DEMIŠPORT LIGA – V 8. kole 28 gólov

Utorok, 10.10.2023 14:50 | Posledná aktualizácia 10.10.2023 14:50
Trnavčanky sa tešia z gólov proti Trenčínu.
autor: FC Spartak Trnava - ženy a dievčatá, zdroj: Facebook FC Spartak Trnava - ženy a dievčatá

BRATISLAVA (SFZ) – Už osem ligových víkendov absolvovali tímy najvyššej ženskej súťaže – DEMIŠPORT LIGY.

Lige kraľuje neohrozene obhajca Spartak Myjava, jeho hráčky si v sobotu poradili s MFK Dukla Banská Bystrica 3:0„Do zápasu sme vstúpili zodpovedne, nechceli sme nič podceniť. To sa nám podarilo, aj keď súperky boli nepríjemné, nepustili sme ich do žiadnej šance. Počas celého stretnutia sme mali hernú prevahu,“ zhodnotila duel pre sociálne siete klubu z kopaníc Natália Čermáková. Pod víťazstvo Myjavy sa podpísali Honková, Kucharčíková a Kramlíková. Banskobystričankám patrí po víkende 3. pozícia.
Myjavčanky však v súťaži odohrali doposiaľ len sedem súbojov v stredu ich čaká dohrávka 5. kola s futbalistkami Slovana.
Záznam zápasu TU!

Belasé z popredných priečok, na ktorých sa vyskytovali v uplynulých sezónach, nateraz ustúpili, pred spomínanou dohrávkou im patrí piata priečka. Naladili sa na ňu víťazne, keď v bratislavskom derby zdolali ôsme FC Petržalka 3:1. Za slovanistky skórovali Glézlová, Mičencová a Levaiová. Za hostky korigovala stav Pavlíková.

Na 2. mieste sú Ružomberčanky, tie cez víkend triumfovali 5:1 nad GFC regionálna akadémia. Za Liptáčky sa dvakrát presadila Hrúziková a po jednom zásahu pridali Maslová, Havalec a Kovalikova. V drese GFC prekonala brankárku súperiek Mattová, ktorá otvára skóre zápasu. GFC je posledný.

Najviac gólov v kole padlo v meraní síl FC Spartak Trnava – AS Trenčín. Trnavčanky vyhrali 8:0, keď štyri razy trafila do čierneho Tyčiaková a sa tešili z presného zásahu Cedulová, Servátková, Bederková a Martišková. Všetky góly strelili červeno-čierne po prestávke. „Od začiatku zápasu sme išli pevne za naším cieľom, dobre sme kombinovali, vytvárali tlak na loptu, ale v zakončení sme boli trochu nedôrazní. Cez polčas sme si povedali, že musíme byť trpezlivejší pri finalizácii a nepodliehať tlaku. Už od prvých minút druhého polčasu sa nám to darilo a hneď v úvode svojou šikovnosťou strelila gól Cedulová. Postupne sme súpera zavreli pred bránkou a skóre sa začalo slušne navyšovať. Po pekných akciách sa presadili Bederková, Martišková, Servátková a 4 góly vsietila Tyčiaková. Zápas sme zaslúžene vyhrali a povzbudili sme sa tak do ďalšej tvrdej práce,“ zhodnotil pre fcspartaktrnava.sk kouč družstva Matej Chocina, jeho zverenkyne sú štvrté, Trenčianky šieste.

Gólovú prestrelku videli fanúšikovia v súboji 1. FC Tatran Prešov – MŠK Žilina. Za domáce skórovali Mihoková, Lovásová a Macková. Za šošonky sa do listiny strelkýň zapísala Ďurišová, Poliaková, Časnochová a o troch bodoch pre hostky rozhodla v 90. min Staňová.