Štvrtok, 23.1.2014 23:00 | Posledná aktualizácia 25.10.2017 11:24

KUALA LUMPUR (SFZ/SITA) - V penaltovom rozstrele zdolal tím L. Pecka Sporting Lisabon 8:7, keď aj po predĺžení skončil semifinálový zápas nerozhodne 1:1

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 16 rokov si vybojovali účasť vo finále na medzinárodnom turnaji v Malajzii s názvom Frenz U16 International Cup 2014. Zverenci trénera Ladislava Pecka hrali v piatkovom semifinále s portugalským tímom Sporting Lisabon v riadnom hracom čase aj po predĺžení nerozhodne 1:1, v následnom dramatickom jedenástkovom rozstrele zvíťazili 8:7. Rozhodujúci gól z "bieleho bodu" strelil hráč ŠK Slovan Bratislava Roman Zemko.

Mladí Slováci boli najúspešnejší v základnej A-skupine, ktorú vyhrali s 12 bodmi. Aj semifinálový duel proti Sportingu Lisabon začali lepšie: v 28. min sa pekne uvoľnil v šestnástke portugalského súpera Seničan Denis Baumgartner a sám pred brankárom nezaváhal - 1:0. Po zmene strán skóroval v 73. min Duarte a vyrovnal. V predĺžení sa nerozhodný stav nezmenil, o postupe tímu SR "16" do súboja o celkové prvenstvo rozhodli strely zo značky pokutového kopu.

Na tomto podujatí v Malajzii účinkovalo deväť mládežníckych klubov z deviatich krajín sveta a reprezentačné výbery Slovenska a Iránu do 16 rokov. Dve mužstvá z každej skupiny postúpili do semifinále, pre zvyšné tímy sa po súbojoch v skupinách turnaj skončil.

Slovensko "16" - Sporting Lisabon 1:1 (1:1, 1:0) / p.k. 8:7

Góly: 28. D. Baumgartner - 73. Duarte
ŽK: Zemko - Lima
penaltový rozstrel: Mašulovič, Macho, Tešlár, Tupta, Šulek, Nemček, Moďoroši a Zemko premenili; Adamec v 5. sérii nedal
Náš brankár zneškodnil strely Sinoesa a Palanchu

SLOVENSKO "16": Szárás - A. Lénárt (46. Vallo), Macho, M. Šulek, D. Nemček - Jedinák (60. Moďoroši), Zemko, Tešlár, P. Jurík (117. Adamec), D. Baumgartner (65. Mašulovič) - Tupta

SPORTING (základná zostava): Foles - Sinoes, Palancha, Lima, Vaz, Fernandes, Duarte, Alneida, Conte, Severino, Enceba

Ladislav Pecko (tréner SR "16"): "Na súpera sme sa veľmi dobre pripravili. Dobre sme vstúpili do zápasu, dali sme gól, mali sme šance a kontrolovali sme hru Bohužiaľ, sa nám nepodarilo dať druhý gól a súper z prvej strely vyrovnal. Mali sme aj trochu smoly v nadstavenom čase, ale našťastie to dobre dopadlo. Pre nás by bolo lepšie hrať proti brazílskemu Internacional SC, aby sme im oplatili prehru. V prvom rade si musíme oddýchnuť, lebo dnes toho bolo veľa. Vo finále sa budeme snažiť odovzdať na ihrisku maximum a dať o gól viac aspoň v penaltách."

V druhom semifinále zdolal reprezentačný výber Iránu brazílsky tím Internacional SC 3:1 po predĺžení, keď v riadnom hracom čase skončil zápas 1:1.

Vo finále turnaja sa tak stretnú reprezentačné tímy do 16 rokov Slovenska a Iránu. Uskutoční sa v nedeľu 26. januára o 13:45 SEČ. Slovensko obhajuje prvenstvo z vlaňajška. Nie je bez zaujímavosti, že v ňom zdolal taktiež súpera z Iránu, v tomto prípade to bol klubový tím Persepolis FC v penaltovom rozstrele 5:3.