Ženy: Slovinsko "17" - Slovensko "17" 1:0

Piatok, 5.8.2011 22:00 | Posledná aktualizácia 30.10.2017 12:55

ZREČE (SFZ) - Novovytvorený reprezentačný tím žien do 17 rokov zohral svoj prvý medzištátny priateľský zápas

Slovinsko ženy "17" - Slovensko ženy "17" 1:0 (1:0)

Gól: 28. Kossová

bez kariet

SLOVENSKO ženy "17": Kuzmová (41.Póňová) - Ž.Horváthová (48.S.Bačová), Biľanská, B.Juríková, Šandalová - Jaščurová (41.Moťovská) - Miháliková, Kelemenová (48.Rišová, 68.Lišková), Očovská (72.Serišová), Koflanovičová (41.T.Kulová) - Čopíková

V piatok 7.8.2011 večer naša novovzniknutá reprezentácia žien Slovenska do 17 rokov odohrala v mestečku Zreče (Slovinsko) prvý z dvoch medzinárodných prípravných stretnutí proti svojim slovinským rovesníčkam.

Hralo sa vo výborne zabezpečenom športovom stredisku, kde zároveň s našimi reprezentantkami absolvuje sústredenie aj slovinská reprezentácia. Stretnutie prebiehalo za chladnejšieho počasia na dobre pripravenom trávniku a po znovuzaložení a prvom kontrolnom zraze (júl 2011) to bolo pre slovenský výber do 17 rokov vôbec prvé stretnutie v tomto zložení, keď každá hráčka, ktorá nastúpila si zapísala na svojom konte prvý reprezentačný štart.

Úvod stretnutia naše dievčatá veľmi nezvládli, nechali sa zatlačiť, no po šiestich minútach, keď z nich opadla badateľná tréma a nervozita sa sily na ihrisku vyrovnali až do konca stretnutia. Prvýkrát sme smerom na súperovu bránku vystrelili v 9.minúte, keď Biľanská z dobrých 25 metrov triafala vedľa. Súperky hneď opätovali, keď po chybe na našej ľavej strane sa dostala do individuálneho prieniku súperova útočníčka, no jej center naše zadáčky zblokovali a o 5 minút neskôr nás Slovinky ohrozili z priameho voľného kopu, ktorý ale letel vysoko nad. Od tohto momentu bola hra vyrovnaná, no hralo sa len medzi šestnástkami a okrem streľby z diaľky si ani jedno z družstiev nevytvorilo mimoriadnu vyloženú šancu.  Na našej strane súperove strely zlikvidovala pozorná brankárka Kuzmová, na strane druhej slovinská brankárka. V 28.minúte sa ale tešili domáce hráčky, keď po rohovom kope umiestnenou hlavičkou otvorila skóre stretnutia domáca nikým nekrytá Kossová. O šesť minút mohlo byť vyrovnané, no najlepšia hráčka slovenského družstva Čopíková vydarenou strelou trafila len tyčku domácej bránky.

Po prestávke, prestriedaní v radoch našich hráčok a po usmernení dievčat sa naša hra v II. polčase ešte viac zlepšila, boli sme viac nebezpeční pred slovinskou bránkou, viac sme sa tlačili a len málo chýbalo, aby sme vyrovnali. Výsledkom našej aktivity bol aj faul na Čopíkovú, no žiaľ faulovaná aktérka nariadený pokutový kop prekopla nad bránku. Do konca stretnutia sa obraz hry nezmenil, obe družstvá dali možnosť aj kompletným lavičkám. V závere sme ešte mali šance v podobe Mihálikovej a Čopíkovej, no tieto nepremenili, tak z ihriska sme išli s prehrou 0:1. V nedeľu 7.8. napoludnie sa na tom istom mieste hrá odveta a realizačný tím spolu s hráčkami chcú súperovi prehru vrátiť, no hlavne zlepšiť našu hru, ktorá by platila na súpera. V tomto reprezentačnom výbere je veľký potenciál a tréneri ešte hľadajú ďalšie potenciálne adeptky na najcennejší dres, takže všetci veríme v postupné úspechy najmladšieho reprezentačného výberu žien.

Hlasy po stretnutí

Milan Mrllák (tréner Slovenska ženy "17"): "Pre naše mladučké družstvo to bol vôbec prvý zápas a hneď medzinárodný, na dievčatách bolo preto badať i určitú nervozitu. Toto stretnutie nám mnohé ukázalo, no tvrdím, že sme neustále v štádiu hľadania a tvorenia družstva. Bezprostredne po stretnutí nemám pocit, že by vyhralo lepšie družstvo, pretože stretnutie bolo vzácne vyrovnané. Slovinky strelili náhodný gól po našej defenzívnej chybe, my sme naopak nepremenili pokutový kop a nastrelili žŕdku najlepšou hráčkou v našom drese Čopíkovou. Hra počas celého stretnutia prebiehala len medzi šestnástkami, no mám pocit, že to bol skôr boj, ako pohľadný zápas pre oko diváka. Za predvedený výkon ale musím pochváliť hráčky Čopíkovú, Kuzmovú, Mihálikovú a Juríkovú.V nedeľu nás čaká odvetné stretnutie na ktoré sa chceme zodpovedne pripraviť, aby hra a aj výsledok boli pre nás priaznivejšie ako dnes."

Petra Čopíková (hráčka): "Pred zápasom som mala veľkú trému, ktorá ale zo mňa už pri rozcvičke opadla. Škoda, že sme dnes prehrali, pretože aj keď boli súperky omnoho mohutnejšie a rýchlejšie ako my, tak boli určite zdolateľné. V prvom polčase sme robili chyby v obrane a vypadával nám aj stred poľa, čo sme v druhom polčase zlepšili a boli pre Slovinky nebezpečnejšie. Veľmi ma mrzí moja nepremenená penalta, určite som to mohla lepšie kopnúť. V nedeľu by sme chceli určite vyhrať a zlepšiť sa po všetkých stránkach."

Terézia Miháliková (hráčka): "Pred zápasom som aj ja mala veľkú trému, ktorá však opadla pri prvom dotyku s loptou.Hralo sa mi veľmi dobre, aj keď som mohla zahrať ešte lepšie. Myslím, že ani náš výkon nebol zlý, i keď sme robili chyby, ktoré chceme do nedele odstrániť a všetci čo sme tu chceme vyhrať."