiar n. Hronom Dolná Ždaňa, II. liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, stanoviska odbornej komisie KR SFZ a vlastných zistení, začína disciplinárne konanie a žiada menovaného o písomné stanovisko k situácii zo 7. minúty (kopnutie brankára domácich nadmernou silou v súboji o loptu do hlavy so zranením) v stretnutí 28. kola II. ligy  MŠK Žilina B – FK POHRONIE Žiar n. Hronom Dolná Ždaňa, konaného dňa 12.5.2019, podľa čl. 71/1, 3a, b, d DP, do 21.5.2019. Zároveň predbežným ochranným opatrením pozastavuje výkon športu, podľa čl. 43/2a, 4 DP, až do rozhodnutia DK.

U1031: MŠK Žilina (II. liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, stanoviska odbornej komisie KR SFZ a vlastných zistení, žiada klub o písomné stanovisko k situácii zo 7. minúty stretnutia 28. kola II. ligy MŠK Žilina B – FK POHRONIE Žiar n. Hronom Dolná Ždaňa, konaného dňa 12.5.2019 (kopnutie brankára domácich nadmernou silou v súboji o loptu do hlavy so zranením), spolu s lekárskou správou o stave hráča domácich č. 1 s predpokladanou dobou liečenia, do 21.5.2019.

U1032: MŠK Žilina (Fortuna liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U980 a za HNS divákov (použitie pyrotechniky) a nedostatočnú US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) pred stretnutím 7. kola FL – Nadstavbová časť o titul MŠK Žilina – FK DAC 1904 D. Streda, podľa čl. 57/1b a čl. 58/2b DP ukladá DS – finančnú pokutu 300 €, podľa čl. 58/3 a čl. 12/6 DP.

U1033: Slavoj Trebišov (II. liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U981 a za HNS divákov (použitie pyrotechniky, vulgárne pokriky voči R a vhodenie predmetu smerom k rozhodcom) a nedostatočnú US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas stretnutia 27. kola II. ligy Slavoj Trebišov – FK Poprad, podľa čl. 57/1b a čl. 58/2a, b, f DP ukladá DS – finančnú pokutu 150 €, podľa čl. 58/3 a čl. 12/6 DP.

U1034: Partizán Bardejov BŠK (II. liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U982 a za nedostatočnú US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas stretnutia 27. kola II. ligy Partizán Bardejov BŠK – 1. FC Tatran Prešov, podľa čl. 57/1b DP ukladá DS – upozornenie, podľa čl. 57/2 a čl. 10 DP.

U1035: 1. FC Tatran Prešov (II. liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U983 a za HNS diváka (použitie pyrotechniky, s následným prerušením stretnutia) počas stretnutia 27. kola II. ligy Partizán Bardejov BŠK – 1. FC Tatran Prešov, podľa čl. 58/1b DP ukladá DS – finančnú pokutu 150 €, podľa čl. 58/3 a čl. 12/6 DP. 

U1036: Llazaros Rota (1401419, MFK Zemplín Michalovce, Fortuna liga). Berie na vedomie stanovisko menovaného k U984 a za HNS (opľutie hráča domácich č. 22) v stretnutí 7. kola FL – Nadstavbová časť o titul ŠKF Sereď – MFK Zemplín Michalovce, podľa čl. 47/1b DP ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 5 týždňov, podľa čl. 47/2b a čl. 36/1d DP, s prerušením podľa čl. 34/7 DP, od 9.5.2019. Zároveň ruší predbežné ochranné opatrenie uložené U984.

U1037: Igor Mesároš (1139394, FC Nitra, I. LSD U19, TB). Berie na vedomie stanovisko menovaného k U985 a za HNS (kritika R a AR, s následným vykázaním z priestorov hráčskej lavičky) počas stretnutia 27. kola I. LSD U19 FC Nitra – FK DAC 1904 D. Streda, podľa čl. 48/1a DP ukladá DS – finančnú pokutu 100 €, podľa čl. 48/2a a čl. 12/2 DP. Zároveň ruší predbežné ochranné opatrenie uložené U985.

