angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Dvadsiatku otestuje Maďarsko

18. Apríl 2017

ZVOLEN (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) - Reprezentačný výber do 20 rokov čaká v stredu na vynovenom štadióne vo Zvolene oficiálny zápas s rovesníkmi z Maďarska.
Vzhľadom na fakt, že zápas sa nehrá v asociačnom termíne, musí tréner Pavel Hapal pracovať s takou skupinou hráčov, ktorých uvoľnili kluby. ”Museli sme improvizovať s nomináciou, oba tímy teda nebudú v úplne optimálnom zložení vzhľadom, je to však dobrá príležitosť dať šancu ročníku 1996 a mladším, ktorí majú ďalší zraz naplánovaný až na úvod novej kvalifikácie, teda na jeseň. Chceme sa teraz dobre pripraviť a uspieť v tomto zápase s Maďarskom,“ načrtol kouč.
V porovnaní s víťazným zápasom so Srbskom spred mesiaca absentuje v kádri viacero legionárov, vrátane Lászla Bénesa. ”Aspoň uvidíme v akcii ďalších adeptov na reprezentačný dres, v kádri sú aj hráči z devätnástky, ktorá hrala Elite Round.“
Do nominácia zasiahli aj zdravotné prekážky, dodatočne povolaný Lénárt sa v nedeľu zranil a tak aj jeho museli tréneri nahradiť, povolali Patrika Pinteho.
Dvadsiatka sa v marcovom zápase so Srbskom prezentovala vyspelým výkonom, Hapal chce s týmto výberom pokračovať v nastolenom trende. ”Snažíme sa hráčom vštepiť štýl hry, ktorým sa chceme prezentovať v kvalifikácii. Preto to budeme ordinovať aj v priateľskom stretnutí, času na prípravu veľa nie je. Máme v mužstve kvalitných hráčov, verím, že si s úlohami poradia.“
Keďže pôjde o posledný test pred septembrovým štartom novej kvalifikácie, zaujímalo nás, či už má tréner predstavu o zložení kádra na nasledujúcu elimináciu. Predstavu máme, bude záležať aj na forme hráčov. Zápas so Srbskom nám vyšiel, výkon sa približoval našim predstavám. Kostru tímu už máme, hlavne aby chlapci hrávali v kluboch a netrápili ich zdravotné problémy,“ priblížil situáciu Pavel Hapal.
Zápas sa odohrá na zmodernizovanom štadióne vo Zvolene, bude to vôbec prvý zápas reprezentácie v tomto stredoslovenskom meste. “Chceli sme si vyskúšať prostredie vo Zvolene. Hoci má byť v stredu chladné počasie, verím, že si fanúšikovia nájdu cestu na štadión a my sa im odvďačíme dobrou hrou aj výsledkom,“ ukončil debatu.
Výkop zápasu je o 16:30, vstup naň je voľný, rozhoduje slovenské trio Očenáš – Hrmo, D. Hrčka.