Nedeľa, 27.4.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 18.10.2017 07:20

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM (SFZ) - Slovensko "18" - Spojené arabské emiráty "18" 1:1

Slovensko - Spojené arabské emiráty  1:1  (0:0)

ŽK: 5. Vavro, 61. Vodecký, 80. Hromada - 25. Al Kaabi, 65. Aljasmi, 80. Aldhanhani
R: Charlamov (Rusko) - T. Somoláni, Bednár (Slovensko)

SLOVENSKO "18": Junas - Kupec, Sipľak, Vavro, Kadlec - Hromada, Grič (41. Kotrík) - Rajník (55. Vodecký), Ujlaky (41. Horodník), Lovas (41. Matejka) - Vestenický

SAE "18": Alshamsi - Almatroushi (80. Almehairi), Meftah, Kahoor, Aldhanhani, A. Khalid, Alshehhi (41. Baabdulla), M. Salim (63. Al Hammadi), Y. Alameri (75. Alabdouli), Z. Alameri, Al Kaabi (63. Aljasmi)

Od začiatku stretnutia sa odvíjala hra prevažne v strede poľa. V 5. minúte zamestnal brankára hostí strieľaný center Vestenického, súper pohrozil o minútu neskôr. Zayed Alameri najskôr vyprášil Junasove rukavice strelou z priameho kopu a následne po rohovom kope neatakovaný hlavičkoval nedôrazne tesne vedľa. Zverenci Milana Malatinského získali v ďalšom priebehu územnú prevahu, ale do streleckých príležitostí sa dostávali sporadicky. V 18. minúte mieril Vestenický v dobrej pozícii iba do stredu Alshamsiho brány, v 33. minúte zahodil Lovás najväčšiu šancu prvej časti hry, keď strelou zblízka bez prípravy prestrelil odkrytú bránku hostí.

Do druhého polčasu vstúpilo naše mužstvo s tromi zmenami v zostave a už o štyri minúty sa zapísal do streleckej listiny nový muž na ihrisku, útočník bratislavského Slovana, Róbert Matejka - 1:0. Po góle sa naše mužstvo usadilo pred pokutovým územím súpera a vypracovalo si ďalšie príležitosti. V 53. minúte mieril Vestenický do stredu brány a hlavičku Horodníka vytlačil efektívne brankár hostí. V 65. minúte udreli gólovo hráči Spojených arabských emirátov. Po rohovom kope Maftaha vrátil loptu na vzdialeneJšiu žrď hlavičkou Kahoor a pre nekrytého Husaina Baabdullu už nebol problém dopraviť loptu za Junasov chrbát - 1:1. Strhnúť vedenie na našu stranu sa pokúsil o štyri minúty neskôr Matejka. Stiahol si vysokú loptu, ale pohotová koncovka mierila len do pripravených rúk brankára Alshamsiho. Na druhej strane bol blízko ku gólu opäť Baabdulla. V závere stretnutia sa snažili zverenci Milana Malatinského strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no strelu Matejku zrazili obrancovia hostí a hlavičke Vavra v samom závere duelu chýbala razancia i presnosť. V prvom zápase na turnaji Slovakia Cup 2014 tak remizovala slovenská osemnástka s tímom SAE 1:1.

Milan Malatinský (tréner SR "18"): "Pred gólom na začiatku druhého polčasu sme si vytvorili viacero šancí, ktoré sme nevyužili. Fatálna chyba v defenzíve znamenala, že sme inkasovali gól. Potom to už bolo v takom kŕči. Veľmi sme chceli, ale, žiaľ, zápas pre nás dopadol nerozhodným výsledkom. Už teraz sa však musíme pozerať na ďalšieho súpera, Ukrajinu."

Robert Matejka (autor gólu): "Pocit zo zápasu určite nie je taký, ako sme si predstavovali. Verili sme, že tento zápas vyhráme, a to sa nám nepodarilo. Dostal som veľmi dobrú loptu do šestnástky a tam sa mi to podarilo zahlavičkovať popri brankárovi a našťastie to prešlo."