Ženská reprezentácia podľahla Taiwanu 4:5

Streda, 5.3.2014 23:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 17:09

UMAG (SFZ) - V prvom z trojice prípravných duelov podľahli zverenkyne Zsolta Pakuszu Taiwanu 4:5

Do stretnutia vstúpilo lepšie naše družstvo. Už v 5. minúte sa ujali Slovenky vedenia zásluhou Lucie Šuškovej - 1:0. Taiwan odpovedal gólom z kopačky Lee Hsiu Chin v 17. minúte. Vyrovnaný stav trval len do 28. minúty, kedy sa strelecky opäť presadila hráčka švajčiarskeho FC Neunkirch, Lucia Šušková. Keď v 37. minúte duelu pridala tretí gól nášho tímu Jana Vojteková, zdalo sa, že Slovenky budú diktovať tempo hry aj v ďalších fázach stretnutia. Súperkám z Taiwanu sa však zásluhou Lee Hsiu Chin podarilio streliť pred prestávkou kontaktný gól na 2:3 z pohľadu súpera, a tak o víťazovi po polovici riadnej hracej doby nebolo zďaleka rozhodnuté.

V druhom polčase sa oba tímy strelecky odmlčali až do 81. minúty, kedy najskôr mimoriadne strelecky disponovaná Lee Hsiu Chin dosiahla hetrik a vyrovnala na 3:3 a vzápätí o dve minúty neskôr štvrtým gólom poslala Taiwan do vedenia. Zverenkyne trénera Pakuszu sa zmobilizovali a o minútu neskôr vyrovnala na 4:4 čerstvá futbalistka roka 2013, Dominika Škorvánková. V zápase bohatom na góly sa futbalová šťastena v samom závere priklonila na stranu súpera. V nadstavenom čase sa strelecky presadila Yang Ya Han a zariadila pre Taiwan tesné víťazstvo 5:4.

Slovensko - Taiwan  4:5  (3:2)

Góly: 5., 28. Šušková, 37. Vojteková, 84. Škorvánková - 17., 41., 81., 83. Lee Hsiu Chin, 90+. Yang Ya Han
ŽK: 71. Ondrušová

SLOVENSKO: Korenčiová - Fischerová, Matysová, Haršányová, Vojteková, Biróová (46. Ondrušová), Fecková, Klechová, Škorvánková, Šušková (52. Kantarská), Rybanská (46. Hmírová)

Zsolt Pakusza (tréner SR ženy): "Odohrali sme netypický, pamätný zápas. Výsledkom, aj priebehom hry. Vyznie to možno hlúpo, ale vo všetkých činnostiach sme boli na ihrisku lepším družstvom. Vo futbale však rozhodujú góly a tie strieľali súperky. Zo šiestich pokusov zaznamenali päť gólov. Obrana pôsobila neisto a z toho pramenili príležitosti súperiek, ktoré vyťažili gól takmer z každej príležitosti. Spokojný nemôžem byť, prevláda rozčarovanie z výsledku. Takéto zápasy musíme vyhrávať. Najlepšou hráčkou nášho družstva bola Škorvánková, príjemným prekvapením bol výkon Rybanskej."