Ženy: Slovensko - Estónsko 3:1

Utorok, 25.10.2011 22:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 16:22

SENEC (SFZ) - Naše reprezentantky boli úspešné aj vo svojom druhom zápase v kvalifikácii o postup na ME 2013

Slovenská ženská futbalová reprezentácia zvíťazila v stredu podvečer v Senci nad tímom Estónska 3:1 (3:1) v rámci kvalifikácie o postup na ME 2013 do Švédska. Zverenky trénera Zsolta Pakuszu si v päťčlennej 5. skupine pripísali v druhom vystúpení (na úvod remizovali v sobotu 22. 10. na Ukrajine 0:0) premiérové víťazstvo a posunuli sa so 4 bodmi na 2. priečku v tabuľke iba horším skóre za Ukrajinu. Hráčky Estónska zostali na poslednom 5. mieste, už v štyroch odohraných dueloch nezískali ani bod a majú veľmi nepriaznivé skóre 3:15.

Slovenky nezačali stredajší zápas dobre, keď už vo štvrtej minúte inkasovali - presne namierila Katrin Loová. Domáce futbalistky na ihrisku NTC SFZ v Senci však následne zapli na plné obrátky a ešte do polčasovej prestávky zvrátili nepriaznivý stav. V 18. min sa presadila Veronika Klechová, o deväť minút neskôr skórovala aj jej klubová spoluhráčka zo Slovana Bratislava Dominika Škorvánková. Tesne pred odchodom do šatní dala opäť o sebe vedieť Klechová a svojím druhým úspešným zásahom v stretnutí stanovila na 3:1. Po zmene strán sa už napriek viacerým príležitostiam stav nezmenil. Najbližšie nastúpia hráčky Slovenska v tejto eliminácii 19. novembra proti Bielorusku, opäť v domácom prostredí.

Slovensko - Estónsko 3:1 (3:1)

Góly: 18. a 45. Klechová, 27. D. Škorvánková - 4. Loo

ŽK: 90. Bíróová - 74. Palmaru, 78. Jaadla

R: Raynerová (Angl.), 300 divákov

SLOVENSKO: El Dahaibiová - Haršányová (84. Bartovičová), Kolenová, Matysová, Bíróová - Ondrušová, Šušková (59. Vojteková), Klechová, D. Škorvánková - Fecková, Bojdová (78. Rybárová)

ESTÓNSKO: Laar - Jaadla, Paulus, Loo (41. Emajoe), Palmaru, Aarna, Sasova, Zlidnis, Saar (81. Raadik), Morkovkina, Ounpuu (81. Vals)

Zsolt Pakusza (tréner slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie: "Hoci sme iba na začiatku kvalifikácie, je dobré, že sme zvládli obidve stretnutia a máme v tabuľke štyri body. Dnes proti Estónkam som očakával náročný duel, nepríjemného protivníka, čo sa aj potvrdilo. Veľmi skoro sme inkasovali. Dievčatám však slúži ku cti, že dokázali otočiť nepriaznivý stav ešte do prestávky. Do kabín sme mohli odchádzať aj s výraznejším náskokom, ale niektoré príležitosti zostali nevyužité. Prvé dejstvo stálo dievčatá veľa síl, čo sa trochu prejavilo po zmene strán. V závere sa súperky snažili skorigovať stav, ale naše víťazstvo je absolútne zaslúžené. Hralo sa na dobrom, hoci trochu mäkkom trávniku, pochváliť môžem najmä strelkyne Klechovú a Škorvánkovú. Najbližšie na dievčatá čaká v novembri súboj s Bieloruskom, v domácom prostredí sa pokúsime znova zvíťaziť. Pred jarným pokračovaním by sme zostali v postupovej hre."