Vyskúšali sme si registráciu individuálneho člena SFZ - krok za krokom

pondelok, 11.02.2013
|
Posledná aktualizácia 16.9.2016 13:29

BRATISLAVA (SFZ) - Od 1. januára 2013 sú v platnosti nové Stanovy SFZ, ktoré okrem iného umožňujú registráciu individuálnych členov


Keďže pre návštevníkov stránky www.futbalsfz.sk prinášame informácie aj zo zákulisia Slovenského futbalového zväzu, rozhodli sme sa aj my zapojiť do procesu registrácie individuálneho člena SFZ.

Štartovali sme stiahnutím dokumentu "Registračný formulár individuálneho člena SFZ", ktorý je k dispozícii tu. V dokumente sú textové polia, takže vyplniť ho bola 'malina', hádam nikto z nás nemá pochybnosti o tom, ako sa volá, kedy sa narodil, či je muž alebo žena, prípadne svoje kontaktné údaje. (viď obrázok č. 1)

Trochu zradným bodom pre nás bola Overovacia autorita. Koho napísať? Zvolili sme človeka, ktorý je projektu ISSF najbližší, a to Jána Letka. V princípe je overovacou autoritou osoby futbalový zväz alebo klub, s ktorým táto osoba spolupracuje. Znamená to, že ak o overenie žiada člen komisie, rozhodca prípadne delegát alebo iná osoba pracujúca na futbalovom zväze jej overovacou aktivitou je príslušný (oblastný, regionálny, Slovenský) futbalový zväz, teda matrikár daného zväzu alebo generálny sekretár daného zväzu. Ak osoba podávajúca registračný formulár individuálneho člena SFZ je napr. hráč, jeho overovacou autoritou je klub a overenie by mu mal poskytnúť príslušný klubový ISSF manažér. Ak máte pochybnosti, obráťte sa na niektorú z týchto osôb a určite dostanete správnu odpoveď.

Človek je tvor prirodzene lenivý. Podpis môžeme dať overiť na štandardných miestach (notár, matričnú úrad na mestskom úrade, za poplatok), no skúšame to v rámci 'chodby' a ideme na matriku. Sme prví na zväze, ktorí si dávajú overovať podpis týmto spôsobom na tomto formulári. Našou výbavou je vyplnený registračný formulár overený autoritou, občiansky preukaz, papier. Pracovníčka matriky Lenka Roszbeckovás miernou nervozitou (veď je pod drobnohľadom), ale s úsmevom na tvári nás zapisuje do overovacej knihy. Po vypísaní potrebných údajov v knihe podpisujeme pred ňou formulár, Lenka dáva pečiatku. Neplatíme žiaden poplatok za overenie a ideme ďalej.

Ďaleko ale veľmi nie. V tej istej kancelárii sedí Peter Kačinec, ktorému registračný formulár odovzdávame, a tým sa naše 'behanie po úradoch' končí. Onedlho prichádza email o vytvorení účtu v systéme ISSF. (viď obrázok č. 2)

Klikneme na adresu portálu, zadáme prihlasovanie meno a heslo. (viď obrázok č. 3) Systém nám obratom dáva obrazovku s pokynom na zmenenie vygenerovaného hesla. Vytvoríme nové, uložíme a sme v systéme. (viď obrázky č. 4 a 5) Nielen ako údaj, ale ako aktívny člen.

Keďže nie sme zatiaľ žiadni funkcionári ani zástupcovia klubov či hráči, systém nám v prvom pohľade ponúka užšie portfolio služieb. Je však len otázkou času, kedy budú spustené dalšie funkcie systému a my ho budeme využívať plnohodnotnejšie. Aktívni funkcionári však získavajú prístup k dátam, ktoré sú nevyhnutné pre ich prácu. Užívateľské prostredie je 'user friendly', teda pripravené na ľahkú orientáciu, nenáročnosť používania. Možno povedať, že systém ISSF je vo svojom 'vnútri', ktoré využívajú členovia, jednoduchší ako niektoré internet bankingové stránky.


Oliver Lányi Lányi
Značky
keywords
ISSF
Mohlo by vás zaujímať

O ISSF už vedia aj v najväčších európskych kluboch

16.9.2016 13:20

Vo Zvolene chcú skúsení delegáti držať nastúpený trend s mladšími kolegami

16.9.2016 13:20

Kliment: "V elektronických voľbách budú môcť hlasovať všetci členovia"

17.9.2016 12:44

Začali sa historicky prvé elektronické voľby v slovenskom športe

16.9.2016 13:21

Menej administratívy, viac futbalu a online reportovanie zo zápasu. Vďaka ISSF

16.9.2016 13:21

Registračná karta - nový pohľad na členskú základňu

16.9.2016 17:21

Nový modul vzdelávania trénerov i voľby príležitosťou na aktiváciu konta trénera

16.9.2016 13:23

ISSF - jeden z najlepších systémov na administráciu futbalu v Európe

16.9.2016 13:23

Medzinárodný kongres ITAPA ocenil ISSF

16.9.2016 17:22

K projektu ISSF sa pripája aj futsal

16.9.2016 13:24

VIDEO: Baláž: "Funkcionári klubov si hneď osvojili podávanie podnetov na komisie cez ISSF"

16.9.2016 13:25

V ObFZ Topoľčany majú do 90 minút po odohratí uzatvorené všetky elektronické zápisy

16.9.2016 13:26

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.