WU19: Prvé tohtoročné víťazstvo mladých Sloveniek

Štvrtok, 21.4.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 10.8.2016 08:55

DUNAJSKÁ LUŽNÁ (SFZ/BRANISLAV BRENKUS) – V odvetnom medzištátnom zápase v rámci prípravy na letné majstrovstvá Európy svojej vekovej kategórie vyhrali slovenské reprezentantky do 19 rokov nad srbskými rovesníčkami rozdielom triedy.

Slovensko "19" - Srbsko "19" 4:0 (2:0)

Góly: 8. Líšková, 16. Moťovská, 82. Šurnovská, 90. Košlabová
R: Pavliková - Smolíková, Matejová

Slovensko "19": Matúšková - Mazurová (46. Deszátova), Moťovská, Vojteková, Tóthová - Švecová (46. Havranová), Kovaľová (75. Sluková), Galarovičová (65. Šurnovská), Fabová (46. Mikolajová)- Líšková (75. Košlabová), Čahojová (65. Briššová).

Srbsko "19": Kostičová - Kožovičová, Kolaričová, Ivoševičová, Oršoja - Mišeljičová, Stefanovičová, Arandeličová, Kovacevičová - Blagoevičova, Mičičová.

Na útulnom štadióne v Dunajskej Lužnej si v odvete zverenkyne trénera Branislava Petroviča nemohli priať lepši začiatok: už v 8. min sa stredom pokutového územia dostala až pred brankárku hostiek Líšková a s prehľadom zakončila prienik gólom. Srbky mohli vyrovnať o dve minúty, ale po nacvičenom signále po priamom kope perfektne zakročila Matúšková. V 13. min mali šancu znovu súperky, ale lob ponadí Matúškovú skončil tesne vedľĺa bránky. Potom iniciatívu prebrali domáce hráčky a po rohovom kope Fabovej sa v 16. min presadila peknou hlavičkou Moťovská. Slovenky boli v prvom polčase lepšie, vytvorili si aj ďalšie príležitosti, ale skóre sa do prestávky nezmenilo.

Po obrátke a po prestriedaniach boli nebezpečnejšie Srbky, ktoré si vypracovali niekoľko stopercentých šancí, ale aj vďaka vynikajúcim zákrokom slovenskej brankárky sa im nepodarilo skórovať. V závere zápasu súperkám došiel dych, čo Slovenky využiliť a strelili dva nádherné góly. Najmä Šurnovskej na 3:0 z 82. min stál za to, za jej strelu do šibenice by sa nemusel hanbiť ani Ronaldo. V poslednej minúte predviedli domáce perfektnú akciu, na konci ktorej bola striedajúca Košlabová a strelou povedĺa brankárky rozhodla o prvom tohtoročnom víťazstve ženskej reprezentácie do devaťnásť rokov.

Hlas trénera

Branislav Petrovič (Slovensko "19"): ”V porovnaní s prvým zápasom, ktorý sa skončil 0:0, sme v tomto hrali agresivnejšie, odhodlanejšie a presnejšie. Vytvorili sme si množstvo šancí a dosiahli sme zaslúžené víťazstvo. Prvé tohtoročné.”