Sobota, 25.1.2014 23:00 | Posledná aktualizácia 25.10.2017 11:19

KUALA LUMPUR (SFZ) - Tím Ladislava Pecka zdolal vo finále rovesníkov z Iránu 2:0 po predĺžení

Slovenská reprezentácia do 16 rokov zvíťazila v medzinárodnom turnaji tímov do 16 rokov, keď vo finále zdolala reprezentačný výber Iránu 2:0 po predĺžení. V riadnom hracom čase sa zápas skončil bez gólov. Tím Ladislava Pecka získal hlavnú cenu vo výške 50 000 USD a Ľubomír Tupta bol vyhlásený za najlepšieho strelca turnaja. Aj tím aj mladý prešovský kanonier tak obhájili svoje minuloročné triumfy. V zápase o 3. miesto zdolal brazílsky tím Internacional SC portugalský Sporting Lisabon hokejovým výsledkom 6:2.

V riadnom hracom čase sa zápas skončil bez gólov, keď vyloženú gólovú príležitosť si nevypracoval ani jeden tím. Obe mužstvá hrali veľmi pozorne v obrane a pokúšali sa o prekvapivé protiútoky. Platilo to až do záveru prvého predĺženia. Najskôr kapitán Martin Macho hlavičkou po priamom kope strhol vedenie na našu stranu a vzápätí vybojoval loptu Tupta, ktorý ju posunul úplne nekrytému Moďorošimu, ktorý zvýšil na 2:0. V 110. minúta sme mali obrovské šťastie, keď hneď po sebe Iránci nastrelili brvno a žrď. Náš súper sa ani v oslabení nevzdával a ešte niekoľkokrát nebezpečne ohrozil bránu Szárasa, mladí slovenskí reprezentanti si však napokon finálové čisté konto (tak ako pred rokom) ubránili a mohli sa tešiť z cenného víťazstva.

Slovensko "16" - Irán "16" 2:0 p.p. (0:0, 0:0)

Góly: 105. Macho, 105. Moďoroši
ŽK (SR): Nemček, Moďoroši

SLOVENSKO "16": Száras - Lénárt, Macho, Šulek, Nemček, Mašulovič, Zemko, Tešlár (47. Jedinák), Štefanec (64. Jurík), Baumgartner (69. Moďoroši), Tupta (117. Adamec)