Ženská 19-ka v kvalifikácii ME nestačila na domáce Dánky

Nedeľa, 21.10.2012 22:00 | Posledná aktualizácia 26.10.2017 10:31

VARDE (SFZ) - V druhom zápase 6. skupiny 1. fázy kvalifikácie o postup na ME 2013 podľahol tím Kataríny Paxnerovej domácim rovesníčkam

Slovenské futbalové reprezentantky do 19 rokov prehrali vo svojom druhom zápase na turnaji 1. fázy kvalifikácie o postup na ME 2013 tejto vekovej kategórie s rovesníčkami z Dánska v meste Varde hladko 0:4, čím si "zatvorili dvere" k postupu do ďalšej fázy kvalifikácie.

Zverenky trénerky Kataríny Paxnerovej prehrávali po prvom polčase 0:1, lenže domáce reprezentantky v priebehu troch minút druhého dejstva pridali ďalšie dva góly, ktorými rozhodli o osude tohto duelu. V závere sa potom severanky strelecky presadili ešte dvakrát. Mladé Slovenky po dvoch prehrách (so skóre 0:9) figurujú na 3. mieste tabuľky 6. kvalifikačnej skupiny. Na štvrtom mieste sú vinou horšej streleckej bilancie (0:16) devätnásťročné Moldavčanky, s ktorými si mladé Slovenky vo svojom treťom zápase na turnaji zmerajú sily v súboji o 3. miesto v 6. skupine. Duel sa uskutoční vo štvrtok 25. októbra od 14:00 vo Varde.

Postup do ďalšej fázy kvalifikácie si zabezpečia prvé dve družstvá z každej z desiatich kvalifikačných skupín a najlepší tím spomedzi všetkých na tretích miestach (na základe výsledkov s postupujúcimi družstvami). Týchto 21 krajín sa pridá k trom už priamo nasadeným do 2. fázy - Nemecku, Francúzsku, Anglicku a utvoria šesť skupín po štyroch.

Záverečný turnaj ME sa uskutoční za účasti ôsmich družstiev vo Walese 19. - 31. augusta 2013.

Dánsko "19" - Slovensko "19" 5:0 (1:0)

Góly: 41. Smidt-Nielsen, 47. a 85. Pedersen, 48. C. Andersen, 87. Thestrup