Ženská 19-ka podľahla vo finále Kuban Spring 2015 Rusku 0:2

Pondelok, 16.3.2015 23:00 | Posledná aktualizácia 5.10.2017 14:10

SOČI (rfs.ru) - Zverenkyne trénera Petroviča prehrali vo finále turnaja Kuban Spring 2015 s rovesníčkami domáceho Ruska

Ženská devätnástka vybojovala druhé miesto na prestížnom medzinárodnom turnaji ženských reprezentačných tímov do 19 rokov Kuban Spring 2015. Rozhodla o tom dnešná prehra s favorizovaným Ruskom. Domáce hráčky vo finále zopakovali dvojgólové víťazstvo nad Slovenskom v základnej skupine a po góloch Černomyrdinovej v 33. minúte a Černovej v 54. minúte zaslúžene triumfovali.

Slovenky vybojovali na turnaji v Soči historicky najlepšie umiestnenie, v priebehu turnaja zdolali postupne Uzbekistan 3:0, Estónsko 2:0 a v semifinále Rumunsko 5:4 na pokutové kopy, keď v riadnom hracom čase skončilo stretnutie nerozhodne 1:1.

Slovensko WU19 - Rusko WU19  0:2 (0:1)

Góly: 33. Černomyrdinová, 54. Černová
ŽK: Moťovská, Kovaľová
R: Olejkinová - Valijevová, Petrovová (všetky Rusko)

SLOVENSKO WU19: Chládeková - Líšková (69. Maťavková), Fabová, Moťovská, Kulová, Čahojová (78. Botková), Švecová, Kovaľová, Deszatová, Havranová, Mikolajová

RUSKO WU19: Ananjevová - Lipatová, Belomitcevová, Džinikašviliová, Černová, Šachová, Aniskinová, Tiriškinová (41. Smirnovová), Kolesniková, Andrejevová, Černomyrdinová