19.09.2017
Sarpsborg
Nórsko
Nórsko

Slovensko
Slovensko
kvalifikácia na MS 2019 vo Francúzsku

Nórsko - Slovensko 6:1 (6:0)

Góly: 6. Utlandová, 9. Thorsnesová, 21. Reitenová, 27. Hansenová, 37. Mjeldeová (z 11 m), 42. Hansenová (z 11 m) - 55. Fabová. 

Žlté karty: Haršanyová,  Vojteková (obe Slovensko). Rozhodoval: Karagiorgiová. 

SLOVENSKO: Korenčiová - Šušková, Haršanyová, Bíróová, Vojteková - Hmírová, Bartovičová, Škorvánková, Ondrušová (76. Šušolová), Fabová - Maťavková (68. Líšková).

Pred slušnou futbalovou kulisou na štadióne v Sarpsborgu sa domáce hráčky do nášho tímu silno zahryzli od úvodných minút. Slovenské dievčatá proti veľkému favoritovi nehrali ustráchane, ale dôrazné domáce hráčky gólom kruto trestali každú ich malú chybu a predovšetkým nedôraznú hru. Už v štvrtej minúte otvorila skóre  Utlandová. To však zo strany domácich nebolo zďaleka všetko. Do prestávky sa ešte presadili  Thorsnesová, Reitenová, Mjeldeová a dvakrát sa presne trafila Hansenová. Posledné dva góly v prvom dejstve strelili Nórky po nariadených pokutových kopoch. 

Počas prestávky náš tréner Pakusza rázne dohovoril svojim zverenkyniam, ktoré v druhom dejstve zlepšili svoj výkon. Na viac ako na skorigovanie konečného výsledku to však už bohužiaľ z našej strany nestačilo. O náš jediný presný zásah sa postarala v 55. minúte Fabová po šikovnej prihrávke Škorvánkovej.  

HLASY PO ZÁPASE

Zsolt Pakusza (tréner Slovenska): Domáce hráčky hrali v prvom polčase veľmi dobre. To musíme uznať bez debaty. Celý zápas hrali veľmi útočne a prezentovali sa vynikajúcim futbalom. My sme naopak hrali zle.  Tie góly, ktoré domáce strelili, sme im veľmi ľahko umožnili. Toto je veľkým sklamaním. Treba športovo uznať, že v prvom polčase niektoré naše hráčky doslova vybuchli.  Celé  mužstvo malo v súbojoch mizernú úspešnosť. Vyhrali sme iba 30 percent súbojov a preto sme ani nemohli počítať s lepším polčasovým výsledkom. Druhý polčas sme toho veľa nezmenili, ale hráčkam sme v kabíne povedali, aby hrali na maximum svojich možností a hrali aktívnejšie i dôraznejšie a tým náš výkon bol diametrálne lepší. To, že sme vyhrali druhý polčas, nebolo tým, že by Nórky hrali slabšie a upustili zo svojej hry, ale bolo to naozaj našim zlepšeným výkonom. Okrem gólu sme mali aj ďalšie šance. Práve na druhom polčase u súpera z prvého koša musíme stavať v ďalších zápasoch. Ak budeme hrať takto aj proti Írsku, tak môžeme rozmýšľať o lepšom výsledku.”

Martin Sjögren (tréner Nórska): “Vyhrali sme oba naše úvodné zápasy, čo je veľmi dôležité. Proti Slovensku sme hrali fantastický futbal vo všetkých fázach hry. Boli sme výborní v útoku i v obrane. Náš výkon v druhom polčase mal klesajúcu tendenciu, ale výsledok 6:1 je skvelý.” 

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.