FINÁLE ČESKOSLOVENSKÉHO SUPERPOHÁRA: Slovan prehral so Zlínom na penalty

Piatok, 23.6.2017 18:25 | Posledná aktualizácia 25.6.2017 00:07

UHERSKÉ HRADIŠTE (SFZ/mr, šat) - Historicky prvý zápas Československého superpohára sa na štadióne v Uherskom Hradišti skončil víťazstvom FC Fastav Zlín, ktorý zdolal ŠK Slovan Bratislava až po pokutových kopoch.

Zorganizovanie Superpohára je ďalším dôkazom, že Slovenský futbalový zväz a Futbalová asociácia Českej republiky naďalej udržujú nadštandartné vzťahy a radi podporia každú spoločnú akciu.

V prvom finále Superpohára na seba narazili víťaz Mol cupu FC Fastav Zlín a víťaz Slovnaft cupu ŠK Slovan Bratislava. Zlín vyhral samostatnú českú pohárovú súťaž prvýkrát, zatiaľ čo slovenský zástupca ŠK Slovan Bratislava sa radoval z triumfu v tejto súťaži, od rozdelenia federácie, už siedmykrát.

Náš víťaz Slovnaft cupu začal proti českému súperovi lepšie, bol futbalovejší a nebezpečnejší. Už v 18.min. predviedli belasí peknú akciu na jeden dotyk, ktorá sa napokon, aj s dávkou šťastia, skončila gólom. Postaral sa oň novic v tíme belasých Mareš.

Slovanisti napriek vedeniu boli stále aktívnejším tímom a do prestávky si vytvorili ďalšie gólové šance. Žiadna z nich však neskončila v sieti zlínskeho brankára.

Po prestávke sa obraz hry zmenil. Zlín pridal a slovenskému tímu neraz zatopil. V závere sa českí futbalisti dočkali, keď v poslednej minúte z penalty vyronvali na 1:1. O víťazovi rozhodli až pokutové kopy, keď v siedmej sérii Sekulič nedal a Beauguel bol úspešný aj zo svojej druhej penalty v zápase.

"Je to futbal. Ale my musíme hrať celý zápas tak, ako v prvom polčase. Mrzí ma to, lebo teraz vidím našich chlapcov smutných. Soumah sa zranil, musel v druhom polčase striedať.  Taký je futbal, taký je život. Súperovi za fair play zápas gratulujem k víťazstvu. Chýbal nám ten druhý, poisťujúci gól. Možno sa budem opakovať, ale nezvládnutý záver bol znovu o charaktere a zbytočnej chybe. V takých chvíľach sa musíte naplno koncentrovať a za žiadnu cenu nedopustiť, aby súper skóroval. Som veľmi smutný, že sme zápas napokon prehrali a nepriniesli do Bratislavy vytúženú trofej. Už sa musíme koncentrovať na zápas Európskej ligy v Jerevane," povedal kouč Slovana Ivan Vukomanovič.

ŠTATISTIKY ZO ZÁPASU

FC Fastav Zlín - ŠK Slovan Bratislava 2:1 po pk (0:1)

G: 18. Mareš - 90. Beauguel (11 m)

ŽK: Bartošák - Sekulič, Savičevič, Mareš

R: Proske, 3124 divákov.

Penalty za Slovan: Vittek 1:0, Hološko 2:1, Rundič - nedal, De Kamps 3:2, Savičevič 4:3, Oršula 5:4, Sekulič - nedal.

Zlín: Dostál – Pazdera (C), Bačo, Gajič, Matejov – Bartolomeu (Džafić), Hnaníček, Traoré, Štípek (46. Bartošák) – Holík, Beauguel

Slovan: Greif – Sekulić (C), Saláta, Rundič, Kubík – Kóňa, Savičevič – Schet (67. Oršula), Soumah (52. De Kamps), Hološko – Mareš