Pondelok, 16.9.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 25.10.2017 06:46

BÖLLNAS (SFZ) - Na turnaji 4 krajín vo Švédsku naši podľahli v úvodnom zápase Islandu na pokutové kopy

Reprezentácia do 17 rokov (ročník 1996) vo svojom úvodnom stretnutí na turnaji 4 krajín vo Švédsku podľahla na pokutové kopy Islandu, keď ich protihráčom sa na Haraslínov gól zo 68. minúty podarilo reagovať až v nadstavenom čase po štandardnej situácii v strede ihriska.

Island "17" - Slovensko "17" 1:1 (0:0)

Gól: 90.+4 Sigursson - 68. Haraslín
dodatkové strely z 11m: 2:4
ŽK: 50. Petursson - 30. Čmelík, 70. Hromada
R: Erikson - Nablsi, Hammarstöm

ISLAND "17": Hlöđversson - Hilmarsson, Albertsson (61. Sigurbjornsson), Friđjónsson, Gautasson (79. Assgeirsson), Sigurđsson, Sigurgeirsson, Eggertsson, Tómasson, Gylfason, Pétursson

SLOVENSKO "17": Rodák - Vodecký, Vavro, Sipľak, Kupec (58. Kotrík) - Hromada, Grič (61. Rajník) - Čmelík (87. Chvátal), Haraslín, Káčer - Vestenický (58. Polievka)

Slováci vstúpili do zápasu lepšie. V 2. minúte sa pretlačili do útoku a vybojovali prvý rohový kop, ktorý zahrával kapitán Haraslín. Center síce nevyšiel, ale už o päť minút neskôr sa pred isladnským brankárom objavil Vestenický, ktorého strelu z otočky ale zblokoval súper. Súper sa snažil presadiť, ale dostal sa len k vhadzovaniu v strede poľa. V 11. minúte rozohral Vodecký, Haraslín potiahol loptu cez pravú stranu, ale jeho center nenašiel odpoveď. V 16. minúte sa pred bránou domácich opäť objavil Haraslín, no nedokázal obísť posledného obrancu, súper si naviac vypýtal faul. v 18. a 19. minúte Slováci zahrávali ďalšie dva rohové kopy, no ani jeden z nich neotvoril skóre. V 22. minúte mohli Slováci viesť, keď Haraslín prihrával nepresne do šestnástky, no následne Slováci centrovali, na loptu nabehol Vestenický, ale jeho hlavička napokon nasmerovala loptu vedľa ľavej žrdky. Island sa do prvej vážnejšej situácie dostal až v 23. minúte, keď zahrával štandardnú situáciu, no Albertsson nestihol dobehnúť loptu. Do konca polčasu sa Slováci dostali do viacerých šancí, ale ani jednu z nich nedokázali premeniť. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 0:0.

V úvode druhého polčasu Slováci niekoľkokrát smerovali loptu na bránku Islandu, ale ani Vestenickému, ani Čmelíkovi, ani Káčerovi sa nepodarilo streliť gól. Naši reprezentanti zaslúžene otvorili skóre v 68. minúte, keď Haraslín prestrelil brankára Islandu z päťky. O necelých desať minút mohol druhý gól pridať Čmelík, no chýbalo mu asi polmetra, aby zachytil v šestnástke loptu. V 78. minúte naši opäť nepremenili šancu, keď dobre namierenú prihrávku za obranu domácich nepremenil Kotrík. K zoznamu nepremenených vyložených šancí sa pripojil v 82. minúte aj Polievka, ktorý dostal výbornú prihrávku do šestnástky, ale lopta od jeho ľavačky ledva prišla pred domácu bránu. Trest prišiel v nadstavenom čase. Siplák v strede ihriska fauloval a nasledoval priamy kop, ktorý po hlavičke Sigurssona skončil za chrbátom Mareka Rodáka.

Na turnaji sa po remízovom výsledku kopú penalty a v tých šťastie prialo súperovi z Islandu, ktorý vyhral rozstrel 4:2.

Hlasy po zápase

Juraj Bútora (asistent trénera SR "17"): "Ťažko sa mi to hodnotí, ale opäť sa potvrdilo, že futbal sa má hrať až do 90. minúty. Dnes sme trochu podcenili poslednú situáciu a záver zápasu. Posledných 10 minút sme robili veľa faulov a súper v posledných sekundách vyrovnal. Futbal nemá logiku a v tých jedenástkach to už bolo trochu ťažšie. Hrali sme veľmi dobre. Musím chlapcov pochváliť za aktivitu a skvelý výkon, už to chcelo iba góly."

Lukáš Haraslín (kapitán, autor gólu): "Hralo sa na jednu bránu. Mali sme množstvo šancí, ktoré sme si vypracovali nádhernými akciami. Bohužiaľ, nedotiahli sme ich do konca a vypomstilo sa nám to v 93. minúte."

Denis Vavro (obranca SR 17): "Nevyužili sme šance, a to nás na konci mrzelo, keď sme v 93. minúte dostali gól."