Streda, 11.9.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 25.10.2017 06:52

SENEC (SFZ) - V druhom z dvojice priateľských zápasov zdolal tím Ladislava Pecka rovesníkov z Írska najtesnejším rozdielom

Aj v druhom vzájomnom zápase reprezentácií Slovenska a Írska do 17 rokov boli úspešnejší zverenci Ladislava Pecka. Na štadióne NTC v Senci zvíťazili gólom z pokutového kopu, úspešným penaltovým exekútorom bol Adrián Kopičár.

Slovensko "17" - Írsko "17" 0:0 (0:0)

Gól: 77. Kopičár (11m)
ŽK: 15. Holland
R: Jánoš – Roszbeck, Ščúry (Slovensko), 100 divákov

SLOVENSKO "17": Greif – Ďurek, Kubrický, Szalai – Bénes (41. Kopičár), S. Mráz (41. Michlík), Krč „C“, Kurčík, Hric (41. Vajs) – Kondrlík, Špalek. Tréner: Ladislav Pecko

ÍRSKO "17": Moran – Benson, Whelan (7. Tuite), Kane „C“, Osam – Holland (80. Bernard), Benrougguibi (63. Breslin), Duggan (41. Dolan), Daly (54. Elworthy) - Scott (41. Corkery), Devers. Tréner: Tom Mohan

Priebeh zápasu:

2. min - prvá strela na bránu. Strielal Samuel Mráz, vyrazenú loptu takmer dobehol Špalek.
4. min - Kondrlík zachytil zlý odkop brankára, následnú strelu gólman hostí kryl.
6. min - Bénes z priameho kopu mieril do šibenice, brankár Moran vytlačil loptu na roh.
7. min - stridanie hostí - zraneného Whelana nahradil Jack Tuite (č.4).
13.min - veľká šanca nášho tímu. Najprv Kondrlík nastrelil po centri zľava žrď a odrazenú loptu namieril Mráz do vybiehajúeho brankára hostí.
15. min - ŽK: Holland.
20. min - Kondrlík predĺžil hlavou loptu do 16-ky, nikto z našich nenabiehal do kocovky.
21. min - Bénes rozohral priamy kop, hlavičkou loptu nadvihol Szalay, tá preletela nad bránu Írska.
28. min - nebezpečnú strelu Bensona kryl náš brankár Greif.
32. min - Mráz priťukol na hranici 16-ky Kondrlíkovi, jeho slabá strela nemohla ohroziť brankára hostí.

Polčas: 0:0

41. min - trojité striedanie v našom mužstve: Trojicu Mráz, Bénes, Hric nahradili Vajs, Michlík a Kopičár.
48. min - Kondrlík vyhral bežecký súboj s brankárom pred šestnástkou, stačil si hodiť loptu na kraj ihriska, ale center pred odkrytú bránu zblokovala obrana súpera.
48. min - z následného protiútoku po chybe Kubrického išiel Holland sám na nášho brankára, ten podržal mužstvo výborným vybehnutím.
49. min - strela Jakuba Krča do náruče brankára hostí.
50. min - strieľaný center Kurčíka preletel pozdĺž brány súpera...
51. min - Kurčíkov zblokovaný center narobil problémy brankárovi hostí, následne hostia nezvládli brejk. V trojici sa rútili na dvoch našich obrancov, so strelou Deversa nemal brankár Greif problémy.
63. min - striedanie hostí: Benrougguibiho nahradil Breslin.
69. min - center Breslina Greif vyboxoval mimo šestnástky, po kombinácii sa dostal do koncovky z pravej strany Elworthy, lopta minula vzdialenejšiu žrď našej brány.
70. min - Kurčík skvelým pasom našiel nabiehajúceho Kondrlíka, ten sa v pokutovom území snažil prelobovať brankára hostí - neúspešne...
71. min - striedanie hostí. Deversa nahradil Ramadan.
73. min - závar v našej šestnástke ukončil gól z ofsajdu.
75. min - kapitán hostí Kane spálil tutovku. Loptu napálil v čistej šanci zblízka len do žrde...
76. min - následne z protiútoku Kondrlík v koncovke minul pravú žrď.
77. min - GÓL: Kopičár z penalty s prehľadom po predchádzajúcej ruke hostí v pokutovom území skóroval - 1:0!

KONEČNÝ VÝSLEDOK:  1:0

Ladislav Pecko (tréner SR "17"): "Našim najväčším nepriateľom alebo súperom sú naši vlastní hráči. Máme dobre rozohraný zápas, dobre hráme, nepremeníme šance, robíme technické chyb, zľakneme sa, a potom dostávame súpera na koňa. Je to veľká škoda, lebo keď máte takú prevahu ako prvých 25 minút, nedáte góly a ľahkými chybami dostanete súpera na nohy, tak sa ťažšie hrá."