angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Správy

SLOVENSKO 21: Sokolíci prileteli do Bratislavy, vítal ich potlesk fanúšikov

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Výprava slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov sa vrátila zo záverečného turnaja ME 2017 v Poľsku.

SR 21: Sokolíci sa vracajú domov, predpokladaný prílet do Bratislavy medzi 16.00 - 17.00 h

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) - Výprava slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov sa po vystúpení na ME v Poľsku vracia dnes popoludní domov. Lietadlo poľských aerolínií, na palube s výpravou SR 21, by malo na letisku v Bratislave pristáť medzi 16.00 a 17:00 h.

SR 21: Sokolíkom nebolo dopriate doletieť do Krakova, chlapci, sme na vás hrdí!

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) – Hráči a realizačný tím sledovali v hoteli Ilan zápasy C-skupiny, po mrzutej výhre Talianov nad Nemeckom 1:0 sa lúčia so šampionátom.

Hapal po ME: Bolo to najlepšie mužstvo, aké som kedy trénoval

LUBLIN (SFZ/PETER ŠURIN) – Tak táto tlačová konferencia sa zapísala do dejín slovenského futbalu. Obsahom aj formou.

Sokolícky zápisník (XII) Dovidenia Lublin, sokolíci si krídla nepopálili

Takže dovidenia, Lublin. Navždy budeš zapísaný v slovenskej futbalovej histórii. Sokolíci leteli k nebies, krídla si nepopálili...

Lobotka: Dánsko mi otvorilo oči, treba sa viac smiať

LUBLIN (SFZ/PETER ŠURIN) – Stanislav Lobotka zaujal. Výkonom, komunikáciou. Aj zmenou účesu, ak už máme byť úplní. Ale predovšetkým tým, ako hrá na šampionáte futbal. A aký hrá futbal.

SLOVENSKO 21: Žiadne balenie kufrov, stále sme v hre!

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) – Dráma ako hrom, ale prežili sme! Slovenskí sokolíci sledovali s napätím zápas medzi Portugalskom a Macedónskom. Po výhre 4:2 vypukla nefalšovaná radosť. Stále sme v hre o semifinále!

Sokolícky zápisník (XI) Šťastiu oproti

Pri dvanástich účastníkoch bolo treba nájsť nejaký kľúč, zodpovední na UEFA zvolili práve tento. Dobrý? Zlý? Komplikovaný? Nespravodlivý?

FINÁLE ČESKOSLOVENSKÉHO SUPERPOHÁRA: Slovan prehral so Zlínom na penalty

UHERSKÉ HRADIŠTE (SFZ/mr, šat) - Historicky prvý zápas Československého superpohára sa na štadióne v Uherskom Hradišti skončil víťazstvom FC Fastav Zlín, ktorý zdolal ŠK Slovan Bratislava až po pokutových kopoch.

Bardejov pozná súperov v kvalifikácii LM žien 2017/18

NYON (SFZ) – V piatok vyžrebovali v sídle UEFA nový ročník 2017/18 ženskej Ligy majstrov, kvalifikačné kolo.

Úradná správa č. 49 zo dňa 24.6.2017

BRATISLAVA (SFZ) - Úplný a záväzný text úradnej správy Slovenského futbalového zväzu

O takých zápasoch sa sníva, hovorí Martin Chrien

“Dva góly hlavou za sebou som tuším ešte nikdy nedal. Ale oba by som pokojne vymenil za postup mužstva do semifinále,“ to nebola dobre znejúca fráza, ale prejav hierarchie dôležitosti v tomto tíme: mužstvo je prvoradé!

Po trojke Švédom čakanie na verdikt osudu

LUBLIN (SFZ/PETER ŠURIN) – Vyhrali sme rozdielom triedy v treťom zápase v A-skupine a teraz nasleduje čakanie, či nám 2. miesto zaručí pozíciu najlepšieho medzi druhými a tým aj postup do semifinále.

Hapal: Zopakujem Lobotku ak máme postúpiť, postúpime!

LUBLIN (SFZ/PETER ŠURIN) - “Keby mi niekto povedal, že dosihaneme také víťazstvo po takom výkone, neveril by som, veď som čakal ťažký zápas. A on to ťažký zápas bol,” povedal tréner víťazných sokolíkov Pavel Hapal.

Sokolícky zápisník (X) Hajto nie je Borbély

Jeho štýl nie je postavený na tom, že lapidárnu vec opíše tak, že postupnosť použitých slov sa nedá zopakovať bez pomoci nahrávania, z čoho si Laco spravil výstavnú značku svojho vyjadrovania, ale Hajto triafa bez milosti. A bez servítky na ústach.

SR21: 10 x NAJ... alebo prepíšu sokolíci štatistiky v zápase so Švédskom?

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) - Zaujímavosti a rekordy hráčov SR 21 pred posledným zápasom v rámci skupiny A na ME 2017 v Poľsku.

Sokolícky zápisník (IX) Nie to výletníci

Splynuli s mužstvom. Dvaja mladí chalani, na pohľad o kúsok starší, ako hráči Hapalovho výberu, sú jeho samozrejmou súčasťou. Rokmi praxe si vypracovali chamelónsku metódu existenciu: keď sa nič nedeje, takmer ich nevidieť, ale pre pokoj na duši všetci vedia, že keby sa niečo zomlelo, či mohlo zmlieť, je sa na koho obrátiť.

Hapal pred Švédskom: O postupe môže rozhodnúť každý gól

LUBLIN (SFZ/PETER ŠURIN) – Po tretej predzápasovej tlačovke Pavla Hapala na európskom šampionáte do 21 rokov možno s plným vedomím a čistým svedomím napísať: ten chlap nestráca glanc!

HatTrick IV: V Starej Ľubovni sa konečne dočkali umelého trávnika

STARÁ ĽUBOVŇA (SFZ) - Tak dočkali sa aj v Starej Ľubovni. Myšlienku postaviť umelý trávnik v tomto meste živili 13 rokov. Napokon sa ju tunajším ľuďom aj za pomoci Slovenského futbalového zväzu podarilo zrealizovať.

ČESKOSLOVENSKÝ POHÁR U17 a U19 2016/17: Dorastenci Nitry ovládli Československý pohár

FRÝDEK-MÍSTEK (SFZ) – V českom Frýdku-Místku vyvrcholil Československý pohár dorasteneckých tímov, v ktorom sa každoročne stretávajú majstri Slovenska a Česka v kategóriách U17 a U19.