Ženská 19-ka zdolala gólom Líškovej Poľsko 1:0

Utorok, 10.11.2015 23:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 15:07

DUNAJSKÁ LUŽNÁ (SFZ/PETER ZEMAN) - Tím trénera Petroviča zdolal v prvom z dvojice prípravných zápasov Poľsko 1:0.

Slovensko WU19 - Poľsko WU19 1:0 (1:0)

Góly: 33. Líšková
ŽK: Líšková
R: Cvengroš - Roszbeck, Smolíková

SLOVENSKO WU19: Matúšková - Kovaľová, Moťovská, Deszátová, Kulová - P. Vojteková - A. Tóthová (46. Čahojová), Briššová (62. Švecová), Mikolajová (46. Šurnovská) , Fabová - Líšková (90.+ Polláková)

POĽSKO WU19: Szemiková - Wycisková (66. Kubaszeková), Falborska (84. Szymaszeková), Mesjaczová, Michalska (77. Rozmusová) - Jerzaková (Kowalská), Ostrowska, Cieslaová, Matlaová (58. Nieciagová) - Jedrzejewiczová, Lefeldová (46. Kaminská)

Obojstranne vyrovnaný zápas priniesol v úvode niekoľko zaujímavých situácií, no akciám chýbalo zakončenie. Prvá sa osmelila v 21. min A. Tóthová, jej strela spoza šestnástky však nemala potrebnú razanciu. Na druhej strane po chybnej rozohrávke našich obrankýň zakončila strelou medzi žrde individuálnu akciu Matlaová. V 31. min sa aktívna A. Tóthová opäť dostala do koncovky, ale po zasekávačke nemala jej strela potrebnú razanciu. Gólový moment prišiel o dve minúty neskôr. Spoza šestnástky napriahla Stanislava Líšková a jej umiestnená strela prelobovala brankárku poľského družstva - 1:0.

Úvod druhého dejstva patril našim hráčkam, v 51. min uvoľnila Šurnovská Líškovú, tá obišla vybiehajúcu brankárku, tentoraz jej strela minula bránu. V ďalšom priebehu sa hra odvíjala prevažne v strede poľa. Kombináciu poľského družstva zastavil obetavý sklz Kovaľovej, pokusy striedajúcej Švecovej a Fabovej góly nepriniesli. Najkrajší futbalový moment zápasu priniesla 82. min, tvrdú strelu Jedrzejewiczovej k žrdi vyrazila robinzonádou Matúšková na roh.

Odvetný duel je na programe v piatok 13.11. o 11:00 na ihrisku vo Veľkom Bieli.

HLAS PO ZÁPASE:

Branislav Petrovič (tréner SR WU19): "Hrali sme proti kvalitnému súperovi, náš tím predviedol veľmi dobrý výkon, spokojný som najmä s hrou v prvom polčase. Dievčatá hrali s chuťou, dobre kombinovali a plnili taktické pokyny. Tešíme sa z víťazstva a ďakujeme súperovi za férovú hru."