U1038: FC Nitra (I. LSD U19). Berie na vedomie stanovisko klubu k U986 a za HNS hráčov na HP (vulgárne pokriky voči súperovi) po stretnutí 27. kola I. LSD U19 FC Nitra – FK DAC 1904 D. Streda, podľa čl. 47/1b DP ukladá DS – pokarhanie, podľa čl. 47/2b a čl. 11 DP.

U1039: FC Spartak Trnava (I. LSŽ U14). Berie na vedomie stanovisko klubu k U987 a za HNS divákov (použitie pyrotechniky, s následným prerušením stretnutia) a nedostatočnú US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas stretnutia I. LSŽ U14 FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 57/1b a čl. 58/2b DP ukladá DS – pokarhanie podľa čl. 58/3 a čl. 11 DP.

U1040: MFK Zvolen. Opätovne vyzýva klub k splneniu povinnosti uloženej klubu U949 a U1000, vo veci KS/13/2018 navrhovateľa Miroslav Gregáň, v zast. Vladimír Varga, proti odporcovi MFK Lokomotíva Zvolen, a. s., ktoré nadobudlo právoplatnosť dňa 22.3.2018 a vykonateľnosť dňa 26.3.2018. Ukladá klubu povinnosť v lehote do 7 dní od uverejnenia tohto rozhodnutia predložiť písomnú podpísanú dohodu o splátkach s navrhovateľom alebo doklad o úhrade dlžnej finančnej čiastky. V prípade nesplnenia uloženej povinnosti, pristúpi k uloženiu DS, podľa čl. 64/7 DP.

U1041: Henrich Benčík (1100795, FC Nitra, I. LSD U19, AT). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a Zápisu o stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada menovaného o písomné stanovisko k HNS (opustenie TZ a prudké kopnutie lopty do hráča hostí, s následným vykázaním z priestorov hráčskej lavičky) počas stretnutia 29. kola I. LSD U19 FC Nitra – FK Senica, podľa čl. 71/1, 3a, b DP, do 21.5.2019. Zároveň predbežným ochranným opatrením pozastavuje výkon funkcie trénera, podľa čl. 43/1, 2a a čl. 76/3 DP od 12.5.2019, až do rozhodnutia DK.

U1042: Oleksii Miliutin  (ŠK Odeva Lipany, II. liga). Na základe písomného stanoviska odbornej komisie KR SFZ, konanie voči menovanému za udelenie ČK v stretnutí 28. kola II. ligy  ŠK  Odeva  Lipany – FC  ŠTK  1914  Šamorín  zastavuje a  zároveň ruší účinky ČK, podľa čl. 78/5a DP.

U1043: Draško Matej Marič-Bjekič (FC ŠTK 1914 Šamorín, II. liga). Na základe písomného stanoviska odbornej komisie KR SFZ, konanie voči menovanému za udelenie 2. ŽK/ČK v stretnutí 28. kola II. ligy ŠK Odeva Lipany – FC ŠTK 1914 Šamorín zastavuje a zároveň ruší účinky ČK, podľa čl. 78/5a DP. 

U1044: Lukáš Jirka (FC Spartak Trnava, I. LSD U19). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS uloženej U966 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 týždeň) a určuje skúšobnú dobu do 31.12.2019.

U1045: FK Železiarne Podbrezová (Fortuna liga). Berie na vedomie list zo dňa 13.5. 2019 a v prípade obdržania podnetu od odbornej komisie KR SFZ sa predmetnou vecou bude zaoberať.

Najbližšie zasadnutie komisie sa uskutoční 23.5.2019 v sídle SFZ.
Odvolanie proti rozhodnutiu disciplinárnej komisie SFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na disciplinárnu komisiu SFZ v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie SFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

ODDELENIE RIADENIA SÚŤAŽÍ

Schvaľuje: II. liga mužov, 29. kolo: Trebišov – Žilina B 19.5. o 17:00.

