Víťazom Slovakia Cup 2014 mužstvo Ruska

Štvrtok, 1.5.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 18.10.2017 07:04

TRENČIANSKE TEPLICE (SFZ) - Ruská osemnástka zdolala vo finále turnaja rovesníkov z Ukrajiny 1:0 a stala sa víťazom 24. ročníka Slovakia Cup 2014

Ukrajina "18" - Rusko "18"  0:1  (0:1)

Gól: 28. Golovin
ČK: 44. Arendaruk
R: Jurenka - Žákech, Sluk (všetci Slovensko)

UKRAJINA "18": Bezruk - Lučkevič, Zotko, Paljuch, Kirjuchancev - Arendaruk, Kloc, Mysyk (41. Zubkov), Vachiberadze - Ševčenko (41. Treťjakov), Borjačuk (57. Kvič)

RUSKO "18": Rudakov - Nikolaješ, Černov, Žuravlev, Kuzmičev - Zujev (80. Gasilin), Jakuba, Barinov, Makarov (41. Nurisov) - Golovin (68. Rudkovski), Šejdajev (71. Majrovič)

Po úvodnej štvrťhodine sa ako prvý osmelil strelec dvoch gólov v skupinovej fáze do siete Slovenska, Denys Arendaruk a prudkou strelou z uhla zamestnal brankára Rudakova v bránke Ruska. Súper odpovedal v polovici prvej časti hry strelou do žrde, ktorú dopravil do siete, no z ofsajdovej pozície, Šejdajev. Šťastie sa priklonilo na stranu Ruska v 28. minúte. Na ľavej strane sa uvoľnil stredopoliar CSKA Moskva, Alexander Golovin a jeho polocenter z ťažkého uhla zapadol po teči oblúčikom do siete bezmocného Bezruka. Rusko sa ujalo vedenia 1:0 a nič na tom nezmenila ani snaha Borjačuka, ktorý tri minúty pred polčasom ohrozil strelou brankára Rudakova.

Snahu o vyrovnanie pribrzdila v úvode druhého polčasu červená karta, ktorú po hrubom zákroku v strede poľa videl v 44. minúte stredopoliar Šachťaru Doneck, Denys Arendaruk. V 54. minúte si narazil v šestnástke Ukrajiny Golovin so Šejdajevom a prvý menovaný preveril strelou medzi žrde pripravenosť ukrajinského brankára. Hráči v modrom mysleli na ofenzívu aj v oslabení a najmä špílmacher v strede poľa Vachiberadze hrozil kolmými prihrávkami. Pravda, jeho spoluhráči stroskotávali vo finálnej fáze. V 63. minúte mohol zvýšiť vedenie Ruska obranca Černov. Jeho hlavička po rohovom mope preletela tesne nad brvno, na druhej strane diváci zatlieskali po strele Zubkova. V 70. minúte agilný Vachiberadze zakrútil loptu z priameho kopu k pravej žrdi, brankár Rudakov robinzonádou vytlačil loptu na roh. V 73. minúte mal gólovú poistku na kopačke striedajúci Rudkovski, ale ani on neprepálil zblízka Bezrukove rukavice. O štyri minúty neskôr skončila lopta po Rudkovskeho strele opäť iba na žrdi a ani záverečný vabank Ukrajincov gól nepriniesol. Hráči Ruska doviedli zápas do víťazného konca a obhájili minuloročné prvenstvo na turnaji Slovakia Cup.