Ženy A – Tréner Kopúň si želá proti Malte úspešný krok

Posledná aktualizácia 17.2.2021 12:13
Tréner ženskej reprezentácie chce vo štvrtok proti Malte úspešný krok. Znamená to víťazstvo aj dobrý výkon.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SALINA (SFZ) – Napriek v pre futbal neľahkej dobe sa hrá medzinárodný turnaj Visit Malta so solídnou účasť štyroch európskych reprezentačných tímov. Z nich tri patria do prvej polstovky svetového rebríčka. Takéto podujatie je v tomto riedko obsadenom terminovníku šancou a výzvou aj pre slovenské družstvo Petra Kopúňa.

“Uvítali sme túto možnosť, popri tréningu odohráme dva oficiálne medzištátne zápasy, to je vždy motivácia pre hráčky i realizačný tím,“ po dvoch dňoch pobytu na ostrove v Stredozemnom mori a dvoch tréningových jednotkách bola na všetkých členoch slovenskej výpravy viditeľná chuť na futbal.

Vo štvrtok o 15:00 na národnom štadióne Ta Quali nastúpia Kopúňove zverenkyne proti domácemu výberu.  “Na základe papierových predpokladov sme lepším tímom a v zápase je na nás, aby sme to potvrdili. Znamená to pokračovať v tom dobrom, čo sme ukázali v na jeseň skončenej kvalifikácii ME, a nájsť spôsob, ako odstrániť tam odhalené nedostatky,“ povedal tréner. Tie hneď ozrejmil: “Dávame málo gólov. A dosť ich dostávame zo štandardiek,“ povedané mohol doložiť napríklad trinástimi inkasovanými od Švédska vo dvoch zápasoch (výsledky 0:7 a 0:6), z ktorých väčšina bola práve po štandardných situáciách. 

Z nastavenia kádra je zrejmé, že tréner pripravil hráčky na to, že Malta, papierovo outsider, ich preverí vo viacerých činnostiach, v defenzíve aj ofenzíve. “Zostavu v tejto chvíli pri najlepšej vôli neviem povedať. Našťastie, skladanie jedenástky na výkop zápasu nám zatiaľ nekomplikujú vážnejšie zdravotné šrámy, aj tak však musíme zohľadniť niekoľko zásadných skutočností, takže pre konečnú podobu sa rozhodneme vo štvrtok dopoludnia.“

Kopúň má už k dispozícii všetky nominované hráčky, v pondelok večer priletela z Talianska priamo na Maltu ako posledná brankárka Korenčiová, v utorok už trénovala spolu s ostatnými. “Škoda, že tu s nami nie je Žemberyová, ktorá v zime prestúpila do USA a pandemické opatrenia jednoducho neumožnili jej cestu sem. Na druhej strane aj táto skutočnosť otvára príležitosť iným hráčkam, rovnako ako naša dohoda, že tri hráčky sa po zápase s Maltou od výpravy odpoja a vrátia sa do klubov.“
Je to medzištátny zápas, tréner zhrnul svoje predstavy a plány do jednej vety: “Želal by som si úspešný krok.“

Maltský tréner Mark Galtt je pri tíme od roku 2015 a rovnako ako náš Peter Kopúň predĺžil v januári pôsobenie pri tíme na ďalší kvalifikačný cyklus. Dosiahol so svojimi zverenkyňami solídne výsledky (víťazstvá v kvalifikácii ME nad Gruzínskom a Izraelom) a posun Malty v rebríčku o 16 miest. V kádri domáceho tímu sú legionárky zo zaujímavých európskych klubov – Juventusu, Lazia, Hellas Verona, Sassari Torres, Sunderland – chýbajú dve stabilné futbalistky Carabottová (Charleroi) a Lucia (Gharghur). Tím stojí na hráčkach majstrovskej Birkirkary a jej rivala Swiegi United, ktoré dodali do nominácie dokopy 11 futbalistiek.

Značky
Autor
Peter Šurin
Osoba
Peter Kopúň
Reprezentácia
Ženy A
Súťaž
Turnaj na Malte
Mohlo by vás zaujímať

Ženy A – Vysvedčenie z Malty rozhodne nie je zlé

24.2.2021 00:36

Ženy A - Škoda toho inkasovaného gólu

25.2.2021 19:20

Ženy A – Proti Rakúsku bez Vojtekovej, ale nejdeme prehrať

22.2.2021 22:22

Ženy A – Ondrušovej veľký krok pre slovenský ženský futbal

18.2.2021 22:43

Ženy A – Víťazstvo za 7 bodov a 100. štart Ondrušovej

22.2.2021 07:17

Ženy A - Odchod na Maltu, tréner sa zapotil (pri nominácii)

15.2.2021 19:45

Ženy A - Nominácia na kemp na Malte a zápasy s Maltou a Rakúskom

17.2.2021 11:58

Ženy A – Potvrdený februárový turnaj na Malte s dobrými súpermi

01.2.2021 10:44

Ženy A – Tréner Peter Kopúň ostáva pri reprezentácii: Ešte sme neskončili

30.1.2021 10:36

ŽENY A – Dominika Škorvánková: Bez osmičky by to ani nešlo

25.1.2021 16:46

Ženy A – Mária Korenčiová: Medzi najlepšími v Serii A

05.1.2021 10:26

SRWA – Tréner Peter Kopúň: Celkovo pozitívne, možno až príliš triezve

04.12.2020 08:31

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.