Streda, 6.8.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 11.10.2017 12:52

DUNAJSKÁ LUŽNÁ (SFZ) - Reprezentantky do 19 rokov remizovali v prvom oficiálnom zápase v NTC Dunajská Lužná s Dánkami 1:1

Po slávnostnom otvorení zrekonštruovaného štadióna s novým menom NTC Dunajská Lužná sa na trávnik postavili výbery žien do 19 rokov Slovenska a Dánska. Po vyrovnanom prvom polčase. Skóre sa menilo na začiatku i konci druhého polčasu.

Slovensko - Dánsko 1:1 (0:0)

Góly: 90.+ Graversen (vlastný) - 46. Vangsgaard
ŽK: 79. Graversen
R: Chudá - Matulová, Matejová (všetky Slovensko)
312 divákov

SLOVENSKO: Póňová - Hviščová (60. Szeibecederová), Moťovská, Vojteková (23. Juríková), Čeriová - Kovaľová - Tóthová (53. Havranová), Líšková, Čahojová (66. Čopíková), Maslová (69. Chrenková) - Švecová

DÁNSKO: Jensen (46. Jørgensen) - Skov (46. Karsberg-Petersen), Pedersen, Plasmann, Graversen - Jørup, Madsen, Vangsgaard - Barut, Broch-Lips (62. Svartstein), Krum (62. Sørensen)

Úvod prvého oficiálneho zápasu na zrekonštruovanom štadióne NTC Dunajská Lužná sa niesol vo vyrovnanom duchu, bez výraznejších šancí na jednej či druhej strane. Prvá veľká šanca hostí prišla v 8. minúte, keď sa Amalie Vangsgaard ocitla sama pred našou brankárkou Póňovou, ale bol z toho iba roh, ktorý zvereknyne Branislava Petroviča odvrátili. V 15. minúte si Vangsgaard opäť našla voľné miesto na pravej strane od našej brankárky, tá si však s jej centrovanou strelou poradila. V 23. minúte využila naše dočasné oslabenie po zranení Vojtekovej kapitánka Jørupová a z dobrej pozície pred šestnátkou sa pokúsila prekvapiť. Jej strela však mierila nad bránu. Dánky začali viac tlačiť na domáce hráčky a v 29. mali opäť šancu pri štandardnej situácii. Kapitánka Jørupová však opäť mierila privysoko. V 32. minúte sa pokúsili Slovenky prevziať kontrolu nad loptou pred dánskou šestnástkou, cez Pedersenovú a Skovovú sa však ku strele nedostali. O tri minúty neskôr sa do šance dostávala po pravom krídle Barutová, krížnu prihrávku na ľavú stranu Krumovej jej slovenská obrana nedovolila. Na druhej strane získali Slovensky výhodu priameho kopu asi 35 metrov od brány Jensenovej, ani po ňom sa však skóre nemenilo. V 38. minúte sa k dobrej šanci dostala Líšková, jej strela z 20 metrov ale minula dánsku bránu. V závere prvého polčasu sa o akciu ešte pokúsila Tóthová, ale bez úspechu.

Druhý polčas začali výrazne lepšie Dánky, keď sa Vangsgaardová dostala s loptou pred našu kapitánku, ktorá loptu nezachytila - 0:1. V 55. minúte sa do šance dostávala Barutová, z trochu nešikovného súboja o loptu pred slovenskou bránou naše hráčky vyšli úspešnejšie. Dánky však ostali pri chuti a dlho nepustili Slovenky k hre, nieto k vypracovaniu šance. V 61. minúte sa pokúsila o vyrovanie Havranová strelou z diaľky, skóre sa ale nemenilo. Tréner Petrovič prestriedal a Slovenky sa opäť dostali do vyrovnanejšej hry. V 73. minúte bola v blízkosti pokutového územia Dánok faulovaná Havranová, následnú rozohrávku priameho kopu obrana hostí prečítala a loptu poslala mimo pokutového územia. O minútu neskôr na druhej strane opäť pokúšala šťastie Vangsgaardová, mierila nepresne. V 79. minúte po faule na prenikajúcu Slovensku videla Graversenová prvú žltú kartu v tomto zápase a dala tak priestor domácim hráčkam presadiť sa v štandardnej situácii. Tú, ani následný rohový kop, Slovenky na vyrovnávajúci gól nepremenili. 6 minút pred koncom sa o prienik po ľavej strane pokúsila Chreneková, center však zachytili Dánky. V záverečných minútach sa domáce hráčky nedokázali dostať z vlastného obranného územia, Dánkam sa ich prihrávky lepili na kopačky, ale nepúšťali sa do nepremyslených útokov. V záverečnej nadstavenej minúte centrovala loptu Martina Švecová a Anna Graversenová si loptu pätou posunula do vlastnej brány.

Branislav Petrovič (tréner): "Bol to veľmi ťažký súper. Som rád, že sme zvládli záver zápasu, tak ako sme zvládli a tešíme sa z remízy."