angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR WU19 – Slovenky v kvalifikácii rozbili aj Maltu a postup majú istý

04. Október 2018

VARAŽDÍN (SFZ/lup) – Futbalová reprezentácia žien do 19 rokov pokračuje na kvalifkačnom turnaji v Chorvátsku na víťaznej vlne. Po triumfe nad domácim tímom (6:0) zdolala dnes Maltu 6:1 a po druhom dueli v skupine je jasné, že naše dievčatá postupujú do 2. fázy kvalifikáie Elite Round. Posledný zápas ich čaká v nedeľu, keď nastúpia proti favorizovanému Anglicku.

Galéria

Slovenky boli po vysokom víťazstve nad Chorvátkami dobre naladené, no v prvom polčase stretnutia proti Malte hrali opatrnejšie. Gólostroj sa však rozbehol opäť naplno. Skóre otvorila Laura Žemberyová v 27. minúte. Na samom konci prvého dejstva faulovali Malťanky Stelu Semanovú a nariadenú penaltu premenila kapitánka Diana Lemešová.

V druhom polčase už naše dievčatá dominovali. A v priebehu necelých dvadsať minút strelili štyri góly. Jeden síce inkasovali, ale to nič nezmenilo na to, že Maltu zdolali suverénne a v tabuľke majú 6 bodov. A je už isté, že si vybojovali postup do Elite Round. 

SLOVENSKO WU19 – MALTA WU19 6:1 (2:0)
Góly: 27. Žemberyová, 45. Lemešová (z pok. kopu), 70. Kratochvílová, 75. Dianišková, 84. Niňajová, 89. Droppová – 81. Barbarová.

ŽK: Niňajová – Barbarová.

Rozhodovala: Olofssonová (Švéd.)

SRWU19: Rezeková – Lukáčová, Lemešová, Kratochvílová, Niňajová – Žemberyová (86. Tesáková), Nagy (75. Dianišková), Kaláberová (75. Droppová)– Semanová (75. Tejová), Bogorová, Polačiková (75. Harvilová). Tréner: Jozef Jelšic.

HLAS PO ZÁPASE

JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): "V úvode bolo vidieť na dievčatách miernu nervozitu. Bola to veľká zodpovednosť, lebo sme vedeli, že ak vyhráme, už sme takmer isto postupujúce.  Vyhrali sme 6:1, no v prvom polčase to bolo ťažšie, potom sme sa rozbehli a zápas bol v našej réžii. Dievčatám chcem pogratulovať k týmto výkonom. Zápas s Anglickom bude o prestíži, ale aj o boji o prvé miesto v skupine. Motiváciu máme veľkú." 

Druhý zápas: Anglicko - Chorvátsko 8:0

1. Anglicko 2 2 0 0 17:0 6
2. Slovensko 2 2 0 0 12:1 6
3. Malta 2 0 0 2 1:15 0
4. Chorvátsko 2 0 0 2 0:14 0