angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

V HLOHOVCI IHRISKO S NOVÝM UMELÝM TRÁVNIKOM

10. August 2018

HLOHOVEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Zástupcovia FC Slovan Hlohovec s.r.o., SFZ, ZsFZ a mesta Hlohovec prestrihli pásku pri príležitosti slávnostného otvorenia ihriska s umelým trávnikom v Hlohovci. 

Galéria

Zástupca generálneho sekretára pre operatívne riadenie a manažér integrity futbalu Peter Dedík, zástupca investora FC Slovan Hlohovec Adam Svíba, primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár a predseda ZsFZ Ladislav Gádoši prestrihli pásku pri príležitosti slávnostného otvorenia ihriska s umelým trávnikom v Hlohovci v rámci projektu UEFA HatTrick. 

Rodisko legendárneho Ladislava Kunu sa od dnešného dňa môže pýšiť umelým trávnikom v areáli FC Slovan Hlohovec. „Od začiatku sme cítili podporu mesta a aj preto sa rozhodli pre projekt výstavby ihriska s umelým povrchom. Vďaka mestu máme priestory v dlhodobom prenájme a vďaka zdrojom zo súkromného sektora, podpore SFZ, ZsFZ v rámci projektu HatTrick UEFA sa dnes môžeme tešiť z tohto ihriska. Prajem si, aby sme na ňom oslavovali veľa víťazstiev nášho klubu, aby nám aj vďaka tomuto trávniku vyrástli v Hlohovci skôr či neskôr reprezentanti a aby vložené úsilie a zdroje splnili svoj účel,“ povedal v príhovore pred prestrihnutím pásky zástupca FC Slovan Hlohovec s.r.o. Adam Svíba.

Primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár ocenil prácu zástupcov domáceho klubu a naznačil možné pokračovanie projektu: „Som rád, že nezostalo len pri slovách a projekt bol zrealizovaný až do konca. Teraz je tu priestor otvoriť debatu v súvislosti s revitalizáciou objektu a okolia štadióna.“ Zástupca generálneho sekretára pre operatívne riadenie a manažér integrity futbalu Peter Dedík v príhovore poďakoval zúčastneným subjektom za vložené investície a vyzdvihol trpezlivosť zúčastnených strán. „Nie je to tak dávno, keď sme sa tu prechádzali po ploche zarastenej burinou a dnes je tu krásny trávnik, na ktorom naháňajú loptu deti. Čo viac si priať? Je to v poradí 11. ihrisko s umelým povrchom v rámci projektu UEFA HatTrick, Slovenský futbalový zväz podporil projekt dotáciou vo výške 100-tisíc eur.“

Akcii predchádzal predzápas mládežníckych výberov domáceho Hlohovca proti rovesníkom FC Spartak Trnava a vystúpenie majsterky sveta vo freestyle Lucie Kevickej. Program vyvrcholil zápasom legiend trnavského Spartaka na čele s bývalými slovenskými reprezentantmi Miroslavom Karhanom, či Igorom Bališom proti domácemu FC Slovan Hlohovec.