www.futbalsfz.sk

Žiačky SLC Banská Bystrica víťazkami Halovej sezóny mládeže SFZ 2017/18

nedeľa, 04.02.2018
|
Posledná aktualizácia 06.4.2018 15:17

PÚCHOV (SFZ/PETER ZEMAN) – Dievčatá SLC Banská Bystrica trimumfovali v Púchove na finálovom turnaji Halovej sezóny mládeže SFZ 2017/18.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

PÚCHOV (SFZ/PETER ZEMAN) – Dievčatá SLC Banská Bystrica trimumfovali v Púchove na finálovom turnaji Halovej sezóny mládeže SFZ 2017/18.

Elitné mládežnícke tímy dievčat bojovali o celkové prvenstvo na finálovom turnaji HSM v kategórii žiačok v sTC Aréne v Púchove. Z dvojice favoritov na celkové prvenstvo sa z triumfu tešili hráčky SLC Banská Bystrica (27 bodov). Tie vo vzájomnom dueli zdolali FK Senica (24 bodov) a bez straty bodu zaslúžene zdvihli nad hlavu trofej pre celkového víťaza turnaja. Bronzovú priečku si vybojovalo družstvo ŠK Slovan Bratislava (19 bodov).

Najlepšie strieľajúcim tímom boli dievčatá FK Senica - zaznamenali 42 gólov, najlepšou defenzívou sa prezentovali hráčky ŠK Slovan Bratislava - inkasovali iba 11 gólov.

V individuálnom hodnotení sa stala najlepšou hráčkou turnaja Tamara Morávková (FK Senica), cenu pre najlepšiu strelkyňu prevzala Karina Pelikánová z FC Nitra (strelila 19 gólov), cenu pre najlepšiu brankárku prevzala od organizátorov turnaja Viktória Opálková z FK Senica. Ceny odovzdávali technický riaditeľ SFZ Ján Greguš, podpredseda ZsFZ Štefan Korman, rozhodkyňa FIFA Mária Súkeníková, tréner mládežníckych reprezentačných výberov Branislav Petrovič a asistentka tréner SR ženy 17 Natália Látal Mackovičová.

VÝSLEDKY

autor: SFZ, zdroj: SFZ

INDIVIDUÁLNE OCENENIA

Najlepšia brankárka: Viktória Opálková (FK Senica)
Najlepšia hráčka: Tamara Morávková (FK Senica)
Najlepšia strelkyňa: Karina Pelikánová (FC Nitra - 19 gólov)


Peter Zeman
Značky
keywords
halovásezónamládeže
keywords
púchov
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.