DEMIŠPORT LIGA – Na úvod suverénne Myjavčanky i dráma na Pasienkoch

Utorok, 15.8.2023 11:56 | Posledná aktualizácia 15.8.2023 11:56
Banskobystričanky v 1. kole zdolali GFC regionálna akadémia 5:1.
autor: Ivan Golembiovský Foto, zdroj: Facebook Ivan Golembiovský Foto

BRATISLAVA (SFZ) – Prvú kapitolu novej sezóny 2023/24 už napísali aj tímy DEMIŠPORT LIGY – najvyššej súťaže žien.

Obhajca majstrovského titulu Spartak Myjava vstúpil do ročníka jednoznačným triumfom 13:0 nad AS Trenčín. Päť gólov zaznamenala najlepšia zakončovateľka uplynulej sezóny Andrea Bogorová, ktorá kraľuje strelkyniam aj teraz. „Prvý zápas novej sezóny sme zvládli veľmi dobre. Snažili sme sa hrať kombinačný futbal a byť efektívne najmä vo finálnej fáze. Súpera sme nepúšťali do žiadnych šancí, duel sme mali celú dobu pod kontrolou. Užili sme si ho aj vďaka divákom, ktorí nás prišli podporiť. Veľmi si to vážime,“ povedala pre facebookový profil Spartak Myjava ŽENY- oficiálna stránka hráčka družstva z kopaníc Monika Pirťanová.
Záznam zápasu nájdete TU!

Najnapínavejšie stretnutie videli fanúšikovia medzi vicemajsterkým ŠK Slovan Bratislava a nováčikom 1. FC Tatran Prešov. Belasé zvíťazili 4:3, o triumfe rozhodla v nadstavenom čase Naňová, ktorá stelila v dueli tri góly. „Zápas bol neuveriteľnou ukážkou talentu, odhodlania a zručností oboch tímov, výsledkom čoho bolo vzrušujúce víťazstvo nášho družstva 4:3. Chceme srdečne zablahoželať všetkým našim hráčkam a oceniť oduševnený výkon, ktorý v stretnutí predviedli súperky z Prešova,“ uviedli slovanistky na svojich sociálnych sieťach. Ako videl úvodný súboj v DEMIŠPORT LIGE kouč Prešovčaniek Peter Lupták„Do duelu sme vstúpili aktívne napriek tomu, že sme bezprostredne pred ním absolvovali dlhú cestu. Dobrý úvod stretnutia vyvrcholil naším nepremeneným samostatným nájazdom okolo 15. minúty. Po tomto momente však domáce hráčky zrýchlil hru, začali hrať veľmi dobre, variabilne, s čím sme mali problém. Do konca polčasu sme boli pod dosť veľkým tlakom a aj keď sme nepúšťali súpera do veľkých šancí, tak sme predsa dvakrát zblízka inkasovali. Vyšiel nám však vstup do druhého polčasu, keď sme hneď v úvode dali gól a ten zmenil obraz hry. Začali sme byť aktívnejší a mali sme zopár veľmi dobrých šancí. Zaslúžene sa nám podarilo otočiť skóre a ešte v 87. minúte sme viedli 3:2. Koncovku zápasu sme však nezvládli a dostali sme dva, podľa mňa, zbytočné góly, keď sme začali prehrávať súboje a dievčatá boli zbytočne pasívne, bojazlivé. Aj keď prehrať gólom v poslednej sekunde nastaveného času nás mrzí, tak výkon v druhom polčase ukázal, že nebudeme v lige len do počtu a môže nám to dodať sebavedomie do ďalších duelov,“ uviedol Lupták pre facebookový profil Tatran Dievčatá.

Pravou nohou do sezóny vstúpili aj Liptáčky. Futbalistky MFK Ružomberok, ktoré obhajujú 3. miesto z minulého ročníka, zdolali cez víkend hráčky MŠK Žilina 7:1. Za Ružomberčanky sa presadilo šesť rôznych strelkýň, jeden gól si dali šošonky vlastný.

Tri body si pripísalo aj družstvo MFK Dukla Banská Bystrica, ktoré zvíťazilo 5:1 nad GFC regionálna akadémia. Hetrikom sa zaskvela Lenka Mazuchová. „V prvom polčase sme nehrali dobre, len sme nakopávali. V druhom polčase sme začali hrať po zemi, popadali nám góly, a už to išlo. Som po zranení, takže z mojej strany to bolo také kostrbaté. Ale potom som sa chytila, dala som tri góly a išla som dole. Súperky nemali hráčky na lavičke, museli hrať aj so zranenou hráčkou, takže aj to sa ukázalo v druhom polčase. Za hetrik mi baby v šatni povedali, že si ideme sadnúť, a poriadne to oslávime,“ zhodnotila zápas Mazúchová pre bbonline.sk.

Najchudobnejší na góly bol duel FC Spartak Trnava – FC Petržalka. Trnavčanky vyhrali 1:0, keď sa v samom závere presadila Žigová. „Do úvodného kola jesennej časti sme chceli vstúpiť s odhodlaním a nasadením, čo najskôr ovládnuť vývoj zápasu a diktovať tempo hry. S priebehom prvého polčasu som však nebol príliš spokojný, keďže sme boli príliš nervózni, kazili sme ľahké prihrávky a nevedeli sme sa dostať do tempa. Chýbala mi väčšia aktivita stredovej formácie. Súper sa snažil vyrážať do rýchlych protiútokov, avšak dobre hrajúca obranná štvorica si dokázala súperky ustrážiť. Do druhého polčasu sme chceli vstúpiť aktívnejšie a rýchlo streliť úvodný gól stretnutia. Opäť nám však chýbal kúsok šťastia a nedokázali sme pretaviť naše úsilie na gól. Ten nakoniec prišiel po poslednom rohu v zápase, kde Žigová svojím dôrazom konečne zasunula loptu do siete. Som rád, že sme dokázali stretnutie zvládnuť za tri body, do ďalších musíme našu hru určite zlepšiť,“ okomentoval meranie síl pre fcspartaktrnava.com tréner družstva Matej Chocina.