WU17: S Fínskom po sľubnom úvode remíza 2:2

Štvrtok, 1.8.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 29.10.2017 19:52

ĽVOV (SFZ) - Ženská futbalová reprezentácia Slovenska do 17 rokov remizovala v prvom zápase 1. kvalifikačného kola o postup na ME 2014 v Ľvove proti Fínsku 2:2

Slovensko WU17 - Fínsko WU17 2:2 (2:0)

Góly: 14., 30. Maťavková - 57. Kauppi, 62. Ahtinen
ŽK: 74. Moťovská
R: Pirraitore - Della Tora (obe Taliansko), Romaniuk (Ukrajina)

FÍNSKO WU17: Manner - Gronlund, Miettinen, Välimaa, Ahtinen, Kuoksa, Kauppi, Roth (41. Santamäli), Hannukkala (77. Rantanen), Kämaräinen (41. Bröijer), Kollanen

SLOVENSKO WU17: Chládeková - Briššová (47. Roháčová), Čeriová, Deszatová "C", Fabová, Koflanovičová (68. Havranová), Kovaľová, Líšková, Maťavková, Moťovská, Nižňanská (80. Kulová)

Branislav Petrovič (tréner SR WU17): "Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom dominovali naše hráčky vo všetkých herných činnostiach, v druhom nás súper dostal pod tlak a vyrovnal skóre. Ak by mi cez polčas niekto povedal, že zápas skončí remízou, tak by som sa urazil. Po zápase som rád, že zápas remízou skončil."

V druhom zápase našej 3. kvalifikačnej skupiny zvíťazilo Holandsko nad domácou Ukrajinou 4:1 a vedie preiebežnú tabuľku po prvom hracom dni.