Ženská reprezentácia Botswany zavítala na Slovensko

Posledná aktualizácia 07.8.2019 09:24

zdroj: SFZ

POPRAD (SFZ) – Reprezentácia Botswany pricestovala v rámci projektu UEFA Assist na Slovensko. Počas dvanásťdňového tréningového kempu odohrá tím z africkej krajiny na Slovensku tri prípravné zápasy.

K prvému kontaktu medzi Slovenským futbalovým zväzom a Botswanskou futbalovou asociáciou (BFA) prišlo na moskovskom kongrese FIFA v júni 2018, odvtedy medzikontinentálna futbalová spolupráca dvoch zväzov z rozdielnych konfederácií, v rámci projektu UEFA Assist, pokročil do tretej etapy. V rámci tej prvej navštívili zástupcovia BFA v novembri minulého roka Slovensko, druhú časť tvorila návšteva delegácie SFZ apríli tohto roka v Botswane. Základom spolupráce dvoch zväzov v rámci projektu Assist je v prvom rade finančná podpora, ktorú UEFA presúva do pokladníc konkrétnych neeurópskych asociácií cez prihlásené európske zväzy, v neposlednom rade projekt tiež zastrešuje súčinnosť jednotlivých projektov na rozvoj futbalu v rôznych oblastiach. Vďaka projektu projektu UEFA Assist tak poslala UEFA prostredníctvom SFZ Botswanskej futbalovej asociácii príspevok 40 000 dolárov, ktoré pomohli vylepšiť tréningové centrum BFA.

Tretí diel spolupráce medzi futbalovým Slovensko a Botswanou sa premietne do dvanásťdňového pobytu ženskej futbalovej reprezentácie Botswany na Slovensku. Výprava z krajiny desaťkrát väčšej ako Slovensko, no len s polovicou počtu obyvateľov, pricestovala do Popradu v pondelok (5.8.) popoludní. 


zdroj: SFZ

"Po prílete si dievčatá po dlhej ceste oddýchli a ešte v pondelok absolvovali ľahký tréning. Počas dňa  sa zoznámili členovia realizačného tímu Botswany, za asistencie prevádzkového riaditeľa Aquacity Poprad, s možnosťami a službami relaxačno-športového areálu a prezreli si tréningové plochy NTC a priestorov, ktoré sú im v nasledujúcich dňoch k dispozícii,“ povedala na margo prvého dňa vzácnej návštevy manažérka oddelenia zabezpečenia reprezentačných tímov SFZ Lenka Gazdíková

Už prvý tréning mal nádych futbalovej exotiky pod Tatrami. Dievčatá z Botswany si bežeckú časť tréningu spríjemnili spevom, počas tréningových jednotiek nešetria úsmevmi a pozitívnou náladou. "Včera (utorok) absolvovali dva tréningy a už v stredu nastúpia na prvý z troch prípravných duelov proti Partizánu Bardejov. O deň neskôr je na programe analýza zápasu s trénerom slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie Petrom Kopúňom a v piatok absolvujú dva tréningy v réžii slovenského reprezentačného realizačného tímu,“ načrtla program na najbližšie dni Lenka Gazdíková.

Okrem futbalového drilu pripravili zástupcovia SFZ pre dvadsaťtri hráčok a deväť členov realizačného tímu Botswany aj zaujímavý sprievodný program, v rámci pobytu pod Tatrami postupne navštívia Hrebienok, Štrbské Pleso a v pláne figuruje aj výlet do Bachledovej doliny.

PROGRAM ZÁPASOV:

7. augusta 2019 Botswana – Partizán Bardejov (18:00 / NTC Poprad)
11. augusta 2019 Botswana – FK Poprad (16:00 / NTC Poprad)
13. augusta 2019 Botswana – 1. FC Tatran Prešov juniorky (17:00 / NTC Poprad)


Peter Zeman
Značky
Projekt
UEFA Assist
Osoba
Lenka Gazdíková
keywords
Botswana
keywords
NTC Poprad
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.