Ženská 19-ka podľahla Maďarsku

Nedeľa, 10.5.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 5.10.2017 13:58

DUNAJSKÁ LUŽNÁ (SFZ) - Zverenkyne trénera Petroviča prehrali v prvom z dvojice prípravných stretnutí s Maďarskom 1:4

Slovensko "WU19" - Maďarsko "WU19"  1:4 (0:3)

Góly: 72. Šurnovská - 9., 44., 86. P. Krascsenicsová, 13. Farádi-Szabóová
ŽK: nikto
R: Vašš - Smolíková, Chromý (všetci SR)

SLOVENSKO "WU19": Chládeková - Vagaská (46. Kovaľová), Szeibecederová (46. Deszátová), Švecová (46. Košlabová), A. Tóthová (50. Mazurová) - Mikolajová - Čahojová (46. Sluková), Líšková, Fabová, Šurnovská - Švecová

MAĎARSKO "WU19": Mészárová - Madarassyová, Vicaiová, Turányiová (75. Bokorová), Szabóová - N. Némethová (46. Gruberová), Kocsánová - P. Krascsenicsová, Magyarics (46. Andrisková), Farádi-Szabóová (75. C. Krascsenicsová) - Kósová (66. Szakonyiová)

Do zápasu vstúpili lepšie hráčky súpera a už po štvrťhodine hry sa ujali vedenia. Najskôr v 9. minúte skórovala strelou k žrdi Petra Krascsenicsová a o štyri minúty neskôr prešla stredom obrany kapitánka Edina Farádi-Szabóová a obstrelila brankárku Chládekovú - 0:2. Tá bola oporou mužstva v 31. minúte, keď zlikvidovala ďalší nájazd Krascsenicsovej a o minútu neskôr previedla skvelý zákrok pri strele zblízka Magyaricsovej. Naše hráčky sa ujali aktivity po polhodine hry, usadili sa na polovici súperiek, v 37. minúte vystrelila spoza šestnástky Mikolajová, ale brankárka jej pokus kryla. Rovnaká hráčka sa postavila v 41. minúte k priamemu kopu, jej pokus zastavilo brvno. Záver polčasu patril Maďarkám. Pred odchodom do kabín ušla obrane Petra Krascsenicsová a upravila na polčasových 0:3.

Do druhého polčasu nastúpili slovenské dievčatá s odhodlaním zmeniť skóre a vynútili si prevahu. Aktivita priniesla brvno po strele Fabovej spoza šestnástky a gólové parametre mala aj strela z diaľky po hodine hry z kopačky streidajúcej Slukovej. Brankárka Mészárová s námahou vytlačila loptu na roh. Slovenské futbalistky sa dočkali v 72. minúte. Najskôr po prihrávke Mikolajovej zastavila strelu Fabovej žrď a z následnej akcie sa pred brankárkou súpera najlepšie zorientovala Martina Šurnovská, krátkou kľučkou obišla Mészárovú a poslala loptu do odkrytej brány - 1:3. Posledné slovo v zápase malo maďarské družstvo. Tri minúty pred koncom dosiahla hetrik Petra Krascsenicsová a uzavrela skóre zápasu na konečných 1:4.

Branislav Petrovič (tréner SR WU19): "Odohrali sme ťažký zápas, dievčatá nezvládli prvý polčas. V úvode stretnutia neboli koncentrované, mysleli si, že súper sa porazí sám. V ďalšom priebehu sme si vytvorili šance, vyhrali sme na strely do žrdí, ale futbal sa hrá na góly a tie dávali súperky. Verím, že tento zápas bude pre hráčky ponaučením a v nasledujúcich stretnutiach predvedú zodpovednejšie výkony."