ŠPORTOVO – TECHNICKÁ KOMISIA

Schvaľuje:

U19:

24. kolo: Trnava – Podbrezová 29.5. o 16:00;

31. kolo: Nitra – Ružomberok 31.5. o 12:00.

U17/16:

29. kolo: Poprad – Podbrezová, v pôvodnom termíne, ale na UT v Tatranskej Lomnici;

32. kolo: Senica – Poprad 28.5. o 14:00 / 16:15.

U15/14:

6. kolo (NČ): Inter – Nitra 17.5. o 13:00 / 15:00 na ihrisku Stupava (UT);

9. kolo (NČ): Levice – Prievidza 12.6. o 15:00 / 17:00;

10. kolo (NČ): Košice – Prešov, v pôvodnom termíne, ale na ihrisku Vyšné Opátske, Juventus Žilina – Martin 29.5. o 14:00 / 16:00;

12. kolo (NČ): Žilina – Prešov 5.6. o 14:00 / 16:00.

U13/12:

7. kolo (NČ): Domino – Z. Moravce 25.5. o 15:00 / 16:30;

21. kolo: B. Bystrica – R. Sobota 8.6. o 15:30 / 17:00, Pohronie – L. Mikuláš 7.6. o 15:00 / 16:30;

22. kolo: Námestovo – B. Bystrica 29.5. o 15:00 / 16:30.

ŠTK – ženský futbal:

Oznamuje, že FC Baník Prievidza (WU19/15) odohrá svoje doma vyžrebované stretnutia na ihrisku Ráztočno.

Schvaľuje:

II. liga, skupina B:

19. kolo: Topoľčany – Podhorie, v pôvodnom termíne, ale na ihrisku Koniarovce;

20. kolo: Prievidza – Beluša 26.5. o 15:00.

WU19 / WU15:

13. kolo: Trenčín – Podbrezová 24.5. o 15:00 / 17:00;

19. kolo: Trenčín – Martin 29.5. o 15:00 / 17:00;

20. kolo: Podbrezová – Trenčín 9.6. o 11:00 / 13:00.

TECHNICKÝ ÚSEK – VZDELÁVANIE TRÉNEROV

ŠKOLENIA TRÉNEROV

Oznamuje, že v spolupráci so SF otvára školenie trénerov SFZ Futsal licencie, ktoré sa uskutoční v dvoch blokoch v termíne 8. – 9.6. a 20. – 21.7.2019. Prihlasovať sa je možné do 26.5.2019. Bližšie informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje trénerom, že v spolupráci s TMK ObFZ Nitra, v termíne 8.6. – 3.8.2019 v Nitre, organizuje Školenie trénerov UEFA GC licencie. Prihlásiť sa na školenie je možné do 1.6.2019. Podrobné informácie ohľadom organizácie školenia, podmienok prijatia a záväznej prihlášky sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Školenia.

ĎALŠIE VZDELÁVANIE TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že TMK ObFZ Trnava, so súhlasom TÚ SFZ, dňa 26.5.2019 v Trnave organizuje Seminár trénerov UEFA GC licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov v rozsahu 5 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 20.5.2019. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje trénerom, že TMK ObFZ Zvolen, v spolupráci s TMK SsFZ a so súhlasom TÚ SFZ, dňa 27.5.2019 vo Zvolene organizuje Seminár trénerov UEFA GC/B licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov v rozsahu 5 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 15.5.2019. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie a na www.ssfz.sk.

Oznamuje  trénerom,  že  TMK  ObFZ  Prievidza,  so  súhlasom TÚ  SFZ,  dňa 6.6.2019 v Nedožeroch – Brezanoch organizuje Seminár trénerov UEFA GC licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov v rozsahu 5 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 31.5.2019. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje trénerom, že ZsFZ, so súhlasom TÚ SFZ, dňa 10.6.2019 v Zlatých Moravciach organizuje Seminár trénerov UEFA GC/B licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov v rozsahu 5 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 5.6.2019. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie a na www.trenerportal.sk.

