Ženská reprezentácia do 17 rokov podľahla Slovinkám až na pokutové kopy

Piatok, 2.3.2012 23:00 | Posledná aktualizácia 30.10.2017 12:30

SENEC (SFZ) - Na ihrisku Montostroj Senec pokračuje UEFA Development Tournament a to v kategórii žien do 17 rokov

Slovensko "17" - Slovinsko "17" 2:2 (0:1)

Góly: 58. Judičáková, 67. Ž. Horváthová - 4. Mohorko, 59. Ivanuša
ŽK: Ž. Horváthová, Deszatová - Marolt
R: Andronachi (Grécko) - Frontová, Matulová (obe Slovensko)

SLOVENSKO "17": Kuzmová - Kulová (61.Taranová), Deszatová, Ž. Horváthová, Hviščová (41. Nižňanská) - Chrenková, Macaľová (34. D. Mihoková), Karasová, S. Bačová (41. Judičáková), P. Šandalová - N. Valkovičová (41. R. Sandalová, 78. J. Balogová). Tréner: M. Mrllák

Úvod stretnutia našim dievčatám nevyšiel podľa predstáv, keď už v 4. minúte po nedorozumení obrany s brankárkou Kuzmovou a následnou jej zlou rozohrávkou sme prehrávali 0:1 gólom slovinskej útočníčky Mohorko. Naše dievčatá hrali od úvodných minút veľmi nervózne a tento moment im ani zďaleka nepomohol, tak trvalo asi 15 minút, kým sa dostali do akej - takej hernej pohody a vyrovnali stred poľa, kde mali Slovinky od začiatku mierne navrch. V 18.minúte sme vážne pohrozili, keď po krídelnom úniku Chrenkovej a jej centri, tento nenašiel vhodného adresáta. O minútu neskôr sa situácia zopakovala, lenže krásny center P. Šandalovej na presnejšie zakončenie nezužitkovala Valkovičová. Slovinky nás následne ohrozovali po nepríjemných štandardných situáciách, ktoré sme ale zneškodnili. V 30.minúte sa krásnou tiahlou strelou tesne nad slovinsku bránku blysla stopérka Deszatová. Do konca prvého polčasu sa už nič závažnejšie neudialo, hra sa zväčša odvíjala v strede ihriska bez presnej finálnej fázy, alebo presnejšej koncovky na oboch stranách.

Do druhého polčasu tréner Mrllák prestriedal naše dievčatá a naša hra hlavne na hrote útoku ožila, keď predovšetkým Judičáková svojimi rýchlymi prienikmi robila vážne starosti slovinskej obrane a právom má v tejto reprezentácii povesť žolíka. V 45.minúte sme nepríjemne zahrozili, keď priamy kop Ž. Horváthovej na presnejšiu koncovku nezužitkovala D. Mihoková. V 58. minúte bola naša zlepšená ofenzívna aktivita zaslúžene okorenená gólom, keď priebojná Judičáková po svojom tradičnom dravom prieniku vyrovnala na 1:1. Naša radosť ale netrvala dlho, keď už o minútu neskôr súperova hráčka Ivanuša využila zaváhanie v strede obrany a zoči voči pred brankárkou Kuzmovou sa nemýlila a strelila gól na 2:1. Tento moment naše dievčatá nepoložil, skôr vyburcoval k väčšej aktivite a už o 9 minút po inkasovanom góle sme sa tešili, keď krásny center premenila vo vyrovanávajúci gól v trme - vrme Ž. Horváthová. Do konca stretnutia sa už nič závažnejšie neudialo, drobné chybičky v defenzíve oboch družstiev ostali nepotrestané a tak prišli na rad pokutové kopy, v ktorých sme žiaľ nemali šťastie ani potrebnú rozvahu a prehrali sme 2:3.

Tento moment rozhodol, že na turnaji sa v nedeľu 4.3. o 10:30 na štadióne Montostroj Senec pobijeme o celkové tretie miesto s rovesníčkami Grécka, ktoré v prvom stretnutí podľahli Taliansku 0:3.

Finálové stretnutie Slovinsko - Taliansko je na programe v nedeľu 4.3. o 13:30 taktiež na štadióne Montostroj Senec.

Milan Mrllák (tréner tímu SR ženy "17": "V tomto stretnutí sme potrebovali vyskúšať 6 nových hráčok. Výsledok v konečnom dôsledku nie je zlý, avšak dievčatá, ktoré máme už dávnejšie odskúšané v tomto stretnutí z rôznych príčin chýbali. Je však našou povinnosťou preveriť si výkonnosť tých hráčok, ktoré boli po zimnej príprave doporučené klubovými trénermi. Samotné stretnutie sme si prehrali sami, svojimi netaktickými chybami hraničiacimi dokonca až s futbalovou naivitou niektorých hráčok. Pokutové kopy sú žiaľ už lotéria, stretnutie sme preto chceli a mali uhrať v náš prospech už v riadnom hracom čase.Boli dievčatá, ktoré nás v dnešnom stretnutí sklamali, no našli sa aj také, ktoré nás svojim výkonom milo prekvapili. Žiaľ, musím konštatovať, že súper bol určite zdolateľný, no mám určité výhrady ku kondičnej pripravenosti niektorých hráčok o ktorých budem určite hovoriť s ich klubovými trénermi a budem ich žiadať o dôslednejšie riešenie daného problému. Stretnutie malo určite svoju kvalitu, no k úplnej spokojnosti nám chýbalo lepšie riešenie herných činností a v niektorých fázach i väčšia odvaha a v neposlednom rade i väčšia túžba po víťazstve. Pripravíme sa na boj o celkové III.miesto na turnaji, v ktorom chceme byť úspešní."