Štvrtok, 4.9.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 13.10.2017 07:48

POPRAD (SFZ) - Talianski hráči potvrdili svoje kvality. Zápas rozhodlo vylúčenie nášho stopéra

Slovenskí reprezentanti (ročník 1996) sa s talianskym výberom tohto ročníka nestretol prvýkrát. Na Slovensku sme tieto dve mužstvá mohli vidieť pred 15 mesiacmi na domácom šampionáte do 17 rokov, kedy náš tím v semifinále "squadra azzura" porazila 2:0. Priateľský zápas v NTC Poprad bol teda dobrou previerkou, kam sa oba tímy výkonnostne aj kvalitatívne posunuli. Výsledok stretnutia však vôbec nezodpovedá priebehu zápasu.

Slovensko "19" - Taliansko "19" 0:5 (0:2)

Góly: 25. a 49. Paragini, 45. Cerri (11m), 61. Mandragora, 89. Bastoni
ŽK: 64. Čmelík - 77. Troiani, 78. Bastoni, 80. Oneto
ČK: 45. Varga
R: Čiernik - Mihálik, Ličko (všetci Slovensko)

SLOVENSKO: Rodák - Kadlec, Vavro, Varga, Kupec (46. Kotrík) - Hromada (46. Kružliak), Lesniak (87. Grič) - Špalek, Káčer (57. Haraslín), Čmelík - Vestenický

TALIANSKO: Scuffet (74. Montipo) - Calabria (61. Troiani), Capradossi, Calabressi, Lo Porto (74. Bastoni) - Palazzi (57. Mandragora), Pellegrini - Pugliese (74. Mastali), Bentivenga (61. Oneto), Parigini (74. Anastasio) - Cerri

Zverenci Milana Malatinského začali veľmi dobre, keď po úvodnej rozohrávke hľadal Čmelík pred talianskou bránou Vestenického, ktorého však prihrávka tesne minula. V 18. minúte prešiel po pravej strane Čmelík, ktorého krásnu strelu hostia tečovali na roh. Na opačnej strane sa o podobú akciu pokúsil Parigini, ktorý pred Rodákovou bránou hľadal Pugieseho, ten dvakrát trafil našu obranu a ani tretia dorážka od talianskeho tímu neotvorila skóre stretnutia. V 22. minúte mali hostia výhodu štandardnej situácie asi 25 metrov od slovenskej brány, pozorný Rodák strelu vyrazil. V 24. minúte Vavro vyrazil prvý center Talianov, následnú strelu Pariginiho Kadlec nešťastne tečoval a Rodák nemal šancu - 0:1. V následných minútach Slováci prevzali iniciatívu a v 28. minúte sa Vestenický pokúsil presadiť cez obranu súpera v päťke, o minútu neskôr loptu pred Scuffeta viezol Čmelík. Ten bol aj adresátom Hromadovej prihrávky v 31. minúte, do strely mu však vbehol taliansky hráč, a tak bol jeho pokus nepresný. Slováci si vypracovávali stále viac a viac príležitostí, talianska obrana bola pozorná a na správnom mieste. V 36. minúte to po akcii Káčera, ktorý našiel nepokrytého Vestenického smrdelo gólom, opäť však zaúradovala obrana hostí, ktorá slovenského útočníka vytlačila z dobrého streleckého uhla. Ku koncu polčasu ostávalo akoby viac síl hosťom a aj oni sa dostali do príležitosti. V 45. minúte nedovoleným zákrokom zastavil pred Rodákom útočiaceho Taliana Varga, kapitán súpera Cerri sa zo vzdialenosti 11 metrov nemýlil, a tak mužstvá odchádzali do šatní za stavu 0:2.

Druhý polčas sa opäť začal strelou Vestenického, tentokrát trafil presne brankára Scuffeta, ktorý si loptu podržal. V 49. minúte si slovenskí hráči príliš dlho naoko bezpečne prihrávali loptu na svojej polovici ihriska. Jednu z týchto prihrávok vycítil Parigini a poľahky prekonal Rodáka - 0:3. V 61. minúte sa pred talianskou bránou dobre ukázal Nikolas Špalek, z následného protiútoku sa však opäť presadil súper, keď si gólový účet otvoril striedajúci Mandragora. Slováci napriek početnej nevýhode a nepriaznivému stavu sa nevzdávali a snažili sa vytvoriť si ďalšie príležitosti. Sebaistí Taliani, pre ktorých rozdiel štyroch gólov bol uspokojivý, pozorne bránili, s prehľadom prechádzali cez vysunutých Slovákov, atakovali a dobre sa stavali do prihrávok našich hráčov. Vestenický bol opäť v veľkej šanci v 72. minúte, ale opäť si na neho talianska obrana dala pozor, rozohraný roh súper zachytil a poslal dopredu Pariginiho, toho sa Slovákom podarilo zastaviť. V 78. minúte po štandardnej situácii skúsil dorážku aj stopér Denis Vavro, jeho hlavička však tesne minula. Štyri minúty pred koncom dostali Slováci možnosť zo štandardnej situácie po faule na Čmelíka. Prihrávku na zadnú žrď ešte Vavro zachytili, potom sa už lopty opäť ujali hostia a bolo po akcii. Taliani mali na konci oveľa viac síl ako domáci hráči, a tak Bastoni mohol relatívne jednoducho prejsť cez slovenskú obranu a zvýšiť na 0:5.