Oznamuje trénerom, že ObFZ Prešov, so súhlasom TÚ SFZ, dňa 11.6.2019 v Lemešanoch organizuje Seminár trénerov UEFA GC licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov v rozsahu 5 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 4.6.2019. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie a na www.obfz-presov.sk.

Oznamuje trénerom, že ObFZ Rimavská Sobota, so súhlasom TÚ SFZ, dňa 21.6.2019 v Rimavskej Sobote organizuje Seminár trénerov UEFA GC licencie, ktorý SFZ uznáva k ďalšiemu vzdelávaniu trénerov v rozsahu 5 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 16.6.2019. Podrobné informácie sú na webstránke SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie a na www.obfzrs.sk.

ODDELENIE MLÁDEŽE A KONCEPCIE ROZVOJA FUTBALU

Usmernenie k súťažiam mládeže.

Všetky FK, pôsobiace v najvyšších žiackych a dorasteneckých súťažiach, musia podstúpiť licenčné konanie a získať licenciu mládeže SFZ. Do licenčného konania mládeže SFZ sa môžu prihlásiť všetky FK pôsobiace v I. LSD, II. LSD, I. LSŽ a II. LSŽ, pričom na potvrdenie licencie mládeže na ďalší súťažný ročník je potrebné splniť športové kritérium – byť účastníkom I. LSD, I. LSŽ alebo zvíťaziť v príslušnej skupine II. LSD alebo II. LSŽ. Z iného umiestnenia na konci súťažného ročníka nevzniká právny nárok na účasť v kvalifikačnom stretnutí alebo priamy postup do najvyššej súťaže.

Dorast: I. LSD a I. LMD (súťaž FK s licenciou FA):

Zostup: 

Priamo zo súťaže zostupuje jeden FK (aj v prípade splnenia podmienok licenčného systému mládeže SFZ), ktorý sa umiestni na 12. mieste za predpokladu, že súťaž dohrá 12 účastníkov a žiadny FK nebude zo súťaže pre porušenie licenčných podmienok vylúčený, prípadne zo súťaže odstúpi, alebo sa neprihlási do nového súťažného ročníka (v takomto prípade sa považuje FK za priamo zostupujúceho, pri 2 a viac FK sa tieto považujú tiež za automaticky zostupujúcich). Pre určenie zostupujúcich FK je rozhodujúce sčítanie koeficientových bodov družstiev U19 a U17. V takomto prípade FK, ktorý skončil na poslednom mieste, za predpokladu splnenia licenčných podmienok, zostáva v súťaži. Stanovenie koeficientu (koeficient sa berie do úvahy len pri určení zostupujúcich) – pri rovnosti koeficientových bodov, sa ako jediné kritérium pre určenie poradia berie do úvahy konečné umiestnenie družstva U19. 

Postup: 

Do I. LSD môže postúpiť len celkový víťaz II. LSD v prípade, ak splní podmienky licenčného systému mládeže SFZ. Pri postupe sa berie do úvahy len umiestnenie družstva SD, pričom družstvo MD sa musí umiestniť do 5. miesta a FK musí byť držiteľom licencie ÚTM, alebo FA. V praxi to znamená, že do najvyššej dorasteneckej súťaže nemôže postúpiť FK s licenciou Čakateľa, ani FK bez licencie mládeže SFZ. O celkového víťaza II. LSD môžu hrať len FK, ktoré splnili podmienky licenčného systému mládeže SFZ a vyhrali svoju skupinu II. LSD (Západ: BFZ + ZsFZ, Stred: SsFZ a Východ: VsFZ).

a. V prípade, ak nesplní žiadny účastník II. LSD podmienky licenčného systému mládeže (športové a licenčné kritériá), v súťaži sa udrží FK, umiestnený na 12. mieste.

b. V prípade, ak splní jeden účastník II. LSD podmienky licenčného systému mládeže SFZ, považuje sa aj za víťaza II. LSD a postupuje priamo do I. LSD.

