Štvrtok, 9.1.2014 23:00 | Posledná aktualizácia 18.10.2017 08:20

PETROHRAD (SFZ) - Reprezentácia SR do 18 rokov podľahla v semifinále turnaja V. Granatkin Memorial Rusku 1:3.

Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov podľahla v semifinále medzinárodného turnaja v Petrohrade domácemu Rusku 1:3. Prvá prehra na turnaji rozhodla o tom, že zverenci trénera Milana Malatinského nastúpia v nedeľu 12.1. v zápase o 3. miesto proti tímu Turecka, ktorý v prvom semifinále podľahol Japonsku 1:3.

Rusko "18" - Slovensko "18" 3:1 (1:1)

Góly: 21. Zujev, 46., 65. Gulijev - 14. Haraslín (11m)
ŽK: Gulijev, Marčenko
R: Vasiljev - Bolšakov, Sucharenok (všetci Rusko)

Najlepší hráči: Gulijev - Kupec

RUSKO "18": A. Kuznecov - Nikolaješ, Marčenko (34. Rukas), Buranov, Novak, Gulijev (76. Lanin), Anisimov (65. Čerov), Belikov, Šejdajev, Nesterenko (68. I. Frolov), Zujev (64. Arajev)

SLOVENSKO "18": Semanko - Vodecký, Vavro, Sipľak, Kupec - Grič (85. Berežný), Kotrík (73. Chvátal), Špalek (55. Vlček), Káčer (63. Lovás) - Slaninka (55. Rajník), Haraslín

Mužstvo Slovenska vstúpilo do zápasu aktívne. V 6. minúte skúšal šťastie tvrdou strelou z 20 metrov Haraslín, ale mieril iba nad brvno ruskej brány. Autor štyroch gólov na turnaji pridal piaty zásah v 14. minúte. Po kombinačnej akcii a kľučke stredopoliara Káčera v pokutovom území videl Gulijev za faul na žilinského stredopoliara žltú kartu a loptu si na biely bod postavil kapitán Lukáš Haraslín. Umiestnenou strelou po ľavej ruke brankára Vasilijeva poslal naše mužstvo do vedenia - 0:1. Súper odpovedal v 21. minúte. Akciu stredom našej obrany naši zadáci odvrátili mimo pokutového územia, no keď sa zdalo, že nebezpečenstvo je zažehnané, poslal Alexandr Zujev nechyteteľný oblúčik do šibenice Semankovej brány - 1:1. V ďalšej časti hry sa hral vyrovnaný futbal, akcie na oboch stranách zachytávali pozorné obrany tímov alebo im chýbali presné finálne prihrávky. Haraslín sa niekoľkokrát pokúšal o individuálne prieniky, aktívny Káčer skúšal v 37. minúte šťastie strelou z diaľky.

Úvod druhého polčasu zverenci trénera Malatinského nezachytili a už v 46. minúte sa ujali vedenia zásluhou Ajaza Gulijeva futbalisti Ruska. O dve minúty sme boli blízko k vyrovnaniu. Spoza 16-ky napriahol Grič a jeho strela len tesne minula pravú žrď Kuznecovovej brány. Snaha o vyrovnanie bola očividná a tréner Maltinský poslal v 55. minúte na ihrisko čerstvé sily. Špaleka a Slaninku nahradili Rajník a Vlček. Naše mužstvo bolo aktívne, ale do streleckých príležitostí ich pozorná obrana domáceho mužstva nepúšťala. Naopak, v 65. minúte mieril striedajúci Čerov vo vyloženej šanci z päťky do brvna, k odrazenej lopte sa dostal strelecky disponovaný Ajaz Gulijev a technickou strelou "upratal" loptu za chrbát brankára Semanka - 1:3. V ďalšom priebehu sa nášmu tímu napriek snahe nepodarilo zmazať náskok súpera a po prehre 1:3 ich čaká v nedeľu súboj o 3. miesto.

Milan Malatinský (tréner SR "18"): "Musím priznať, že domáce mužstvo zaslúžene zvíťazilo. Bolo pre nás cťou hrať proti úradujúcim majstrom Európy. Po inkasovaných góloch v druhom polčase sme sa snažili až do záverečného hvizdu urobiť niečo s výsledkom, ale nepodarilo sa nám streliť kontaktný gól a zdramatizovať záver zápasu. Opakujem, dvojgólové viťazstvo domácich považujem za zaslúžené."