angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

UŽ DNES V TRNAVE: Veľká kniha emócii - hráčov, trénerov, fanúšikov

08. November 2017

BRATISLAVA (SFZ) – Veľká kniha emócií – to je titul publikácie, ktorá sa už čoskoro dostane na pulty slovenských kníhkupectiev.
Kľúčovým slovom pre jej obsah je futbal, sprievodnými kvalifikácia MS 2018, slovenská reprezentácia, hráči, tréneri a – fanúšikovia. Autor fotografií Peter Šurík vybral celkom 920 emotívnych záberov, zachytávajúcich zaujímavé okamihy na tribúnach i na ihriskách, zo štadiónov, letísk i miest, kde sa hralo. Zobrazení sú všetci slovenskí reprezentanti, ktorí zasiahli do bojov o šampionát v Rusku, ale aj do 3000 futbalových priaznivcov, fandiacich sokolom, aj ich súperom.

Bolo mi poteším byť jedným z vás, fanúšikov, a fandiť našim chlapcom, cítiť ich aj našu radosť, ukazovať spoločnú hrdosť, vnímať túžbu víťaziť. Rovnako ma tešilo zachytávať dravosť, snahu, odhodlanie a futbalové umenie hráčov na ihrisku, ako aj všetky emócie, ktoré vám futbal počas posledného obdobia prinášal. Budem rád, ak vám táto kniha poslúži ako spomienka na krásne futbalové obdobie,“ napísal v závere knihy jej autor.
Fakty o knihe: plnofarebná, formát 300 x 210 mm, 160-gramový papier, 160 strán, profily hráčov, aj ich vyjadrenia k tomu, čo im zápasy kvalifikácie o svetový šampionát dali a čo vzali.
Ak niekde ale platí, že jedna fotografia je za päťdesiat slov, tak je to práve v tejto knihe.
Vážime si priazeň našich fanúšikov, prítomnosť a podporu každého jedného priaznivca. Táto kniha je jeden zo spôsobov poďakovania za súdržnosť slovenských fanúšikov a slovenskej futbalovej reprezentácie,” povedal riaditeľka PR oddelenia SFZ Monika Jurigová.
Prvým krokom na verejnosť pre túto výnimočnú knihu je autogramiáda, ktorá ju symbolicky vyprevadí na priamu cestu k fanúšikom. Koná sa DNES, teda v nedeľu 12. novembra v nákupnom centre City aréna v Trnave o 17:00 pred kníhkupectvom Panta Rhei. Akciu moderuje Tomáš „Tomaggio“ Kadlec, krstnými otcami sú...
Ale všetko neprezradíme, prídite sa pozrieť a kúpiť si knihu, jej cena je 19,80 eura.

Kniha je samozrejme dostupná už aj na eshop.futbalsfz.sk