c. V prípade, ak splnia dvaja účastníci II. LSD podmienky licenčného systému mládeže SFZ, odohrajú jedno stretnutie na neutrálnej pôde o celkového víťaza II. LSD a víťaz priamo postupuje do I. LSD.

d. V prípade, ak splnia traja účastníci II. LSD podmienky licenčného systému mládeže SFZ, odohrajú stretnutia systémom každý s každým jedenkrát na neutrálnej pôde o celkového víťaza II. LSD a víťaz priamo postupuje do I. LSD.

e. V stretnutiach o víťaza II. LSD sa musí rozhodnúť. V prípade, ak sa v riadnom hracom čase nerozhodne, nasledujú po stretnutí kopy na bránu zo značky pokutového kopu, bez predĺženia.

V prípade, ak FK neplnia podmienky licenčného systému mládeže SFZ, môžu byť zo súťaže vylúčené a na ich miesto môžu byť zaradené najlepšie FK z II. LSD, ktoré splnili podmienky na účasť v I. LSD (športové a licenčné kritériá). FK, vylúčené zo súťaže pre porušenie licenčných podmienok sa považujú automaticky za zostupujúcich.

Pozn.: Všetky FK, ktoré majú záujem pôsobiť v najvyšších dorasteneckých súťažiach aj v súťažnom ročníku  2019/2020,  musia  podstúpiť licenčné konanie mládeže a pre získanie 

licencie FA musí byť FK držiteľom licencie ÚTM.

Štruktúra II. DL od súťažného ročníka 2019/2020 – riadenie SFZ:

  • II. DL západ: 16 účastníkov;
  • II. DL východ: 16 účastníkov.

Žiaci: I. LSŽ a I. LMŽ (súťaž FK s licenciou FA,  licenciou ÚTM a doplnené o čakateľov, schválených VV SFZ).

V prípade, ak FK neplnia podmienky licenčného systému mládeže SFZ, môžu byť zo súťaže vylúčené a na ich miesto môžu byť zaradené najlepšie FK, ktoré splnili podmienky na účasť v I. LSŽ (športové a licenčné kritériá). 

Hrací systém:

1. LSŽ – západ (U15 + U14): 16 tímov (25 kôl v skupine o víťaza, 24 kôl v skupine o umiestnenie).

Rozdelenie: 

  • Skupina o víťaza najlepších 6 tímov dve kolá každý s každým doma/vonku (10 súťažných stretnutí) – body zo základnej časti sa nezapočítavajú;
  • Skupina o umiestnenie 10 tímov jedno kolo každý s každým v opačnom garde ako v základnej časti doma alebo vonku (9 súťažných stretnutí) – započítavajú sa body zo vzájomných stretnutí zo základnej časti.

* poradie po základnej časti sa určuje podľa družstva U15.

1. LSŽ – východ a stred (U15 + U14): 12 tímov v obidvoch skupinách (25 kôl v nadstavbovej skupine stred + východ, 25 kôl v obidvoch skupinách o umiestnenie).

Rozdelenie: 

  • Nadstavbová časť: prvé 4 tímy zo stredu a prvé 4 tímy z východu po základnej časti dve kolá každý s každým: doma/vonku (14 súťažných stretnutí) – body zo základnej časti sa nezapočítavajú,
  • Skupina o umiestnenie: 8 tímov v každom regióne dve kolá každý s každým doma/vonku (14 súťažných stretnutí) – body zo základnej časti sa nezapočítavajú.

* poradie po základnej časti sa určuje podľa družstva U15.

1. LMŽ – západ (U13 + U12): 16 tímov (22 kôl v sk. o víťaza, 22 kôl v sk. o umiestnenie).

Rozdelenie: 

  • Skupina o víťaza: najlepších 8 tímov jedno kolo každý s každým v opačnom garde ako v základnej časti  doma  alebo  vonku (7 súťažných stretnutí) – započítavajú sa body zo vzájomných stretnutí zo základnej časti;
  • Skupina o umiestnenie: 8 tímov jedno kolo každý s každým v opačnom garde ako v základnej časti doma alebo vonku (7 súťažných stretnutí) – započítavajú sa body zo vzájomných stretnutí zo základnej časti.

