ŽENY A – Tréner Peter Kopúň pred aprílovým dvojzápasom: Métou je viac gólov

Posledná aktualizácia 11.4.2021 00:07
Vyrážame za zápasmi! Slovenské reprezentantky v stredu pred obedom .
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

HAINBURG (SFZ) – “Som rád, že po štyridsiatich dňoch sme zase spolu, “ povedal tréner Peter Kopúň, keď sa postavil pred svoje zverenkyne. Slovenské reprezentantky sa zišli pred dvoma medzištátnymi zápasmi s Mexikom a Slovinskom.

Prípravu tohto zrazu spevádzalo veľa starostí, logistických, organizačných aj športových. Komplikácie robili pandemické opatrenia, súvislosti na ne nadväzujúce, miesto konania zrazu, logistika príchodu hráčok, finančné náklady... “Pritom sme štátna reprezentácia,“ krútil hlavou tréner. “V istej fáze som si hovoril, nech už neplánujeme, neriešime, ale trénujeme a hráme.“

V kádri nie sú dve pôvodne nominované hráčky z USA Aniko Toth a Laura Žemebryová. “Pri februárovom zraze chýbali pre organizačné komplikácie, mali sme prísľub ich klubu a trénerky, že tentoraz to vyjde. Ale nevydalo, v Amerike si mylne vysvetlili ich nomináciu, respektíve administratívne vyžiadanie si hráčok. Uznali sme napokon aj my, že obe dievčatá majú aj školské povinnosti, že sa im končí semester, preto sme ustúpili, ale tak sa to nerobí, ako to spravil UaB Blazers,“ vysvetlil tréner absenciu dvoch hráčok spoza oceánu. Nahradili ich Dominika Rezeková (Slovan) a Timea Feketevíziová (ETO Györ).

Zo stabilného reprezentačného kádra chýba trio futbalistiek. Brankárku Luciu El Dahaibiovú vyradilo zranenie, ktoré ju trápilo už počas februárového zrazu na Malte. Po návrate odtiaľ podrobné vyšetrenie potvrdilo zlomeninu výbežku stavca. Zaujímavosťou pri nej je, že zmenila v zime klub, vrátila sa na Slovensko, už je hráčkou FC Petržalka.

“Diana Lemešová má zdravotné problémy, Lucia Ondrušová laboruje s členkom, Lucia Haršanyová sa stále trápi s kolenom, navyše musela ísť do karantény pre kontakt s pozitívne infikovanou osobou. Po konzultácii s klubovým trénerom  sme sa rozhodli pre postupnosť krokov pri jej návrate na ihrisko, “ zdôvodnil ich absenciu Kopúň. Aj preto realizačný tím smerom k mladým hráčkam neskrýva očakávánia. Tie postupne nakúkajú do tímu a hľadajú si miesto v ňom.V programe zrazu sú dva oficiálne medzištátne zápasy – v sobotu 10. apríla vo Viedni s Mexikom, v utorok 13. apríla v Čateži proti domácim Slovinkám. “Teším sa, že budeme hrať s týmito súpermi. Aj keď uverím, že je to tak, až keď zaznie úvodný rozhodcovský hvizd v zápase...“

Pred vyše rokom, v marci 2020, sme odohrali na Cypre s Mexikom vyrovnaný zápas s výsledkom 2:2. “Remízový gól sme dostali v poslednej minúte, ale bol to výborný futbal. Veľmi sa teším, že po trinástich mesiacoch budeme hrať spolu opäť.“

Slovinky sú v rebríčku FIFA na 48. priečke, teda tri miesta pod nami. Zodpovedajú tomu aj naše vzájomné zápasy, vždy boli vyrovnané, posledný duel v roku 2017 sme vyhrali 2:1. “Kladú dôraz na mladé hráčky. Mali mimoriadne vydarený ročník v kategórii do 17 rokov, z ktorého mnohé futbalistky sú dnes v kádri áčka,“ priblížil náš tréner druhého súpera.

V medzištátnom zápase vždy ide o výsledok, trénerovi Kopúňovi však záleží aj na hernom prejave. “Áno, chceme vyhrať a hrať dobre. „Zaparkovať autobus“ pred vlastnou bránou a „ušolíchať“ jeden gól,“ to by nebavilo naše hráčky a ani mňa.“ Na víťazstvo treba dávať góly a to je naša slabina, nezakrýva si tréner oči. “Keď začneme dávať viac gólov, súperi budú mať voči nám väčší rešpekt. Jednoducho, naším cieľom je viac gólov.“

AKTULIZOVANÁ NOMINÁCIA
BRANKÁRKY: Mária Korenčiová (AC Miláno), Patrícia Chládeková (1. FC Saarbruücken), Dominika Rezeková (Slovan bratislava)
OBRANKYNE: Jana Vojteková (SC Freiburg), Petra Zdechovanová (ROW Rybnik), Andrea HorváthováPatrícia Fischerová (obe Czarny Sosnowiec), Diana Bartovičová (Slavia Praha), Monika BytčánkováViktória Čeriová (obe Slovan Bratislava)
STREDOPOLIARKY: Alexandra BíróováMária Mikolajová (obe SKN St. Pölten), Victoria Kaláberová (Real Oviedo), Dominika Škorvánková (Montpellier HSC), Patrícia Hmírová (Górnik Leczna), Stela Semanová (Partizán Bardejov), Kristína Košíková (FC Liberec), Kristína Panáková (Spartak Myjava), Kristína Tipulová (Slovan Bratislava), Timea Feketevíziová (ETO Györ)
ÚTOČNÍČKY: Martina Šurnovská
 (Slavia Praha), Veronika Sluková (Czarny Sosnowiec), Monika Havranová (SV Horn)

Značky
Autor
Peter Šurin
Osoba
Peter Kopúň
Reprezentácia
Ženy A
súťaž
priateľský zápas
Mohlo by vás zaujímať

ŽENY A – Tréner Peter Kopúň: Päťka nie je známka za výkon

14.4.2021 13:17

ŽENY A – Pre nás zlý výsledok zariadil slovinský „Messi v sukni“

14.4.2021 13:19

ŽENY A - Tréner Kopúň pred Slovinskom: Musíme to dobre zvážiť

12.4.2021 17:58

ŽENY A – Stovkárky Škorvánková a Bíróová: Prečo by futbalistka nemohla byť vzorom chlapcovi?

12.4.2021 11:31

ŽENY A – Bezgólový výsledok, spokojný tréner a dve ďalšie naše stovkárky

11.4.2021 12:16

ŽENY A – Futbalistka roka 2020 Mária Korenčiová: Stále som tu a stále ma to baví

10.4.2021 10:41

ŽENY A - Nominácia na zápasy s Mexikom a v Slovinsku

10.4.2021 07:42

ŽENY A – Laura Žemberyová: Veľké veci neprichádzajú po ľahkých cestách

18.3.2021 09:45

FUTBALISTKA ROKA 2020 - Hlasujte za svoju favoritku v ankete Cena fanúšika a vyhrajte

18.3.2021 14:04

ŽENY A – Vysvedčenie z Malty rozhodne nie je zlé

18.3.2021 09:46

ŽENY A - Škoda toho inkasovaného gólu

18.3.2021 09:47

ŽENY A – Proti Rakúsku bez Vojtekovej, ale nejdeme prehrať

18.3.2021 09:47

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.