www.futbalsfz.sk

V Pezinku a v Senci zrekonštruovali zázemie na štadiónoch, nové priestory využije 540 ľudí

nedeľa, 10.03.2019
|
Posledná aktualizácia 10.3.2019 20:11

zdroj: SFZ
V novej šatni v Pezinku visí aj takýto transparent.

PEZINOK/SENEC (SFZ) – V Pezinku a v Senci sa tešia z vynoveného zázemia na štadiónoch. Nový vzhľad dostali, šatne, chodby, toalety, sprchy či vzduchotechnika. Slovenský futbalový zväz prispel na obnovy priestorov v týchto dvoch mestách po 30 000 eur. Rekonštrukcia sa konala v rámci projektu Podpory rekonštrukcie a výstavby futbalovej infraštruktúry.

Finančné prostriedky na projekt pridelila pre SFZ Vláda Slovenskej republiky prostredníctvom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vo výške 6 miliónov eur. Finančná podpora na jeden projekt zo strany zväzu sa pohybuje od 10 000 do 50 000 eur, pričom povinné spolufinancovanie predstavovalo minimálne 25 percent z celkovej sumy rozpočtu projektu.

Z nového a kultúrnejšieho prostredia sa teší približne 240 detí v klube v Pezinku. „Šatne slúžia pre pätnásť mládežníckych tímov, ktoré máme v klube. Desať družstiev má tréning tri razy do týždňa, zvyšných päť má dva tréningy v týždni,“ priblížil predseda klubu PSČ Pezinok Ernest Meszáros. Čo všetko prešlo rekonštrukciou na štadióne? „Rekonštuovaná bola najmä ľavá časť budovy, boli to šatne a priestory pod tribúnou. S prácami sa začalo v decembri 2017 a skončili sa v apríli 2018. Zrekonštruovali sa rozvody teplej úžitkovej vody, rozvody kúrenia, elektriny, urobili sa povrchové úpravy a nové sú aj svetlá a podlahy,“ povedal referent údržby majetku mesta Pezinok Štefan Tančár.


Z nových priestorov majú radosť aj v Senci, kde ich bude využívať približne 300 členov klubu. „Máme pätnásť mládežníckych družstiev a jedno seniorské mužstvo. Rekonštrukcia nešla úplne podľa plánov, ale snažili sme sa, aby sme práce stihli urobiť za jeden mesiac,“ vravel športový riaditeľ a tréner MŠK Senec Andrej Štellár, ktorý opísal, aké práce sa na budove štadióna urobili. „Naša budova bola naozaj v dezolátnom stave. Od rekonštrukcie sme okrem iného chceli, aby sa dala do poriadku aj z hygienickej stránky, keďže vnútri sa nachádazjú a prezliekajú sa aj deti. Hlavným zámerom prác bola rekupilácia vzduchu, aby nám nevlhli steny. Opravili sa všetky šatne, vymaľovali sa útroby budovy, nakúpil sa nový nábytok,“ uviedol Štellár.

Okrem Pezinka a Senca sa do projektu Podpory rekonštrukcie a výstavby futbalovej infraštruktúry zapojilo ešte 25 miest Bratislavského futbalového zväzu.


Branislav Sarňák
Značky
SFZ
Štadióny
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner