angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Ženská 19-ka odcestovala v rámci prípravy na Elite Round do Turecka

25. Február 2018

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Tím ženskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov sa zišiel včera (sobota 24.2.) v Senci pred odletom do Turecka, kde v rámci prípravy na blížiaci sa turnaj Elite Round odohrá prípravné zápasy s Tureckom a Poľskom.

Galéria

Tréner Branislav Petrovič nomimoval na dva prípravné duely v Turecku 20-členný káder. „V nominácii nefiguruje dvojica opôr Mikolajová a Šurnovská. Tie sa ocitli v nominácii A-tímu, čo zodpovedá ich výkonnosti. Budú nám chýbať,“ povedal na včerajšom zraze kouč ženskej 19-ky Branislav Petrovič.

V príprave na vrchol sezóny, ktorým je turnaj Elite Round (3.-9. apríla), sa v Turecku stretne jeho družstvo s domácim Tureckom a Poľskom. „Tím Poľska je minimálne na našej úrovni, ak nie lepší. O Turecku sa dá povedať to isté, ich herný štýl by mal byť podobný tomu akým sa prezentuje Izrael, s ktorým sa stretneme v rácmi turnaja druhej fázy kvalifikácie o postup na ME Elite Round. Nakoniec, toto bude súper s ktorým by sme na turnaji chceli bodovať, pretože s dvomi ďalšími súpermi, s Anglickom a Nemeckom, to bude z hľadiska kvality tímov mimoriadne ťažké.“

Opory tímu Mária Mikolajová a Martina Šurnovská figurujú v posledných dvoch rokoch paralelne v tíme do 19 rokov a zbierajú skúsenosti v seniorskom výbere Slovenska. S tímom nového trénera ženskej futbalovej reprezentácie Ivana Hucka budú reprezentovať Slovensko na Women's Cupe 2018 na Cypre (25.2. - 8.3.). Budú k dispozícii na dôležitý aprílový turnaj Elite Round? „Teoreticky áno, ale vzhľadom na počet zranení v A-tíme a tiež výkonnosť hráčiek, najmä Mikolajovej, predpokladám, že nie. Počkajme si na rozhodnutie a nomináciu trénera Hucka. Ak dievčatá s nami na Elite Round pocestujú, budeme radi, ak nie, budeme si musieť poradiť bez nich,“ odpovedal kouč Petrovič.

Pozície lídrov tímu by sa pri neúčasti Mikolajovej a Šurnovskej mohli ujať skúsené Gmitterová, Vagaská, či Bogorová. Tie dlhodobo reprezentujú v mládežníckych výberoch a nazbierali skúsenosti na medzinárodnom poli. „Tieto dievčatá sú základným kameňom tohto výberu, budem sa tešiť, ak sa hráčky zhostia úlohy vykompenzovať stratu spomenutých opôr. Priznám sa, mám jeden tajný tip, hráčku ktorá by mohla byť tromfom, uvidíme ako sa prejaví na dnešnom trénigu. Verím, že ukáže formu a dokáže sa priblížiť výkonnosti Mikolajovej a Šurnovskej,“ povedal pred včerajším tréningom tréner Petrovič a odolal aj „útoku“ na meno svojho esa. „Prezradím ho po turnaji Elite Round, nerád by som ju dostal pod tlak,“ dodal kouč ženskej 19-ky.

S akým cieľom cestuje jeho tím do Turecka? „Kvalitne sa pripraviť na turnaj Elite Rounde a vyskúšať hráčky, ktoré istý čas nereprezentovali. Je to príležitosť zmapovať ich aktuálnu formu. Naše úsilie smeruje jednoznačne k Elite Round a k duelu s Izraelom, ktorý chceme vyhrať. Pomohlo by nám to v tabuľke medzinárodného hodnotenia,“ dodal na záver kouč Petrovič.

PROGRAM ZÁPASOV

26. 2. o 14.00: Turecko – Slovensko
28. 2. o 13.00: Slovensko - Poľsko

NOMINOVANÉ

BRANKÁRKY

Dominika Rezeková (Slovan Bratislava)
Tímea Gyomraiová (Partizán Bardejov)

OBRANKYNE

Nikola Vagaská (Partizán Bardejov)
Tamara Gmitterová (Partizán Bardejov)
Diana Lemešová (Partizán Bardejov)
Lucia Čermáková (Slovan Bratislava)
Janka Lukáčová (ASK Erlaa)
Denisa Mráziková (ŠKF VIX Žilina)

STREDOPOLIARKY

Tímea Bochinová (Partizán Bardejov)
Viktória Nagy (Ferencvároš Budapešť)
Barbora Šedivá (Spartak Myjava)
Laura Bieliková (1. FC Slovácko)
Laura Žemberyová (1. FC Tatran Prešov)
Veronika Jančová (ŠKF VIX Žilina)
Kristína Hrádeľová (FC Baník Prievidza)
Viktória Ščasnárová (Slovan Bratislava)

ÚTOČNÍČKY

Kristína Panáková (Spartak Myjava)
Andrea Bogorová (Spartak Myjava)
Karin Kozlová (FK Dúbravka)
Dominika Vargová (FC Spartak Trnava)