Ženská 19-ka zdolala v prvom zápase na turnaji Development UEFA Srbsko 4:2

Sobota, 1.8.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 15:34

STARA PAZOVA (SFZ) - Zverenkyne Branislava Petroviča zaznamenali víťazný vstup do Development Tournament UEFA, v soborňajšom zápase zdolali Srbsko 4:2

Ženská 19-ka zvíťazila v úvodnom stretnutí na turnaji Development UEFA nad domácim Srbskom 4:2 zásluhou zlepšeného výkonu v druhej časti hry, po polčase prehrávala 0:2. Góly slovenského družstva zaznamenali v 49. minúte Klaudia Fabová, v 53. a v 70. minúte skórovala Martina Šurnovská, skóre duelu uzatvorila v 80. minúte stretnutia Mária Mikolajová. Slovenky sa v druhom zápase na turnaji predstavia dnes o 16:30, kedy nastúpia proti reprezentácii Čiernej Hory, ktorá vo včerajšom stretnutí zdolala Slovinsko.

Srbsko - Slovensko 2:4 (2:0)

Góly: 15. Stefanovič, 29. Burkert - 53. a 70. Šurnovská, 49. Fabová, 80. Mikolajová
ŽK SR: 83. Fabová

SLOVENSKO WU19: Matúšková - Čeriová, Kulová, Šurnovská (84. Galarovičová), Fabová, Tóthová, Roháčová (46. Gmitterová), Mazurová (46. Sluková), Moťovská, Mikolajová, Havranová (90. Polláková)

Branislav Petrovič (tréner SR WU19): "Do ťažkého úvodného zápasu sme nastúpili s konkrétnymi taktickými pokynmi, ktoré dievčatá dodržiavali. Napriek tomu sme dostali v 1. polčase dva náhodné góly. Naďalej však v kľude dobre kombinovali a v 2. polčase sme sa vďaka tomu a aj nasadeniu presadili aj gólovo, pričom sme nevyužili aj množstvo ďalších šancí. Dievčatám patrí veľká vďaka za výkon, dúfam, že všetky problémy, ktoré sme mali na začiatku zrazu sú za nami a zostaneme v pohode."