* poradie po základnej časti sa určuje podľa družstva U13.

1. LMŽ – východ a stred (U13 + U12): 12 tímov v obidvoch skupinách (22 kôl v skupine stred, 22 kôl v skupine východ).

  • Dve kolá každý s každým v obidvoch skupinách: doma/vonku (22 súťažných stretnutí), bez nadstavbovej časti. 

Postup a zostup z I. LSŽ a I. LMŽ: 

Súťaž má od súťažného ročníka 2017/2018 na obdobie troch súťažných ročníkov nemenné zloženie (nezostupuje sa z nej). V praxi to znamená, že v prípade, ak nepríde u niektorého z FK k porušeniu licenčných podmienok, bude mať súťaž v súťažnom ročníku 2019/2020 nemenné zloženie.

KOMISIA ROZHODCOV

Obsadenie spomienkového stretnutia reprezentačnej 21-ky D. Radolského 1998 – 2000, 20.5. o 17:30: Pavlík, Pozor, Roszbeck, ihrisko Tehelné pole.

Obsadenie medzinárodného turnaja Slovakia Cup 2019 (U18):

20.5. o 12:00 

Anglicko – Rusko  Kišš, Roszbeck, Štofik, Chromý, ihrisko Zlaté Moravce;

Česko – Ukrajina  RUS, Galo, Budáč, CRO, ihrisko Zvolen;

Chorvátsko – Španielsko  Gemzický, Tomčík, Jekkel, Libiak, ihrisko Podbrezová;

o 18:00 Slovensko – Mexiko  CZE, Ferenc, Štrbo, UKR, ihrisko Žiar n. Hronom.

21.5. o 12:00 

Ukrajina – Španielsko  Marhefka, Vitko, Sluk, Gemzický, ihrisko Žiar n. Hronom;

Chorvátsko – Česko  Očenáš, Kováč, Zemko, Nemček, ihrisko Zvolen;

o 17:00 Rusko – Mexiko  UKR, Halíček, Košecký, CZE, ihrisko Zvolen;

o 18:00 Slovensko – Anglicko  CRO, Poláček, Čajka, RUS, ihrisko Žiar n. Hronom.

23.5. o 12:00 

Ukrajina – Chorvátsko  Nemček, Jekkel, Budáč, Gemzický, ihrisko Žarnovica;

Rusko – Slovensko  CZE, Tomčík, Hrmo, CRO, ihrisko Zvolen;

Mexiko – Anglicko  Ruc, Roszbeck, Štofik, Kišš, ihrisko Zlaté Moravce;

Španielsko – Česko  RUS, Kováč, Zemko, UKR, ihrisko Žiar n. Hronom

24.5. o 12:00

stretnutie o 7. miesto  SFZ, SFZ, SFZ, SFZ, ihrisko Žarnovica;

stretnutie o 5. miesto  SFZ, SFZ, SFZ, SFZ, ihrisko Kremnička;

stretnutie o 3. miesto  SFZ, SFZ, SFZ, SFZ, ihrisko Zvolen;

o 18:00 finále  SFZ, SFZ, SFZ, SFZ, ihrisko Žiar n. Hronom.  

Oznamuje termín a miesto konania licenčného seminára rozhodcov (licencia P) a licenčného seminára pozorovateľov rozhodcov: 24. – 26.5.2019 v Tatranskej Lomnici. Pozvánky a program boli nahláseným frekventantom zaslané elektronickou poštou.

Ospravedlnenia: M. Krivošík 31.5. – 2.6., Hrmo 1. – 2.6. (zrušené ospravedlnenie), Perát 1. – 2.6., D. Bobko 24. – 26.5., Vorel 6. – 20.6., Ježík 10. – 23.6., Kováč 24.5., Libiak 15.6., Čiernik 31.5. – 2.6., Henček 7. – 9.6.

