DEMIŠPORT LIGA – Po 7. kole má už každé družstvo aspoň jedno víťazstvo

Pondelok, 2.10.2023 14:03 | Posledná aktualizácia 2.10.2023 14:32
Hráčky GFC oslavujú triumf nad Slovanom.
autor: GFC Topoľčany, zdroj: Facebook GFC Topoľčany

BRATISLAVA (SFZ) – Štyrikrát sa tešili domáce hráčky, raz futbalistky hostí, padlo 15 gólov, Myjavčanky sú bez straty bodu aj po 7. kole DEMIŠPORT LIGY.

Obhajkyne zo Spartaku Myjava zdolali ďalší Spartak, trnavský, 3:0. Za kopaničiarky sa dvakrát presadila Kramlíková a raz Nárožná. „Vedeli sme, že zápas proti Trnave bude pre nás jeden z najnáročnejších v lige a podľa toho sme sa aj pripravovali. Stretnutie bolo vyrovnané do konca, ale vyšlo nám tak, ako sme chceli,“ povedala pre sociálne siete Spartaka Myjava brankára lídra DEMIŠPORT LIGY Karolína Vančíková. „Po reprezentačnej pauze sme si chceli napraviť chuť proti lídrovi tabuľky a dobrým výkonom sa pokúsiť bojovať. Začiatok zápasu sme sa viac-menej bránili, postupne sa hra začala vyrovnávať a vytvorili sme si aj pár príležitostí na ohrozenie bránky súpera. Inkasovali sme však lacný gól, opäť po štandardnej situácii a našom nedôraznom bránení v pokutovom území. Myjava stihla pridať pred odchodom do šatne ešte jeden zásah, a to bol, bohužiaľ, zlomový moment zápasu. Hneď na začiatku polčasu sme opäť inkasovali gól z kategórie lacných. Ďalej sme sa snažili kombinovať a streliť súperovi aspoň jeden gól, finalizácia v útoku nám v tomto zápase vôbec nevychádzala. Na túto prehru musíme rýchlo zabudnúť a poctivo sa pripraviť na pohárové stretnutie proti Pečeňadom,“ zhodnotil pre fcspartaktrnava.com tréner Trnavčaniek Matej Chocina.

Prekvapenie sa zrodilo v meraní síl GFC regionálna akadémia – ŠK Slovan Bratislava. Domáce triumfovali 3:0, dva presné zásahy zaznamenala Buláková a jeden Mattová. „Všetci sme túžili ďalší ťažký domáci zápas zvládnuť a urobiť výsledok, ktorý sme už potrebovali. Od úvodných minút dievčatá plnili taktické pokyny, ktoré sme si celý týždeň hovorili. Nechali sme súpera hrať a my sme trpezlivo vyčkávali na naše príležitosti. Súper mal častejšie loptu na kopačkách, ale len v priestore, ktorý nebol pre nás nebezpečný. V 18. a v 20. min sme zahrávali dve štandardné situácie. Tkáčiková a aj Peciarová ich výborne kopli, vždy dokázali nájsť hlavu Bulákovej, ktorá dvakrát rozvlnila sieť. V druhom polčase sme veľmi rozumne bránili priestor a držali súpera ďaleko od našej bránky. Pred koncom zápasu využila ešte samostatný nájazd Mattová, ktorá peknou strelou ukončila svoje gólové suchoty. Dievčatám ďakujem z celého srdiečka za krásny zápas,“ uviedol pre facebookový profil družstva kouč Branislav Gajdoš.
Záznam zo zápasu TU!

Najviac gólov padlo v meraní síl AS Trenčín – MFK Ružomberok. Liptáčky zvíťazili 5:1. Domáce síce otvorili skóre vďaka Kunkovej, za Ružomberčanky strelila hetrik Havalec a raz do čierneho trafili Hrúziková s Maslovou.

Prvýkrát v sezóne si tri body pripísali hráčky FC Petržalka, tie zdolali MŠK Žilina 2:0. Vlastný gól si strelila Valová a skóre uzavrela Rigová.

Najtesnejšie víťazstvo zaznamenali Banskobystričanky nad 1. FC TATRAN Prešov. Futbalistky Dukly vyhrali po góle Havranovej 1:0.