Úsek PR – ospravedlnenia: Hracho 24. – 25.5., Gádoši 18.5. a 24.5., Šipoš 24.5.

KOMISIA DELEGÁTOV

Oznamuje, že Letný seminár DS sa uskutoční v dňoch 12. – 13.7.2019 v Bratislave (hotel Vienna House, Galvaniho 28).  Pozvánka  s programom  bude  všetkým  účastníkom zaslaná e-mailovou poštou.

Oznamuje, že v spolupráci s KRaD SsFZ, v termíne 26. – 27.7.2019 usporiada v L. Mikuláši (hotel Klar, Nám. 1. mája 117) dvojdňové licenčné semináre na získanie licencie Delegáta zväzu (“A“) a licencie Delegáta stretnutia (“P“). Záujemcovia o získanie, resp. predĺženie licencie Delegáta zväzu, resp. licencie Delegáta stretnutia, môžu zaslať záväznú prihlášku členovi KD SFZ p. Jaroslavovi Švarcovi na e-mailovú adresu jsvarc238@gmail.com najneskôr do 30.6.2019 (všetky potrebné tlačivá k prihlasovaniu sú dostupné na stránke www.futbalsfz.sk, v sekcii Legislatíva / Odborné komisie / Komisia delegátov). Potvrdenie o zaradení žiadateľa do licenčného vzdelávania bude žiadateľovi zaslané na jeho e-mailovú adresu po uvedenom termíne. Výška poplatku je stanovená na 75 € (zahŕňa náklady na ubytovanie, stravu, lektorov a materiálno-technické zabezpečenie). Záväznosť prihlásenia sa spočíva aj v tom, že prihlásený je povinný uhradiť celkové náklady na seminár aj v prípade, ak by sa ho v konečnom dôsledku z akéhokoľvek dôvodu nezúčastnil.

Ospravedlnenia: Chocholouš 22. – 27.5., Tomášová 25. – 26.5.

MATRIKA

V zmysle znenia Smernice o právno-organizačných zmenách v kluboch, článok 14, odsek 3, futbalový klub FC Košice oznámil úmysel vykonať právno-organizačnú zmenu podľa článku 11 uvedenej smernice – prevod súťažných a registračných práv družstiev ženského futbalu TJ Lokomotíva Košice.

SEKRETARIÁT

Všetky platné predpisy (poriadky, organizačné pokyny, smernice a iné predpisy) SFZ sú verejne prístupné na http://www.futbalsfz.sk/sfz-legislativa. 


Milan Vojtek
Mohlo by vás zaujímať
Úradná správa SFZ č. 48 zo dňa 14. 6. 2019

14.6.2019 12:30

Úradná správa SFZ č. 47 zo dňa 7. 6. 2019

07.6.2019 12:33

Úradná správa SFZ č. 46 zo dňa 31. 5. 2019

31.5.2019 12:25

Úradná správa SFZ č. 45 zo dňa 24. 5. 2019

24.5.2019 12:31

Úradná správa SFZ č. 43 zo dňa 10. 5. 2019

10.5.2019 12:25

Úradná správa SFZ č. 42 zo dňa 3. 5. 2019

03.5.2019 15:28

Úradná správa SFZ č. 41 zo dňa 26. 4. 2019

26.4.2019 12:08

Úradná správa SFZ č. 40 zo dňa 19. 4. 2019

19.4.2019 09:43

Úradná správa SFZ č. 39 zo dňa 12. 4. 2019

12.4.2019 12:57

Úradná správa SFZ č. 38 zo dňa 5. 4. 2019

05.4.2019 13:06

Úradná správa SFZ č. 37 zo dňa 29. 3. 2019

29.3.2019 13:17

Úradná správa SFZ č. 36 zo dňa 22. 3. 2019

22.3.2019 17:50

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.